Montreal – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Winnipeg – Arizona 6:3 (kon.) | Detroit – Boston 6:5 (2:1 po s.n.)
Edmonton – Florida 4:3 (po pr.) | Los Angeles – San Jose 2:3 (kon.)

Jaromír Jágr (FLA) 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:04

Po první třetině vedli domácí hokejisté o jednu branku. V prostřední části hry dokázala Florida vyrovnat, v čase 38:35 vstřelil svůj první gól v NHL Michael Sgarbossa. Ve třetí třetině se Panthers dostali do vedení, střelu Jaromíra Jágra tečoval Greg McKegg. Necelé tři minuty před koncem třetí části vyrovnal Jordan Eberle. Už to vypadalo, že zápas půjde do nájezdů, ale tři sekundy před koncem prodloužení rozhodl z brejku Connor McDavid.

64:57 Connor MCDAVID - 4:3

64:57
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Na nájezdy nedojde, je rozhodnuto, domácí vyhrávají tento zápas v prodloužení. Leon Draisaitl dlouhým pasem našel CONNORA MCDAVIDA, který se dostal do brejku. Počkal si na pohyb brankáře a vystřelil. James Reimer sice puk chytil do lapačky, ale puk se dostal celým objemem za brankovou čáru. Po konzultaci s videorozhodčím gól platí. Asistence: Leon Draisaitl.

64:45
    Posledních patnáct sekund prodloužení.

64:00
    Probíhá poslední minuta hry v prodloužení.

63:43
    Edmonton je v prodloužení aktivnější, ale nemůže se probojovat do gólové šance.

63:10
    Connor McDavid se neprobojoval do zakončení, brankář James Reimer odehrál kotouč dříve než se k němu domácí hráč dostal.

62:35
    Andrej Sekera byl blízko vstřelení rozhodující branky, ale nedokázal přehodit beton brankáře Floridy.

62:00
    Tři minuty zbývají do konce prodloužení.

61:11
    Jordan Eberle dostal perfektní přihrávku, před brankou zkusil blafák, ale nepodařil se mu podle představ.

60:56
    Přečíslení dva na jednoho nejprve neproměnili domácí, následně se do stejné situace dostali hosté. Ani Florida neproměnila velkou šanci, skvěle puk zablokoval Kris Russell.

60:22
    Michael Matheson se dostal do útočného pásma, jeho střelecký pokus se vůbec nepovedl.

60:01

Základní hrací doba nerozhodla, uvidíme tak prodloužení. Pokud ani nastavený čas neurčí vítěze, půjde zápas do nájezdové loterie.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Kassian (McDavid), 14. Letestu (McDavid, Sekera), 58. Eberle (Nugent-Hopkins), 65. McDavid (Draisaitl) – 18. Trocheck (R. Smith, Yandle), 39. Sgarbossa (Marchessault, Ekblad), 55. McKegg (Jágr, Ekblad)

Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Gryba, Davidson – Maroon, McDavid, Draisaitl – B. Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Lucic, Caggiula, Slepyšev – Khaira, Letestu, Kassian.
    Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Yandle, Pysyk, Matheson, Demers, Ekblad, McIlrath – McCann, Trocheck, Jágr – Marchessault, J. Jokinen, R. Smith – MacKenzie, Sgarbossa, Sceviour – S. Thornton, McKegg, P. Thompson.

Rozhodčí: Charron – Hanson – Murchison, Mach

Diváci: 18 347