Liberec – Varnsdorf 5:2 (kon.) | Skalica – Pardubice 1:1 (kon.) | Brno – Znojmo 5:1 (kon.)
Frýdek-Místek – Vítkovice 0:2 (kon.)
FC Slovan Liberec
5:2 (3:0)
FK Varnsdorf
Středa 18.01.2017, 11:00Tipsport liga • Skupina B

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Již za chvíli se však na Vás budu těšit u on-line přenosu z mistrovství světa házené, ve kterém se utkají Saúdská Arábie a Maďarsko. Zápas startuje v 14:00 a všichni jste srdečně zváni. Do té doby se mějte hezky. Na počtenou. (12:47:48)

Právě skončilo utkání mezi FC Slovanem Liberec a FK Varnsdorf. Již od samého začátku domácí potvrzovali roli favorita a během prvních dvaceti minut si vypracovali tříbrankový náskok a své vedení si hlídali až do konce. Po dvou trefách Milana Baroše a jednom zásahu Petra Ševčíka si Liberec odnášel do druhé půle pohodlná náskok.
    Poté se sestavy obou mužstev značně prostřídaly a fanoušci viděli hned čtyři branky. Nejprve v 48. minutě snižoval Michal Štěpánek, ovšem o devět minut později již Slovan opět vedl o tři góly. Zasloužil se o to svým zářezem Erik Micovčák. V minutě sedmdesáté došlo k faulu na hranici pokutového území hostů a k exekuci trestného kopu se postavil Ilja Kubyškin, jenž povedenou ranou vsítil pátý gól svého týmu. Za tři minuty však na konečných 5:3 snížil střelou zpoza šestnáctky Oskar Fotr. Slovan si tedy připisuje další tři body do tabulky Tipsport ligy.

90

90
    V poslední minutě se hra ovšem přelila na polovinu Liberce, kde se hosté snaží o kombinaci.

89
    Blíží se nám závěr utkání a domácí tráví tento čas s míčem v rohu útočné poloviny.

88
    Nepříliš ideální to nyní vyřešil střílející hráč hostů. Ten byl sice v dobré pozici na sedmnácti metrech, ale na pravé straně se rýsoval volný prostor hned pro dva hráče Varnsdorfu, kteří se teď mohou na svého spoluhráče zlobit.

86
    Smůla pro Liberec, že jednomu z jejich hráčů doslova projel míč mezi nohama. Zakončení z malého vápna by jinak dozajista skončilo v brance.

86
    Jeho exekutorovi se sice podařilo překonat zeď, ale svůj pokus nasměroval pouze do rukavic domácího gólmana.

85
    Zbytečně si nyní komplikovali rozehrávku liberečtí a nakonec museli faulovat. Následuje přímý volný kop z šestnácti metrů.

83
    Narážečka na hranici velké vápna se Slovanu nepodařila a do protiútoku mohou pospíchat hosté.

81
    Blesková rozehrávka zastihla liberecké nepřipravené, ale na poslední chvíli dokázali znepříjemnit zakončení varnsdorfskému fotbalistovi, který hlavičkoval nad bránu.

81
    Následovat bude rohový kop pro hostující tým.

80
    A i při další akci domácích sklapla ofsajdová past Varnsdorfu. Velmi dobrá práce hostující obrany.

79
    Ofsajd je pískán i na straně Slovanu Liberec.

78
    Míč velmi dobře směřoval do brány, avšak ke smůle hostů jej nikdo nedokázal tečovat a domácí brankáře neměl problém ho vyboxovat na bezpečí.

77
    Brejk Varnsdorfu na levé straně je zastaven nedovoleně. Z hranice pokutového území tedy budou hosté rozehrávat nebezpečnou standardku.

76
    Nyní však byli fotbalisté druholigového celku v ofsajdu, což neuniklo pomeznímu sudímu, který neváhal zvednout praporek.

75
    Hosté i přes velkou ztrátu neúnavně napadají svého soupeře a velmi mu tak znepříjemňují rozehrávku.

Radomír Fukala

Branky: 12. Baroš, 17. Ševčík, 19. Baroš, 57. Micovčák, 70. Kubyškin – 48. Štěpánek, 73. Fotr

FC Slovan Liberec: Porcal – Karafitát, Piško, Voltr, Chlumecký, Obročnik, Ševčík, Bartl, Bartošák, Baroš, Šulc
    Náhradníci: Hladký – Breite, Bláha, Blažek, Micovčák, Kubyškin, Vůch, Machuča, Heppner, Ekpai,

FK Varnsdorf: Kolář – Zieris, Novotný, Durděvič, Bílek, Knejzlík, Daníček, Zbrožek, Rudnytskyy, Švantner, Cennerazzo
    Náhradníci: Samoel – Štěpánek, Neuberg, Fotr, Luňák, Kavka

Rozhodčí: Berka – Myška, Vlček