Toljatti – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jaroslavl – Ufa 5:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzněck 6:1 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 4:0 (kon.) | N.Novgorod – Petrohrad 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 3:2 (po pr.)
HK Soči
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
CSKA Moskva
Pátek 27.01.2017, 17:30 • Ledový palác Bolšoj, Soči • KHL

Statistiky: Střely: 44-66; Střely na bránu: 23-43; Vhazování: 19-39; Zablokované střely: 6-12; Hity: 21-16; Fauly: 2-2; Trestné minuty: 6-6. (20:05:04)

Ústřední postavou utkání v Ledovém paláci Bolšoj se stal Geoff Platt, který otevřel skóre již v sedmé minutě a druhý přidal necelých devět minut před koncem. Viktor Fasth předvedl 44 zákroků a vychytal shutout. Konečný výsledek: Soči 0 CSKA Moskva 2.

59:46
    Maxim Mamin mohl zpečetit vítězství CSKA střelou do prázdné brány, jenže ji minul!

59:10
    Pavel Padakin napřáhl z úhlu k prudké střele, Viktor Fasth ji ale vyrazil mimo tři tyče své brány!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:56
    Konstantin Barulin opustil svou bránu a Soči se pokouší o zázrak při hře bez brankáře!

56:47
    Andrej Kuzmenko si před pár okamžiky nebezpečně sjížděl před bránu, jeho pěkná individuální akce ale střelu nepřinesla a jeho kličky vyzněli vniveč. Dobrý pokus!

55:16
    Jevgenij Skačkov vzal odpovědnost na svá bedra a neohroženě se vrhl mezi trojici protihráčů, proti přesile se ovšem prosadit nedokázal a byl vytlačen do rohu.

53:00
    Do konce utkání zbývá odehrát přesně sedm minut a Soči už to bude mít v jeho závěru hodně těžké.
    51:27 Geoff PLATT - 0:2

51:27
    CSKA právě vstřelilo branku!
    GEOFF PLATT využil přihrávky od obránce Michaila Naumenkova a podruhé v zápase překonal Konstantina Barulina. Domácí si vzali Coach Challenge, video ale prokázalo, že se o postavení mimo hru nejednalo! CSKA vede v Soči 2:0! Asistence: Michail Naumenkov.

51:27
    Geoff Platt podruhé v zápase dopravil puk za záda Konstantina Barulina, hlavní trenér Soči si vzal ale Coach Challenge kvůli postavení mimo hru!

49:00
    Dnešní utkání sleduje 9167 diváků.

48:19
    André Petersson sebral ve středním pásmu volný puk a rychle ho po křídle zavezl do útočné třetiny svého týmu. Čároví rozhodčí rozpažil a domácí mohli pokračovat v akci za bouřlivého potlesku fanoušků, jenže se k ničemu nedostali.

47:24
    Puk se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu, jenže na obou stranách je hodně nepřesností, které zabraňují tomu, aby Konstantin Barulin nebo Viktor Fasth museli řešit nějakou nebezpečnou střelu či šanci zavánějící gólem.

46:00
    Hokejisté Soči od začátku druhé třetiny zvýšili obrátky a nebojím se tvrdit, že nyní jsou na ledě lepším týmem, jenže CSKA Moskva drží nad vodou skvělý Viktor Fasth.

44:27
    Igor Ožiganov od modré čáry napřáhl k prudké střele, kterou Konstantin Barulin skvělým zákrokem vyrazil!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Platt (Scott, Ožiganov), 52. Platt (Naumenkov)

HK Soči: Barulin (Šikin) – Alexandrov, Pepeljajev, Fantenberg, Mamašev, Mamkin, S. Kuzněcov, I. Vorobjov – Krikunov, A. Kosticyn, Točickij – Petersson, Maxwell, Skačkov – O'Dell, Levickij, Morozov – Padakin, I. Zacharčuk, Mereskin.
    CSKA Moskva: Fasth (I. Sorokin) – Kutuzov, Blažijevskij, Pivcakin, Ožiganov, Čmychov, Panin, Naumenkov, Kuzmenko – Kugryšev, Ničuškin, Osnovin – Platt, Muršak, Scott – Mamin, Světlakov, Tělegin – Andronov, V. Žarkov, Vorošilo.

Rozhodčí: Daniel Konc, Maxim Sidorenko. Čároví: Sergei Misjur, Alexandr Otmachov