Genk – Kortrijk 3:0 (kon.) | Oostende – Charleroi 1:2 (kon.) | Waregem – Mouscron 1:0 (kon.)
KRC Genk
3:0 (2:0)
KV Kortrijk
Úterý 24.01.2017, 20:30 • Luminus Arena (Genk) • Belgická liga • 23. kolo

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera, u dalších fotbalových přenosů nashledanou. (22:32:42)

Dnes jsme byli svědky jednoznačné převahy hráčů KRC Genk, kteří nakonec také naprosto zaslouženě vyhráli. Již ve 4. minutě otevřel skóre dorážkou z bezprostřední blízkosti SIEBE SCHRIJVERS . Ve 44. minutě to bylo již 2:0, když si na nadýchaný centr vyskočil MBWANA SAMATA a tvrdou hlavičkou nedal gólmanovi šanci. Ve druhém poločase pak upravil skóre na konečných 3:0 krásnou ranou ALEJANDRO POZUELO. Domácí tak potvrdili roli mírného favorita a získali z tohoto zápasu všechny 3 body.

90+2

90+1
    Zápas se už pouze dohrává.

88
    Domácí udělali ve středu hřiště chybu a hosté je málem potrestali. Finální centr byl však nepřesný.

87
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Mbwana Samata, přichází Jose Naranjo.

87
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Idir Ouali, nahradí ho Xavier Mercier.

87
    Siebe Schrijvers je dnes opravdu při chuti. Po krásné individuální akci si navedl míč k hranici vápna a vypálil. Gólman však jeho střelu kryje.

86
    Kortrijk usiluje alespoň o čestný zásah, dnes mu však není přáno. Přihrávku nechtěně zastavil rozhodčí.

83
    Nádherná průniková přihrávka, klička padajícímu obránci a střela z první. Tak by se dala ve stručnosti popsat nynější akce hráčů Genku. Střela však o pár decimetrů minula branku, a tak se skóre nemění.

81
    Domácí obrana zkrátka funguje v dnešním zápase skvěle. Jinak se to popsat nedá.

79
    Krásnou fotbalovou kombinaci nyní předvedli domácí borci. Jeden z útočníků byl však chycen do ofsajdové pasti.

77
    Střídající Kage měl nejspíše největší šanci hostujícího celku v dnešním utkání. Přízemní střelu z hranice vápna však nasměroval kousek vedle pravé tyče.
    77.

77
    Leandro Trossard utržil v souboji nějaký ten kopanec a chvíli si poležel na trávníku. Hra však již pokračuje.

74
    Kortrijk jakoby rezignoval. Domácí borci si nyní na hřišti dělají co chtějí. V rozmezí pár sekund vyslali do vápna soupeře 3 centry, všechny však byly odvráceny obranou.

72
    Domácí nyní kontrolují hru a nikam se neženou. Náskok mají více než dostačující.