Chabarovsk – Vladivostok 0:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 0:2 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 4:2 (kon.)
Čeljabinsk – Kunlun 1:3 (kon.) | Čerepovec – Záhřeb 0:3 (kon.) | Nižněkamsk – HC Slovan 2:3 (kon.)
N.Novgorod – Jaroslavl 1:3 (kon.) | Minsk – Riga 1:3 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 3:5 (kon.)
Soči – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
HC Dinamo Minsk
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Dinamo Riga
Čtvrtek 19.01.2017, 17:30 • Minsk Arena • KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (19:56:30)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jakub Sedláček (RIG) 14 zákroků, 1 gól, úsp. 93,3 %

Je hotovo! Dinamo Minsk překvapivě nestačilo na Rigu, která je v Západní konferenci jednoznačně poslední. Na úvodní trefu Galvinše sice dokázal odpovědět Andrej Stěpanov, domácí ale po celý zápas srážela velká nedisciplinovanost, kterou lotyšský celek v závěru potrestal dvěma přesilovkamými trefami.

59:20
    Hosté vyhazují puk do útočného pásma, zdá se, že hokejisté Minsku už nic nestihnou.

58:26
    Domácí si ještě vybrali oddechový čas, po kterém už Lalande zůstal na stříadčce!

57:44
    Pískot z tribun postupně začíná nabírat na decibelech, poslední tým Západní konference už je velmi blízko překvapivému tříbodovému zisku.

56:58
    Domácí sice mají na vyrovnání ještě zhruba tři minuty čistého času, jenže minským hokejistům se nedaří ani kloudně rozehrát, a tak se zdá, že je rozhodnuto.

56:07
    Závěr zápasu dochytá Kevin Lalande, naprosto frustrovaný Scrivens míří z bojiště!
    56:03 Filipp TOLUZAKOV - 1:3

56:03
    Riga právě vstřelila branku!
    A už je to o dva góly! FILIPP TOLUZAKOV to vzal po přesné přihrávce Sestita z rohu kluziště na sebe a ranou z pravého kruhu překonal Scrivense, který měl zakrytý výhled a naštváním poté rozštípal na kousky svou hokejku! Asistence: Tim Sestito.

55:41
    Komplikace domácích pokračují, Andrej Stas (MIN) usedne na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.
    55:06 Miks INDRAŠIS - 1:2

55:06
    Tak to jsem zakřikl. Lauris Darzinš ujel po pravém křídle a poté naservíroval parádní přihrávku do předbrankového prostoru, kam si sjel MIKS INDRAŠIS, jenž z bezprostřední blízkosti bez potíží překonal Scrivense! Asistence: Lauris Darzinš.

54:12
    Minští hokejisté se zatím bez problémů brání, svěřenci Normundse Sejejse jsou směrem do útoku bezradní i ve dvojnásobné početní převaze.

53:46
    Bičevskis se s bolestivou grimasou chytl za obličej a z tribun se ozval bouřlivý pískot, sudí ale nakonec přeci jen vylučovat budou. Minsk jde do tří, za vysokou hůl putuje za katr Marc-Andre Gragnani (MIN)!

53:16
    Domácí hokejisté se dokázali osvobodit, to už je téměř minuta z rižské přesilovky u konce.

52:23
    Po dlouhé poradě nakonec Drozd (MIN) skutečně putuje na trestnou lavici, a to na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 45. An. Stěpanov (Graborenko, Gavrus) – 13. Galvinš (Toluzakov), 56. Indrašis (Darzinš), 57. Toluzakov (Tim Sestito)

HC Dinamo Minsk: Scrivens (57. Lalande) – Šinkevič, Gragnani, Gotovec, Graborenko, Chenkel, Lisovec – Pettersson, Ellison, Palushaj – Matěruchin, S. Kosticyn, Drozd – Pavlovič, Stas, Gavrus – An. Stěpanov, A. Volkov, Kitarov.
    Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Cibulskis, Balinškis, Freibergs, Galvinš, Jerofejevs, Zile, J. Redlihs – Pavlovs, Indrašis, Bičevskis – Darzinš, Gillies, Tim Sestito – Toluzakov, Skvorcovs, Meija – Saulietis, Lipsbergs, Golovkovs – Jelisejevs.