Chabarovsk – HC Slovan 1:2 (kon.) | Vladivostok – Záhřeb 4:1 (kon.) | Minsk – Jekatěrinburg 5:4 (po pr.)
Jokerit – Barys 3:4 (po pr.) | Riga – Chanty-Mansijsk 2:1 (1:0 po s.n.)
Jokerit Helsinky
3:4 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Barys Nur-Sultan
Úterý 24.01.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Československá stopa

Ani v jednom z celků žádný český ani slovenský hokejista nepůsobí. (20:04:27)

V prodloužení jsme mohli sledovat vyloučení Anttily, které rozhodlo o tom, že se hosté dostali do tlaku, jenž v rozhodující branku přetavil Brandon Bochenski. Hosté se ve druhé polovině zápasu dostali do hry a v třetí třetině se jim podařilo vyrovnat. V prodloužení pak využili momentálního rozložení sil a zvládli si z Finska odvézt dva body. Jokerit začal utkání ve velkém stylu, ale ve stejném tempu se mu pokračovat nepodařilo, na což nakonec doplatil. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

62:19 Brandon BOCHENSKI - 3:4

62:19
    Astana právě vstřelila branku!
    O vítěznou trefu se nakonec postaral BRANDON BOCHENSKI, který se nejlépe zorientoval před brankou a dostal puk za záda Zapolského. Asistence: Kevin Dallman.

62:15
    V brance Jokeritu skončil kotouč, ale celá situace se ještě bude konzultovat u videa, protože šlo o nejasný moment.

62:02
    Kevin Dallman trefil pouze Olivera Lauridsena, jenže ten nedokázal vyhodit pryč.

61:42
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., sekání).

61:41
    Brandon Bochenski tentokrát hledal Dawese, jehož o zakončení připravil Anttila, který se dopustil faulu.

61:04
    Bochenski se přes Lajunena nedostal do zakončení a po nájezdu obou hráčů je branka vysunuta ze svého postavení.

60:38
    Peter Regin až příliš vymýšlel v útočném pásmu a nakonec poslal nepřesnou přihrávku.

60:01

Hosté se ve třetí třetině dostali zpět do zápasu, když nejprve snížil Nigel Dawes, na něhož navázal v samém závěru třetiny Ivan Kučin, který utkání nasměroval do prodloužení, které začne za několik okamžiků.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:25
    Ryan Zapolski musel ještě vykopnout do strany střelecký pokus soupeře od modré čáry.

58:35
    Domácí diváci se opět zlobí na rozhodčí, protože Astana hrála chvilku v šesti, navíc to vypadalo na nedovolené bránění. Hala hučí nevolí přítomných fanoušků.

57:52
    Nakonec se však do útoku dostal Nigel Dawes, který dnes hraje velice dobré utkání, ale jeho pokus se neujal.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 3. O'Neill (Jensen), 13. Regin (Jormakka, O'Neill), 34. Niemi – 15. Boyd (Dawes, Bochenski), 42. Dawes (Bochenski, Dallman), 56. Kučin (Puškarjov), 63. Bochenski (Dallman)

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Rissanen, Jensen, Jaakola, V. Lajunen (A), Jalvanti, Lauridsen, Rautanen – O'Neill, Regin (C), Jormakka – Salminen, Niemi, Joensuu (A) – Anttila, Wirtanen, Huhtala – Marjamäki, Mäki, Talaja.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – Dallman (A), M. Semjonov, Barker, Šalapov, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Dawes, Boyd, Bochenski (C) – Shinnimin, St. Pierre, R. Starčenko (A) – Trivino, Paňukov, Puškarjov – Gurkov, Kučin, Chudjakov – N. Ivanov.

Rozhodčí: Cypljakov, Gofman – Palej, Sazonov