Lipt. Mikuláš – Poprad 2:3 (kon.) | Martin – Banská Bystrica 4:1 (kon.) | Nové Zámky – Košice 0:4 (kon.)
Trenčín – Nitra 3:4 (1:2 po s.n.) | Zvolen – Žilina 2:5 (kon.)
HKM Zvolen
2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
MsHK Žilina
sk Pátek 20.01.2017, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 40. kolo

Zápas končí zaslúženým víťazstvom hostí 2:5. Tí základ svojho víťazstva položili v druhej tretine v presilovke o dvoch hráčov. Najlepší hráči: Ondruš (Žilina) a Ivan (Zvolen). (20:25:03)

59:49
    Plechanovova strela a následná Zuzinova dorážka, Tomek si puk pri ľavej tyčke postrážil.

59:26
    V krátkom slede tretie buly pre domácich brankárov, už len dohrávame.

59:16
    Ďalšie buly pred Barošom. Ondruš verzus Puliš. Hostia úspešnejší.

59:12
    Strela Holoviča od ľavého mantinelu a Baroš vyráža puk na ochrannú sieť.

58:40
    Buly Jurík verzus Holovič vyhral Jurík, ale následne hostia vyhadzujú puk von tretiny.

58:34
    Rozohrávka hráčov Žiliny končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Tomášom Tomekom.

57:52
    Hostia v plnom počte.
    57:34 HOVORKA - 2:5

57:34
    Žilina dala gól!
    Vo Zvolene je rozhodnuté. V oslabení sa puku zmocnil MAREK HOVORKA, pohral sa s domácou obranou, položil si Baroša a krásne zavesil puk pod brvno.

Asistoval: Miroslav Macejko.

56:57
    Prvé zakončenie Zvolena, Pavel Klhůfek triafa ale iba do Tomeka...

56:30
    HKM hrá presilovku v útočnom pásme, hráči sú na puku, kombinujú, ale zatiaľ je to veľmi statické a žiadnu šancu sme nevideli.

55:52
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hruška – 2 min., hákovanie).

55:50
    Majdan pri zakončovaní faulovaný a domáci budú hrať ďalšiu presilovú hru. Čas sa domácim ale neúprosne kráti.

54:40
    Václav Stupka smeroval sám na Baroša, prekorčuľoval Krejčího, ale nechápem prečo ani len nezakončil, zrejme si puk hodil veľmi ďaleko od seba.

53:57
    Domáci pri vstupe do útočnej tretiny práve vyrobil ofsajd, Jančuška si pýtal dokonca úmyselné postavenie mimo hry.

53:14
    Malinká chybička Michala Ivana v rozohrávke, ale Štepán Novotný nedokázal chybu potrestať.

52:41
    Tlak domácich, aby sa to hosťom nevypomstilo. Zverenci Milana Jančušku teraz pod tlakom vyhadzujú puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 20. Majdan (Klhůfek), 42. Jurák (L. Novák) – 16. Švihálek (Matis, Ondruš), 28. Holovič, 30. Konečný (Hovorka, Stupka), 38. Ondruš (Matis), 58. Hovorka (Macejko)

HKM Zvolen: Šimko (Baroš) – Krejčí, M. Novák, Valenta, Hraško, Plechanov, Ivan, Andersons, Homér – Šišovský, Puliš, Zuzin – Klhůfek, B. Mráz, Majdan – Jurák, L. Jurík, L. Novák – Dubeň, S. Petráš, Habšuda
    MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Juraško, D. Brejčák, Den. Rehák, Gutwald, Grman,Macejko, Mendrej, Prokop – Hovorka, Hruška, Handlovský – Novotný, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, Konečný – Švihálek, Ondruš, Matis

Rozhodčí: D. Konc – Holienka, Kollár