Benátky n/J – Jihlava 2:4 (kon.) | Motor ČB – Třebíč 1:2 (po pr.) | Litoměřice – Kladno 1:4 (kon.)
Havířov – Slavia 7:1 (kon.) | Prostějov – Most 7:3 (kon.) | Ústí n/L – Frýdek-M. 4:3 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3 (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
HC Frýdek-Místek
Středa 18.01.2017, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov • Chance liga • 42. kolo

Slovan dokázal zvrátit nepříznivý stav a z utkání 42. kola WSM Ligy bere proti Frýdku-Místku dva body po výhře v nastaveném čase. Zajímavost dnešního zápasu se udála ve druhé třetině, kdy se Aron Chmielewski přiznal, že tečoval kotouč. Rozhodčí z tohoto důvodu anulovali zakázané uvolnění domácích. Levé křídlo první útočné formace hostů sklidilo za toto gesto potlesk od všech fanoušků.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:26:55)

Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
    8. Z. Doležal (Kasík, Soukup), 47. Roubík, 55. Melka (Z. Doležal, Roubík), 65. Melka (Roubík) – 20. Jašek (Chmielewski), 39. M. Jáchym (Jašek, Pechanec), 60. Chmielewski (Jašek).
    Ofsajdy: 4:2.
    Vyhraná vhazování: 31:28 (11:6, 9:10, 10:10 – 1:2).
    Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík – Lukáš Jašek.

Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
    Jaroslav Roubík (1+2)
    HC Frýdek-Místek: Lukáš Jašek (1+2)

64:18
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Jaroslav Roubík (13+16; dnes 1+2) se zmocnil osamoceného puku v útočném rohu a následně zpoza branky naservíroval přihrávku do mezikruží ANTONÍNU MELKOVI (10+16; dnes 2+0), který prostřelil Juraje Šimbocha. Asistence: Jaroslav Roubík (13+16; dnes 1+2).

63:41
    Cienciala z dálky minul.

63:15
    Zakázané uvolnění hostů (na icingy díky fair-play hostů 2:3). Bude se hrát znovu tři na tři.

63:02
    Melka hostujícího brankáře nepropálil.

62:48

61:55
    V oslabení mohl být slavný Pechanec, který zcela osamocený před brankou naštěstí pro domácí nevymíchal Soukupa.

61:39
    Roubík zblízka nepropálil Šimbocha.

60:48
    Přesilovka čtyři na tři pro domácí. Lukáš Jašek (FRM) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:9.

60:44
    Tutová šance! Martin Vágner přihrál k opačné tyči Antonínu Melkovi, který odkrytou branku minul!

60:34
    Antonín Pechanec ze středu nevystřelil podle svých představ.

60:01
    Na zahajovacím vhazování prodloužení zvítězili hosté.

60:01

Po tříminutové přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení hrané tři na tři se systémem náhlá smrt.

60:00

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 8. Z. Doležal (Kasík, Soukup), 47. Roubík, 55. Melka (Z. Doležal, Roubík), 65. Melka (Roubík) – 20. Jašek (Chmielewski), 39. M. Jáchym (Jašek, Pechanec), 60. Chmielewski (Jašek)

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Husák, M. Vágner (C), Kasík (A), Macek, M. Zdvořáček, Přindiš – Melka, Roubík (A), Gengel – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Komárek, Moučka – Markulinec, Navarra, Zajíc.
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (L. Daneček) – Adámek, Kania (A), Michal Roman, Štebih, Jank, M. Jáchym, Bartko, D. Stránský – Jašek, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Cienciala (A), M. Kovařčík – Franek, Hladonik, Rufer – Klimša (C), Jaroš, Půhoný.

Rozhodčí: Grech – Čížek, Potůček