Žilina – Trenčín 2:1 (po pr.) | Nitra – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
Poprad – Banská Bystrica 4:1 (kon.) | Zvolen – Martin 0:1 (1:3 po s.n.)
HK Poprad
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 15.01.2017, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 39. kolo

Posledná časť hry bola naozaj dramatická. Hosťom sa nepodarilo vyrovnať a doviesť tento duel do predĺženia. Naopak, Popradčania ubránili stav a ešte kozmeticky upravil v 59. minúte Suchý na 4:1. Poprad si teda pripísal prvé víťazstvo v riadnom hracom čase nad Banskou Bystricou v tejto sezóne.

Ďakujeme za pozornosť. Pekný večer! (19:26:22)

59:27
    Bystričania ešte skúšajú nejaké manévre v útočnom pásme, no Poprad bráni zodpovedne a už nechce inkasovať.
    58:58 SUCHÝ - 4:1

58:58
    Poprad dal gól!
    Kamzíci definitívne pečatia tento výsledok! RADOSLAV SUCHÝ vyhadzoval puk von z obrannej tretiny. Maione tečoval síce tento pokus o vyhodenie, no puk sa dokotúľal až do bránky!
    Bez asistencie.

58:17
    Bystričania sa usadili v pásme. Maioneho strela od modrej bola tečovaná Bucom len na ochrannú sieť.

57:39
    Vhadzovanie v obrannom pásme Popradu, Lawson je na striedačke. Ide do tuhého.

57:39
    Oddychový čas pre Banskú Bystricu!

57:38
    Truchno vykorčuľoval s pukom do útočného pásma a vystrelil z ľavého kruhu. Šúrek si pripísal úspešný zákrok.

57:19
    Lawson smeruje na striedačku, Banská Bystrica to skúša v šestici!

56:39
    Gólmana Popradu následne preveril po individuálnom výpade Petr Kafka. Jeho delovka od modrej skončila bezpečne v moci Šúreka.

56:15
    Maione vystrelil na bránku od modrej čiary. Jeho strelu sa snažil dorážať Truchno, no Šúrek predviedol úspešné zákroky. Svitana následne oslobodil svoj tím.

55:40
    Bucovu strelu zblokoval Štrauch. Puk letel až na ochrannú sieť a následne musela byť hra prerušená.

55:26
    Bystričania získavajú v tomto čase ideálnu výhodu. Matúš Paločko dostáva dve minúty za sekanie.

54:26
    Zagrapanovo nahodenie puku zo stredného pásma pomaličky spadlo do Lawsonovej lapačky a následne bola hra prerušená.

53:36
    Svitana krásne na ľavom krídle vysunul Andreasa Štraucha, ktorý potom už len sám šiel na Lawsona. Snažil sa ho prekvapiť bekhendovým blafákom, no bystrický gólman úspešne vyrazil tento pokus.

53:10
    Bystrický gólman Lawson zachytil nahodenú strelu od Fabiana. Urobil pár rýchlych temp dopredu a potom puk pustil z lapačky. Pravdepodobne sa rozhodol, že zodpovednosť vezme na seba. Hlavný rozhodca však jeho pokus zrušil, prerušil hru.