Olomouc – Mountfield HK 1:4 (kon.) | Sparta – Vítkovice 0:2 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Mountfield HK
Úterý 24.01.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 36. kolo
    59:15 Bedřich KÖHLER - 1:4
    Zdroj: Hokejka TV

59:15
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec zpečeťuje dnešní vítězství. Picard vyvezl puk z obranného pásma a v přečíslení dvou proti jednomu nabídl puk BEDŘICHU KÖHLEROVI, kterému sice zablokoval hůl vracející se obránce, ale se štěstím se puk odrazil od jeho brusle přímo do branky. Asistence: Alexandre Picard, Jake Newton.

56:30
    Domácí to už teď zkusí v šesti!

50:09
    Jarůšek s Džerinšem se hnali do přečíslení dva na jednoho, které na poslední chvíli zastavil jen za cenu hákování Eberle (OLO).
    48:29 Michal DRAGOUN - 1:3

48:29
    Picard provezl puk do útočného pásma, kde ho předal MICHALU DRAGOUNOVI, který zamířil na bližší tyč a rozvlnil olomouckou síť potřetí. Asistence: Alexandra Picard, Blaž Gregorc.

42:05
    Burian střílel zleva a puk se odrazil k Houdkovi, kterému však chyběl jeden krok a střelu mu proto stihl zblokovat hostující obránce.

41:26
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Dvěma minutami za zdržování hry byl potrestán Kacetl (HKM), trest za něj odpyká Kopta.

40:45
    Střílenou nahrávku Červeného si málem srazil do vlastní klece Laš.

35:07
    Čtvrtá lajna domácích si teď vytvořila před Kacetlem slibný tlak, na jehož konci byla Fořtova střela bekhendem, kterou Kacetl vyrazil okrajem lapačky nad branku.

33:28
    Skladaný zavezl puk do pásma a vybídl ke střele Galvase, který zamířil jen těsně kolem tyče.

32:35
    Kohouti mohli záhy odpovědět, Holec dorážel do odkryté branky, ale Kacetl ho fantastickým zákrokem vychytal.
    32:03 Tomáš KNOTEK - 1:2

32:03
    Hosté svou přesilovku využili, když TOMÁŠ KNOTEK zamířil přesně do levého horního rohu Konrádovy branky. Asistence: Rastislav Dej, Jaroslav Bednář.

30:43
    Hradec Králové si zahraje další přesilovku. Strapáč (OLO) si odsedí 2 minuty za hákování.

26:23
    Po střele Ondruška zvonila za Kacetlem tyč!
    18:26 František SKLADANÝ - 1:1

18:26
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc srovnává při vlastním oslabení! Ondrušek poslal do úniku Jana Knotka, ale ten věděl, že s ním ujíždí i FRANTIŠEK SKLADANÝ, kterému předal puk a ten ho s klidem posílá do zpola odkryté klece. Asistence: Jan Knotek, Jiří Ondrušek.

17:47
    Přesilovou hru si teď zahraje Hradec Králové. Sekáním se provinil Laš (OLO).

14:35
    Laš se Skladaným bojovali o puk za hradeckou brankou a vynutili si tak přesilovou hru. Dvě minuty za držení si odpyká Dietz (HKM).

13:50
    Džerinš se dostal do samostatného úniku, položil si Konráda a zpoza branky nabídl puk Tomáši Knotkovi, ale jeho střelu do prázdné branky zblokoval domácí obránce.

06:03
    Hned po svém nájezdu však Červený (HKR) fauloval a odsedí si dvě minuty za hákování.

06:00
    Červený ujížděl sám na Konráda, ale ten si počkal na jeho střelu a lapačkou ji srazil před sebe, kde se jí ujali domácí obránci.
    00:38 Andris DŽERINŠ - 0:1

00:38
    Tak to bylo rychlé! V přečíslení 2 na 1 přihrál Šimánek na ANDRISE DŽERINŠE a ten střelou pod víko překonal Konráda. Asistence: Jiří Šimánek.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 19. Skladaný (J. Knotek, Ondrušek) – 1. Džerinš (Šimánek), 33. T. Knotek (Dej, Jaroslav Bednář), 49. Dragoun (Picard, Gregorc), 60. Köhler (Picard, Newton)

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Rašner, Houdek (A), J. Galvas – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, Zeman, Eberle – Holec, T. Mikúš, Rác – Burian, Herman, Fořt.
    Mountfield HK: Kacetl (Rybár) – Vydarený (A), Čáp, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Šalda – Šimánek, Džerinš, Červený (A) – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Picard, Dragoun, Köhler – Kopta, T. Knotek, Jarůšek.

Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Barvíř, Blümel