Úterý 24.01.2017, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 40. kolo

Zblokované střely: 14:7.
    Vhazování: 33/57 – 24/57.
    Úspěšnost vhazování: 58 % – 42 %.
    Trestné minuty: 12:12.

Stručně řečeno – Vítkovice to v aktuální sezoně na Spartu zkrátka umí i když tentokrát k tomu nepotřebovaly ani tak střely, ale pořádnou porci štěstí. Ve třetí třetině přidal druhý vítkovický gól Ondřej Roman, který si poradil i s bránícím Barinkou a zakončil ke vzdálenější tyči. Po neúspěchu v Chomutově se tak vítkovičtí hokejisté vrací domů do Ostravy s vítězstvím 2:0. (20:53:34)

Nejlepší hráči utkání

Petr Vrána (SPA)
    Patrik Bartošák (VIT)

59:52
    Na samotný závěr ještě icing Sparty.

59:34
    Oddechový čas pro Spartu poté, co byla jedna z jejích tyčí orazítkována vítkovickými hokejisty.

59:19
    Sparťané odvolávají brankáře a zkouší to v šesti.

58:11
    Sparťané jsou nyní již v plném počtu, ale utkání se blíží ke svému konci. Zbývají necelé dvě minuty zápasu.
    56:09 Ondřej ROMAN - 0:2
    Zdroj: Hokejka TV

56:09
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice se okamžitě chopily šance a proměňují dvojnásobnou početní výhodu. ONDŘEJ ROMAN si dokázal poradit i přes bránícího Barinku, který si do jeho střely obětavě lehl a proměnil ke vzdálenější tyči. Asistence: Karol Sloboda, Ivan Baranka.

55:34
    Piskáček reaguje okamžitým vyhozením před Bartošáka.

55:31
    Situace se pro Spartu v posledních necelých pěti minutách těžce komplikuje dvojnásobným oslabením.

55:06
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., hrubost).

55:06
    Bartošák se po potyčce u mantinelu vrací do brány a bude se vylučovat.