Benátky n/J – Jihlava 2:4 (kon.) | Motor ČB – Třebíč 1:2 (po pr.) | Litoměřice – Kladno 1:4 (kon.)
Havířov – Slavia 7:1 (kon.) | Prostějov – Most 7:3 (kon.) | Ústí n/L – Frýdek-M. 4:3 (po pr.)
Banes Motor České Budějovice
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 18.01.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Chance liga • 42. kolo

STATISTIKY UTKÁNÍ

Střely na branku: 37 – 17 (10:9, 14:4, 12:3 – 1:1)
    Vyloučení: 6 – 8 (1:3, 3:3, 2:2 – 0:0), bez využití (19:57:20)

Českobudějovičtí na mančafty z Vysočiny zkrátka neumí, dnes to opět dokázali. Ve čtvrtém letošním měření sil třikrát vyhrála Třebíč. Dnes byl přitom mnohem aktivnější Motor, alespoň co se týká střelecké kadence. Jihočeši však byli v koncovce hodně neefektivní, k čemuž přispěl vynikajícím výkonem i gólman Marek Čiliak. Horácká Slavia si z Budvar arény odváží velice cenné dva body do tabulky.

61:02
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé. Fillman v útočné třetině prohrál souboj o puk u mantinelu a hosté se rázem dostali do přečíslení dva na jednoho, které vyřešili vynikajícím způsobem! Obránce Ján Niko si počkal na ideální příležitost a přes ležícího beka poslal skvělý pas přímo na připravenou hůl RICHARDA KRISTLA. Ten už neměl těžkou práci s trefením kotouče do odkryté klece. Asistence: Ján Niko a Jan Wasserbauer.

60:18
    Tvrdá rána z hole Štěpána Hřebejka se od betonu Čiliaka odrazila do rohu hřiště.

60:01

Střely na branku: 36 – 16

Třetí třetina je u konce, takže favorizovaný Motor neporazí Třebíč v základní hrací době ani na čtvrtý pokus! Následovat bude prodloužení, případně samostatné nájezdy. V předchozím vzájemném duelu na ledě Budvar arény také nerozhodlo 60 minut a Motor vyhrál na nájezdy.

60:00

59:35
    Zakázané uvolnění Horácké Slavie a hra se opět stěhuje do její třetiny.

59:18
    Probíhá poslední minuta zápasu a po střele Motoru se bude vhazovat po pravici Marka Čiliaka.

58:01
    Nouza nádhernou přihrávkou zpoza branky našel před brankou nikým nehlídaného Martina Heřmana! Ten střílel z první, ale Čiliak mu výborně zmenšil úhel a hodně teď podržel hostující celek před inkasováním!

57:31
    Střely na branku ve třetí třetině: 11 – 3

56:50
    Probíhají poslední minuty základní hrací doby a o něco blíže tomu, že by mohl výsledek zvrátit na svou stranu, má Motor. Jihočeši jsou častěji v útoku a více střílí. Zatím však skvěle chytá Čiliak.

55:27
    Vladimír Škoda se dostal do velké příležitosti, když se mu podařilo procedit kotouč přes dva beky a dostal se sám před Čiliaka. Měl však velmi málo času na střelu a brankář Třebíče puk vyrazil.

54:27
    Martin Heřman projel do pásma po levé straně a tvrdě vypálil příklepem pouze do Čiliaka.

53:50
    Suchánkova dělovka všechny vyděsila, ale pouze narazila do plexiskla.

53:16
    Třebíč se osvobozuje a už je v plném počtu.

53:10
    Střely na branku ve třetí třetině: 6 – 3

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 11. Guman (Doktor) – 18. Psota (Huňa, Čejka), 62. Kristl (Niko, Jan Wasserbauer)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Bláha) – Fillman, F. Novák, Pavlin, Pýcha, Suchánek (A), Vráblík, Mazanec, Mucha – Květoň (C), Škoda, Hřebejk – Fronk, Nouza (A), Heřman – Marek, Vlček, Babka – Guman, Doktor, Žovinec.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak (Svoboda) – Niko, Zdráhal (A), Král, Čejka (A), Lojek, Mikyska, Hort – Wasserbauer, Dolníček (C), Pekr – Huňa, Milfait, Psota – M. Novák, Havránek, Kristl – Přibyl, Juráň, Paták.

Rozhodčí: Sykora – Jindra, Kreuzer

Diváci: 5 028