Pardubice – K. Vary 2:1 (kon.) | Sparta – Kladno 4:6 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 6:3 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 7:2 (kon.) | Třinec – Zlín 4:3 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
7:2 (3:1, 0:1, 4:0)
HC Olomouc
Pátek 27.01.2017, 18:15 • RT Torax aréna • DHL Extraliga juniorů • 37. kolo

59:06
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Sedmý hřebíček do rakve zasadil Olomouci svou střelou RADIM ŠTĚPÁNEK, jehož dělovka se dostala za Sonnkova záda.
    Bez asistence

55:03
    Za sekání se na trestnou lavici odebral Daniel Kurovský, domácí se bez něj budou muset obejít na dvě minuty.

53:34
    Olomoucká naděje na body se vzdaluje. JOZEF BALÁŽ nasměroval puk pod Sonnkovy nohy a zvyšuje na 6:2.
    Asistence: Jiří Weinttrit a Radim Toman.

52:11
    Kurovský se dostal za olomouckou obranu, před Sonnkem se ještě rozhlížel, zda nebude výhodnější předat kotouč spoluhráči, který jej stíhal. Nakonec se rozhodl sám zakončit, ale kasu hostí netrefil.

49:38
    Hlavnímu rozhodčímu se nelíbilo zdržování hry Jozefa Baláže a tak vítkovického útočníka posílá oddechnout na dvě minuty za trestoměřiči.

46:40
    Sonnkovi se před bránou shromáždili téměř všichni hráči na ledové ploše a tak včas nedokázal zareagovat na letící kotouč z hole JOZEFA BALÁŽE.
    Asistence: Radim Toman, Ján Blaško

41:17
    DANIEL KUROVSKÝ dostal přihrávku do středu pravého kruhu u olomoucké brány, odkud poslal kotouč za záda položeného Sonnka.
    Asistence: Radim Toman a Jozef Baláž.

38:48
    Na trestnou lavici před koncem druhé třetiny zamíří Jiří Kališ. Dostal dvě minuty za zdržování hry.

33:33
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kardinál se potřeboval v bráně přesunout, při tom ale střelu JINDŘICHA KOLOVRATNÍKA pokrýt nedokázal.

33:22
    Na trestnou lavici míří Veřmířovský (VÍT) na dvě minuty za podražení.

21:52
    Janků nastřelil tyč vítkovické brány!

15:14
    Také tentokrát nezůstane provinění soupeře bez potrestání formou inkasované branky. DOMINIK RAŠKA propálil v početní výhodě střelou z mezikruží Sonnka a dostává tak Vítkovice do náskoku dvou branek.
    Asistence: Vlastimil Malina, Ondřej Hartmann

14:58
    Na trestnou lavici usedá Patrik Říčka. Stráví tam dvě minuty za faul kolenem.

12:30
    Jeklič se sám řítil na Kardinála, ale vítkovická obrana dokázala na nebezpečnou situaci zareagovat.

10:28
    Také Olomouc ukazuje, že umí využít početní výhodu. Střela RADKA JELÍNKA přesně minula Kardinálovy betony a zapadla vedle pravé tyče.
    Asistence: Adam Spálovský a Ludvík Rutar.

10:01
    Vyloučení přichází také na vítkovické straně. Na lavici hanby usedá Petr Šendera, který vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

06:37
    Oslabení Olomouce nemělo dlouhého trvání. DANIEL KRENŽELOK z mezikruží pálil na bránu hostů a Sonnkovi proletěl kotouč přímo mezi betony. Asistence: Vlastimil Malina a Jozef Baláž.

05:42
    Přichází první vyloučení v tomto utkání. Na trestnou lavici putuje na dvě minuty Marek Husták (OLO) za podražení.

04:31
    Teď už ale hostující gólman proti střele DANIELA KUROVSKÉHO nestačil nic vymyslet a Vítkovice jdou do vedení. Asistence: Vlastimil Malina.

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 5. Kurovský (Malina), 7. Krenželok (Malina, Baláž), 16. Raška (Malina, Hartmann), 42. Kurovský (Toman, Baláž), 47. Baláž (Toman), 54. Baláž (Kmošek, Toman), 60. Štěpánek – 11. Jelínek (Spálovský, Rutar), 34. Kolovratník

HC Vítkovice Ridera: Kardinál (Daňa) – Šendera (C), Krenželok, Veřmířovský, Mrowiec, Weintritt, Štěpánek, Gabrhelík – Hartmann, Spratek (A), Blaško, Kurovský, Raška, Malina, Toman, Žiak, Baláž, Kmošek
    HC Olomouc: Sonnek (Urban) – Rutar, Spálovský, Kolovratník, Kališ, Beutl – Janků, Husták, Cach, Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Macuh (A), Marek (C), Jelínek, Jekliš, Šťastný, Kuba (A)

Rozhodčí: Mikula – Barteček, Ganger