New Jersey – Washington 2:5 (kon.) | Philadelphia – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – Montreal 3:1 (kon.)
Boston – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 0:3 (kon.) | Ottawa – Calgary 2:3 (po pr.)
Florida – Tampa 2:1 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 5:1 (kon.) | Nashville – Columbus 4:3 (kon.)
Chicago – Winnipeg 3:5 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:3 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:0 (kon.)
San Jose – Edmonton 1:4 (kon.)
San Jose Sharks
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Edmonton Oilers
Pátek 27.01.2017, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Hostující celek vyhrává tento zápas poměrem 4:1.Důležitý podíl na výhře Edmontonu mají Andrej Sekera, který vstřelil dva góly a gólman Cam Talbot. Ten si připsal 32 zákroků, inkasoval jen jednou. Tomáš Hertl se po zranění vrátil do sestavy, ale do statistik si nepřipsal kanadský bod ani střelu na branku. (07:05:20)

59:30
    San Jose má kotouč za svou brankou, do konce zápasu zbývá třicet sekund.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:40
    Už se pravděpodobně nic nestane, hosté vědí, že tento duel vyhrají.
    58:08 Connor MCDAVID - 1:4

58:08
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hostující celek si pojistil výhru. Leon Draisaitl našel CONNORA MCDAVIDA, který mířil sám na odkrytou branku, kterou bez problémů dokázal trefit. Asistence: Leon Draisaitl.

57:48
    Domácí hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:48
    Cam Talbot kryje další střelecký pokus, buly před jeho brankou.

57:20
    Patrick Marleau využil prostoru ve středním pásmu, nabral rychlost, probojoval se do zakončení. Cam Talbot pozorný.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, Edmonton hraje aktivněji.

56:40
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina, o vítězi je pravděpodobně rozhodnuto.

56:03
    Andrej Sekera hledal Krise Russella. Poněkud nepovedená přihrávka nakonec našla svůj cíl, a tak mohou hosté založit rychlou akci.

55:55
    Domácí hokejisté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:30
    Martin Jones má kotouč za svou brankou, domácí obránci čekají na vhodný moment pro založení útočné akce.

55:01
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, Oilers vedou o dva góly a míří za výhrou v tomto zápase.

54:40
    Justin Braun našel spoluhráče na útočné modré, ale přechod do útoku se nepovedl podle představ.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Couture (Bødker, Marleau) – 20. Sekera (McDavid), 38. Sekera (Draisaitl), 52. Caggiula, 59. McDavid (Draisaitl)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Hertl, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Bødker – Labanc, Tierney, J. Ward – Meier, M. Karlsson, Carpenter.
    Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Davidson, Benning – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Eberle – B. Pouliot, Caggiula, Slepyšev – Hendricks, Letestu, Kassian.

Rozhodčí: Skilliter, Hanson – Heyer, Rody

Diváci: 17 562