Benátky n/J – Jihlava 2:4 (kon.) | Motor ČB – Třebíč 1:2 (po pr.) | Litoměřice – Kladno 1:4 (kon.)
Havířov – Slavia 7:1 (kon.) | Prostějov – Most 7:3 (kon.) | Ústí n/L – Frýdek-M. 4:3 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3 (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 18.01.2017, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov • Chance liga • 42. kolo

64:18
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Jaroslav Roubík (13+16; dnes 1+2) se zmocnil osamoceného puku v útočném rohu a následně zpoza branky naservíroval přihrávku do mezikruží ANTONÍNU MELKOVI (10+16; dnes 2+0), který prostřelil Juraje Šimbocha. Asistence: Jaroslav Roubík (13+16; dnes 1+2).

61:55
    V oslabení mohl být slavný Pechanec, který zcela osamocený před brankou naštěstí pro domácí nevymíchal Soukupa.

60:48
    Přesilovka čtyři na tři pro domácí. Lukáš Jašek (FRM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:9.

60:44
    Tutová šance! Martin Vágner přihrál k opačné tyči Antonínu Melkovi, který odkrytou branku minul!

Po tříminutové přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení hrané tři na tři se systémem náhlá smrt.

59:45
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Gól při power-play! ARON CHMIELEWSKI (12+16; dnes 1+1) od pravého mantinelu překvapil Jakuba Soukupa a srovnává na 3:3. Asistence: Lukáš Jašek (6+13; dnes 1+2).

59:05
    Frýdek-Místek riskuje power-play!

58:46
    Oddechový čas pro hosty.

54:36
    Využitá dvojnásobná přesilovka! Jaroslav Roubík (13+15; dnes 1+1) přihrál za svatyní soupeře Zdeňku Doležalovi (16+19; dnes 1+1), který zpoza branky nalezl v mezikruží ANTONÍNA MELKU (9+16). Posledně jmenovaný prostřelil bezmocného Juraje Šimbocha. Asistence: Zdeněk Doležal (16+19; dnes 1+1), Jaroslav Roubík (13+15; dnes 1+1).

53:55
    Oddechový čas pro domácí.

53:55
    Frýdek-Místek se bude bránit ve třech. Miha Štebih (FRM) vyloučen na dvě minuty za vystřelení nebo vyhození puku mimo hřiště.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Celkem TM v letošním ročníku: 8.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:8.

53:08
    Další početní výhoda pro domácí. Miloslav Jáchym (FRM) potrestán menším trestem za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 12.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:7.

49:07
    Hráčské lavici Frýdku-Místku udělen menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Ondřej Kovařčík (FRM).

Vyloučení celkem v zápase: 2:6.

46:02
    Vyrovnáno! Ústecký kanonýr JAROSLAV ROUBÍK (13+14) vzal vše na sebe a z protiútoku z pravé strany nalezl recept na Juraje Šimbocha. Bez asistence.

43:31
    Lukáš Jašek zpoza branky přihrál Antonínu Pechancovi, který si zblízka vylámal zuby na gólmanovi Slovanu.

Dnešní utkání sleduje 928 diváků.

38:36
    Gól v oslabení! Přečíslení tři na dva zvládli hosté na výbornou! Lukáš Jašek (6+12; dnes 1+1) předal touš MILOSLAVU JÁCHYMOVI (1+2), který z hrotu pravého kruhu nedal Jakubu Soukupovi šanci. Asistence: Lukáš Jašek (6+12; dnes 1+1), Antonín Pechanec (2+14).

36:40
    Hosté se budou bránit ve čtyřech. Za podražení náleží menší trest Jiřímu Půhonému (FRM).

Celkem TM v letošním ročníku: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:5.

30:13
    Druhá šance v podobě přesilovky pro Frýdek-Místek. Jaroslav Moučka (UNL) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 35.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:4.

26:59
    Čtvrtá přesilovka pro domácí. Miiha Štebih (FRM) si musí jít odpykat menší trest za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 6.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:4.

23:42
    Velice pěkné gesto fair-play! Aron Chmielewski přiznal teč, za což si vysloužil potlesk fanoušků. Zakázané uvolnění Slovanu je anulováno, následovat bude buly ve středovém kruhu.

19:37
    Přesilovku si zahraje i Frýdek-Místek. Patrik Husák (UNL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 10.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:3.

19:03
    Gól do šatny! Aron Chmielewski (11+16) adresoval z levé strany do mezikruží gólovou přihrávku LUKÁŠI JAŠKOVI (6+11), který prostřelil bez větších potíží maskovaného muže Slovanu. Asistence: Aron Chmielewski (11+16).

13:13
    Potřetí si Slovan zahraje dnes v početní převaze. Adam Rufer (FRM) obdržel dvouminutový trest za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 0:3.

08:20
    Druhá přesilová hra pro Slovan. Antonín Pechanec (FRM) inkasoval menší trest za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

07:36
    Využitá přesilovka! Po rychlé rozehrávce brankáře Jakuba Soukupa (0+2) posunul Jaroslav Kasík (1+13) kotouč na ZDEŇKA DOLEŽALA (16+18), který z pravého kruhu nejprve kličkou nachytal protihráče a následně i prostřelil Juraje Šimbocha. Asistence: Jaroslav Kasík (1+13), Jakub Soukup (0+2).

06:15
    Početní výhoda ve prospěch domácích. David Klimša (FRM) vyfasoval menší trest za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 22.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

03:31
    Jaroslav Roubík si v ofenzivním pásmu vyměnil touš s Patrikem Husákem, jehož ránu Juraj Šimboch vyrazil. O dorážku se snažil Antonín Melka, v zakončení ale posledně jmenovaný selhal.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 8. Z. Doležal (Kasík, Soukup), 47. Roubík, 55. Melka (Z. Doležal, Roubík), 65. Melka (Roubík) – 20. Jašek (Chmielewski), 39. M. Jáchym (Jašek, Pechanec), 60. Chmielewski (Jašek)

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Husák, M. Vágner (C), Kasík (A), Macek, M. Zdvořáček, Přindiš – Melka, Roubík (A), Gengel – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Komárek, Moučka – Markulinec, Navarra, Zajíc.
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (L. Daneček) – Adámek, Kania (A), Michal Roman, Štebih, Jank, M. Jáchym, Bartko, D. Stránský – Jašek, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Cienciala (A), M. Kovařčík – Franek, Hladonik, Rufer – Klimša (C), Jaroš, Půhoný.

Rozhodčí: Grech – Čížek, Potůček