Vítkovice – Zlín 2:4 (kon.) | Sparta – Olomouc 3:1 (kon.)
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Berani Zlín
Úterý 21.02.2017, 17:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 42. kolo

Pro dnešek je to vše, já se budu těšit u dalšího onlajn přenosu už tento pátek, kdy Vítkovice vyzvou Liberec. Na počtenou! (19:50:32)

Je dobojováno. Tři body za dohrávku 42. kola berou hosté. Utkání otevřel nešťastným vlastním gólem domácí Roman, druhý gól Zlína přišel ještě před koncem první třetiny z hole dobře hrajícího Šťastného. Ten poslal svůj tým do dvoubrankového vedení hned zkraje druhé části, ale domácí na tento gól dokázali velmi záhy odpovědět. Ve třetí třetině přebrali aktivitu domácí, protože to byli právě oni, kdo musel tvořit a vymýšlet a na střely jednoznačně třetí část vyhráli. Ne však gólově, v této činnosti se prosadil jen Urbanec. Vítkovice ještě zkusily hru bez brankáře – ta jim ale nevyšla, naopak do prázdné klece inkasovaly počtvrté. Vítkovickým dnešní prohra komplikuje postavení do dalších bojů, naopak zlínští mohou stále doufat v předkolo play-off.

59:58
    Domácí hlídají kotouč, teď už se opravdu nic nestane.

59:47
    Zlín vytvořil zakázané uvolnění.

59:30
    Vítkovice postupují vpřed, ale hosté už si výsledek zřejmě uhlídají.

59:08
    Domácí mají puk pod kontrolou, ale Zlín si svou polovinu hlídá.

58:39
    Vítkovický gólman se vrací do branky.
    58:39 Roberts BUKARTS - 2:4
    Zdroj: Hokejka TV

58:39
    Zlín právě vstřelil branku!
    Vítkovičtí inkasují do prázdné branky – domácí nezachytili puk na modré, za kotoučem sprintoval ROBERTS BUKARTS a poslal jen do branky – 2:4. Bez asistence.

58:13
    Bartošák se stále nevrátil do klece, i zlínským se teď podařilo nastřelit tyč'!

57:55
    Vítkovičtí nastřelili tyč Kašíkovy klece, sudí rozpažuje!

57:52

57:37
    Bartošák je na střídačce!!

57:12
    Urbanec nastřelil jen Blaťáka.

56:55
    Domácí krouží pásmem, zapomněli ale střílet.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 23. O. Roman (Sloboda, D. Květoň), 49. Urbanec (Klok, P. Zdráhal) – 11. Blaťák, 16. Šťastný (Popelka, Kubiš), 22. Šťastný, 59. Bukarts

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Klok, Hrbas, D. Krenželok, Urbanec, Výtisk (A), L. Kovář – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Hudeček, Stastny, Olesz (C) – P. Zdráhal, Balán, Szturc – Vandas, Kolouch, E. Němec – Kurovský.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák (A), Kotvan, Matějíček, Blaťák, Žižka (A), O. Horák, Gazda – Bukarts, P. Holík, Říčka – Šťastný, Popelka, Kubiš – Okál, Honejsek, O. Veselý (C) – J. Ondráček, Chytil, Ostřížek.

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Gerát, Hynek

Diváci: 4 781