Boston – Chicago 0:1 (kon.) | Buffalo – Detroit 3:2 (po pr.) | Carolina – Pittsburgh 1:7 (kon.)
New Jersey – Montreal 1:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Vancouver – Florida 2:1 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 5:3 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)
Winnipeg Jets
5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
St. Louis Blues
Sobota 21.01.2017, 21:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Z mé strany je to už pro tenhle zápas vše, u dalších zápasů se bude zase těšit Petr Sumbal. (23:43:53)

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Pavelec (WPG) 59:41 minut, 34 zákroků, 3 góly, 91,9%
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:40

1. Bryan Little (WPG) 2+0
    2. Ondřej Pavelec (WPG) 34 zák., 3 góly, 91,9%
    3. Kevin Shattenkirk (STL) 2+0

Zápas je u konce a z vítězství se radují hokejisté a fanoušci Winnipegu. Rozhodly zejména druhá a třetí třetina. Ve druhé měli jasně navrch hráči St. Louis, jenže nedokázali překonat skvělého Pavelce a naopak sami jednou inkasovali. No a ve třetí třetině Jets svůj náskok navyšovali až na skóre 5:1. Poté sice ještě hosté snížili dvěma góly, ale na nic víc se už nezmohli.

59:35
    Probíhá boj o puk u mantinelu v útočném pásmu St. Louis. Tohle domácím vyhovuje, protože sekundy neúprosně ubíhají.

58:45
    Blues by možná rádi co nejdříve odvolali brankáře, jenže zatím se nemohou dostat z vlastního obranného pásma.

57:53
    Podruhé v dnešním zápase vychytal Pheonix Copley neuvěřitelným zákrokem lapačkou Mathieua Perreaulta.

57:39
    Lowry nahodil kotouč za modrou, tam o něj bojuje Wheeler.

56:37
    Alex Pietrangelo přihrával před branku, kde byl Jaškin, před prázdnou brankou ale těžký skákavý puk netrefil.

55:30
    Winnipeg odpovídá na dvě rychle obdržené branky jak nejlépe může. Uzamkl hosty v jejich obranné třetině.

53:43
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Utkání se nám dramatizuje. Jets hrají lehkovážně a nevyplácí se jim to. Kevin Shattenkirk si zkušeně počkal, až objede Pavelce natolik, aby měl před sebou odkrytou část branky a tu přesně trefil. Asistence: Alexander Steen, Jaden Schwartz.

53:09
    Tentokrát svou chybu Trouba alespoň částečně napravil, když srazil hokejkou Berglundovu střelu do ochranné sítě.

52:11
    St. Louis ještě vykřesalo jiskřičku naděje. Trouba neuhlídal PAULA STASTNEHO a ten střelou z pozice mezi kruhy, která mířila do do horního růžku, překonal Ondřeje Pavelce. Asistence: Jaden Schwartz.

52:04
    Střelu Paula Stastneho vyrazil Pavelec a puk skončil v ochranné síti.

51:05
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Má slova teď ale popřel NIKOLAJ EHLERS! Ten totiž nádhernou tvrdou střelou trefil naprosto přesně levý horní růžek Copleyovy branky. Asistence: Nic Petan, Jacob Trouba.

50:57
    Paradoxně v přesilovce malinko poklesl tlak, který Jets předtím měli.

49:48
    V oslabení ujel Scottie Upshall, ale Pavelec si proti jeho střele dokázal připsat zákrok.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 8. Little (Byfuglien, Scheifele), 22. Wheeler (Byfuglien, Perreault), 43. Little (Wheeler, Perreault), 47. Scheifele (Ehlers, Trouba), 52. Ehlers (Petan, Trouba) – 14. Shattenkirk (Tarasenko, Stastny), 53. Stastny (Schwartz), 54. Shattenkirk (Steen, Schwartz)

Winnipeg Jets: Pavelec (Hellebuyck) – Byfuglien (A), Morrissey, Trouba, Enström, Postma, Stuart – Wheeler (C), Little, Perreault – Stafford, Scheifele (A), Ehlers – Armia, Lowry, Matthias – Thorburn, Petan, Copp.
    St. Louis Blues: Copley (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Parayko, Bortuzzo, Shattenkirk, Gunnarsson, Edmundson – Steen, Stastny (A), Schwartz – Tarasenko (A), Berglund, Fabbri – Perron, Lehterä, Jaškin – Reaves, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Gord Dwyer – Derek Amell, Tony Sericolo