San Jose – Winnipeg 5:2 (kon.) | Los Angeles – Tampa 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Washington 8:7 (po pr.)
Edmonton – Arizona 3:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
8:7 (0:2, 6:3, 1:2 - 1:0)
Washington Capitals
Úterý 17.01.2017, 01:05 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL
    Tři hvězdy utkání. Dnes na sebe výrazně upozornily obě největší hvězdy Pittburghu.

1. Jevgenij Malkin (PIT) 3+0
    2. Sidney Crosby (PIT) 1+3
    3. Lars Eller (WSH) 2+0 (04:13:09)

Statistiky utkání:
    Střely na branku – 37:28 (11:11, 16:9, 8:8 – 2:0)
    Zblokované střely – 16:16
    Vyhraná vhazování – 33:33
    Trestné minuty – 10:4
    Hity – 33:41

Tak o tomhle mači se bude hovořit ještě dlouho! Byla to neskutečná podívaná, která přinesla hned 15 gólů! Bláznivá byla především druhá třetina, kterou domácí Tučňáci vyhráli 6:3. Domácí dnes prohrávali 0:3, poté gólovou smrští otočili skóre na 5:3, aby Caps vyrovnali na 5:5. Pens poté opět odskočili na dvoubrankový rozdíl, ale hokejisté Washingtonu dokázali srovnat a dotáhli duel do prodloužení. V něm už Pittsburgh rychle rozhodl, po 34 sekundách dotlačil puk za brankovou čáru Conor Sheary. Vítězná série celku z hlavního města USA, která čítala devět zápasů, je u konce.

60:34 Conor SHEARY - 8:7

60:34
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Domácí vítězí! Do přečíslení 2 na 1 ujížděli Sidney Crosby a Conor Sheary. Druhý jmenovaný to vzal na sebe a vypálil z pravého kruhu. Puk zůstal po zákroku Grubauera někde u betonů německého gólmana, čehož si moc dobře všiml Sidney Crosby a posléze i CONOR SHEARY, který ho nakonec i s pomocí brusle ležícího obránce Niskanena dostal za brankovou čáru. Rozhodčí raději ještě zatelefonovali do centrály v Torontu a následně branku uznali. Hotovo! Asistence: Sidney Crosby a Justin Schultz.

60:01
    V Pittsburghu se hraje fantastické utkání!

Ve třetí třetině Pittsburgh vedl už 7:5, ale hosté dokázali ztrátu dotáhnout a o vítězi bláznivého zápasu rozhodne až prodloužení, případně nájezdy!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:27
    Zakázané uvolnění hostů. Tučňáci mají na ledě Malkina, Kessela a Hagelina.

59:00
    Přesně minutu před koncem třetí části Grubauer raději přikryl nahozený puk.

58:44
    V ofsajdu se ocitli také hosté. Začíná to vypadat na prodloužení.

58:21
    Kessel byl v útočném pásmu dříve než puk. Postavení mimo hru.

58:01
    Hned po buly vypálil Ian Cole. Grubauer zakročil lapačkou.

57:58
    Střelu Nicka Bonina srazil do ochranné sítě Alzner. Vhazuje se před Grubauerem.

57:38
    U kotouče jsou hráči Washingtonu, kteří během třetí části dotáhli dvoubrankový deficit.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Malkin (Daley, J. Schultz), 28. Sheary (Crosby, Daley), 29. Bonino (J. Schultz, Kessel), 34. Rust (Daley, Määttä), 35. Malkin (Guentzel, J. Schultz), 38. Malkin (Hörnqvist, Crosby), 46. Crosby (Sheary, Rust), 61. Sheary (Crosby, J. Schultz) – 8. Burakovsky (Winnik), 18. Bäckström (Oshie, Ovečkin), 22. Williams (Kuzněcov, Ma. Johansson), 36. Connolly (Chorney, Burakovsky), 37. Eller (Schmidt, Oshie), 50. Oshie (Ovečkin, Niskanen), 55. Eller (Orlov, Niskanen)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – J. Schultz, Cole, Daley, Määttä, Ruhwedel, Warsofsky – Rust, Crosby (C), Sheary – Hörnqvist, Malkin (A), Guentzel – Kessel, Bonino, Hagelin – S. Wilson, Cullen, Kunitz (A).
    Washington Capitals: Holtby (35. Grubauer) – Niskanen, Alzner, Orlov, Orpik (A), Schmidt, Chorney – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Rozhodčí: L'Ecuyer, O'Halloran – Amell, Barton

Diváci: 18653