Liberec – Varnsdorf 5:2 (kon.) | Skalica – Pardubice 1:1 (kon.) | Brno – Znojmo 5:1 (kon.)
Frýdek-Místek – Vítkovice 0:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
5:1 (4:1)
1. SC Znojmo FK
Středa 18.01.2017, 13:00Tipsport liga • Skupina C

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:3. (16:11:15)

To byly stručné ohlasy obou trenérů. S konstatováním, že další zápas čeká Zbrojovku 21.1. se Skalicí a Znojmo tentýž den s Pardubicemi, se s Vámi loučím a přejí hezký zbytek dne.

Habanec zápas hodnotí pozitivně, líbila se mu hra Ashira i dalších hráčů. Podotýká, že je stále potřeba trénovat souhru hráčů.

Trenér Znojma hodnotí zápas tím, že byl ovlivněn osobními chybami hráčů, zejména v defenzivě, kde Brno využilo chyb a dokázalo střílet branky.

Rozhodčí nenastavil ani minutu a ukončuje zápas, ve kterém jsme viděli hodně branek, zejména v síti Znojma. Hlavně první poločas nabídl pohledný fotbal.
    Nová posila Zbrojovky Ashiru se blýskla dvěma asistencemi a zápas se mu podle mého povedl. Ten svůj zápas sám osobně hodnotil v rozhovoru, že se mu zápas podařil, že právě asistence jsou to, co od něho trenér očekává. Taky v rozhovoru řekl, že i když nemá rád chladné počasí, tak se mu hrálo velmi dobře.

90+1

90
    Poslední minuta se odehrává před pokutovým územím Znojma, s následnou střelou si brankář poradil.

89
    Svozil již na nohou.

89
    Nakonec to s faulem nebylo, Řezníček se Svozilem svedli souboj rameno na rameno. Svozil se však zranil až při dopadu.

88
    Řezníček, možná i s faulem, získal míč, ale pak o něho ve vápně přišel.

87
    Po rohovém kopu střílel Buchta, brankář si s jeho střelou hravě poradil.

87
    Rána Petra Rybičky byla tečována a bude následovat rohový kop.

84
    Nyní je hra bez vážnějších šancí, vypadá, že se již toto utkání dohrává.

82
    Zbrojovka před pokutovým územím, snaží se navýšit vedení, nyní obrana Znojma dokázala hráče v červených dresech dostat mimo střelecké pozice.

81
    Svozilovu přihrávku vystihla obrana Zbrojovky, míč získávají hráči v červeném.

79
    Znojmo se pak dostalo do útoku, vytvořilo menší závar před brankou Veselého, ten však nakonec celou situaci řešil odkopem míče.

78
    Tak toto nedat...Řezníček vedl míč po pravé straně a pak přihrával na Ashiru a ten měl před sebou prázdnou bránu a světe div se, Ashiru posílá míč mimo bránu.

77
    Motal vystřelil a výborný zákrok Veselého.

76
    Řezníček získal výbornou přihrávku, ale bohužel do ofsajdu.

Adam Dořák

Branky: 14. Litsingi, 27. Krejčí, 39. Litsingi, 45. Škoda (pen.), 57. Přichystal – 34. Klíma

Karty:   53. Buchta (BNO)

Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:3.
    FC Zbrojovka Brno: Veselý – Štohanzl, Pavlík (C), Kijanskas, Vintr – Polák, Krejčí – Litsingi, Škoda, Ashiru – Růsek
    Trenér: S. Habanec

Náhradníci: Buchta, Lutonský, Přichystal, Rybička, Řezníček, Sedlák, Šural, Vraštil

1. SC Znojmo FK: Doleček – Cihlář, Holub, Javůrek, Klíma, Mezlík, Motal, Odehnal, Rapouch (C), Šamánek, Urbančok
    Trenér: J. Polák

Náhradníci: Frimmel, Helísek, Kirschner, Svozil, Štěpanovský, Teplý