Saúdská Arábie – Maďarsko 24:37 (kon.) | Argentina – Egypt 26:31 (kon.) | Bělorusko – Německo 25:31 (kon.)
Dánsko – Bahrajn 30:26 (kon.) | Severní Makedonie – Španělsko 25:29 (kon.) | Chorvatsko – Chile 37:22 (kon.)
Švédsko – Katar 36:25 (kon.)
Dánsko
30:26 (17:13)
Bahrajn
Středa 18.01.2017, 17:45 • AccorHotels Arena, Paříž • Mistrovství světa • Skupina D

Děkuji za pozornost. (19:45:21)

Dánsko má po 4 zápasech plný počet bodů a v závěrečném utkání s Katarem mu stačí bod k jistotě vítězství ve skupině D. V případě večerního vítězství Švédska právě nad Katarem získají Dánové jistotu hned a mohou si dovolit prohrát. Bahrajn se utká v přímém souboji s Argentinou o 5. místo, stačí mu remíza.

Dánsko – Bahrajn 30:26 (17:13)
    Nejvíce branek: H. Toft Hansen 6, Damgaard 5, M. Landin Jacobsen 4 – Habib 6/2, Mahfoodh 6, Al-Sayyad 4. Rozhodčí: Lah, Sok (oba Slovinsko). Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 4:6. ČK: Hansen (DEN).

Bahrajn odehrál nejlepší zápas na turnaji a při opakování podobných výkonů klidně může pomýšlet na zisk Prezidentského poháru pro nejlepší tým z těch, co nepostoupí do play off. Naopak Dánové mají o čem přemýšlet, protože s takovými výkony by v turnaji skončili mnohem dříve, než by si přáli.

Kdo by to před zápasem čekal? Drama do posledních minut v zápase Dánsko – Bahrajn? Ano, i to umí nabídnout světová házená. Dánové hráli ve druhém poločase strašně nelogicky. Sice nasadili do hry svoji největší hvězdu Mikkela Hansena, ale ten se po deseti minutách nechal zcela zbytečně poslat do kabin. Po jeho vyloučení ze zápasu navíc začali Seveřané nepochopitelně neustále riskovat bez brankáře, přitom v útoku dělali chyby a Bahrajn se několika góly do prázdné branky dotáhl na minimální rozdíl, ve 46. minutě prohrával jen 24:23! Dánsko si vzalo oddechový čas, přestalo dělat blbosti a Bahrajn v nejnevhodnější chvíli postihl desetiminutový střelecký výpadek, čehož Seveřané využili k vybudování rozhodujícího náskoku.

Konec zápasu. (30:26)

60
    V poslední sekundě chtěl ještě kosmeticky upravit skóre Al-Sayyad, avšak jen vylepšil Niklasi Landinovi procenta. (30:26)
    60
    Möllgaard dovršuje třicítku na dánské konto a dánská lavička se raduje. (30:26)
    59
    67 sekund před koncem snižuje na rozdíl tří branek Al-Salatna, ale to už nic neznamená. (29:26)

59
    Zoufalí hráči Bahrajnu už pálí ze všech pozic, ale na Al-Sayyada i na Ahmeda Al-Maqabiho si počkala obrana soupeře a míče k brance nepustila. (29:25)

58
    Olsen střílel z dálky k levé tyči, Abdulhusain dobře zasáhl. (29:25)

58
    AL-Sayyad ztrácí míč a naděje na senzaci se pomalu rozplývá. (29:25)
    57
    Söndergaard proskočil na pravé spojce a dává svůj nejdůležitější gól v zápase. Teď už to Dánové asi nepustí. (29:25)
    56
    Damgaard v rychlé akci podruhé za sebou trefuje tyč a z brejku ranou o zem snižuje Habib, Bahrajn ještě žije! (28:25)
    56
    Mohamed Merza si udělal místo na pivotu a ukončuje střelecký půst. (28:24)

55
    Damgaard ale přijal výzvu do soutěže "největší hluk po ráně do brankové konstrukce". (28:23)

55
    Na ruce Asiatů se začíná lepit také smůla. Ahmed Al-Maqabi trefuje tyč a jeho tým nedal gól už 9 minut! (28:23)