Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:0 (kon.)
Pardubice – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Sparta – Liberec 4:3 (1:0 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 27.01.2017, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 42. kolo

Nervydrásající utkání nakonec svého vítěze našlo až v samostatných nájezdech. Jako jediný ze všech se prosadil Petr Strapáč a dva body dnes bere Olomouc. Dynamo díky další prohře znovu padá na poslední místo tabulky s ohledem na vítězství Karlových Varů nad Hradcem Králové. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke. (20:44:53)

Petr STRAPÁČ - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Jako poslední proměnil samostatný nájezd PETR STRAPÁČ a rozhoduje dnešní utkání! Bez asistence.

0:0
    Za Olomouc první nájezd provedl Roman Vlach a byl taktéž neúspěšný, Hübl si připsal zákrok s velkou dávkou štěstí.

1. série
    0:0
    K prvnímu nájezdu se rozjel David Tomášek a neproměnil.

Samostatné nájezdy začínají.

Vítěze jsme nenašli ani v prodloužení a následovat budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:21
    Rolinek tečuje jen těsně mimo!

64:10
    Dynamo si tedy zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování inkasuje Jan Eberle.

63:59
    V signalizované výhodě Sýkora ostrou ranou pálí mimo.

63:27
    Na druhé straně si na Hüblovi vylámal zuby František Skladaný.

63:19
    Rozjetý Lukáš Nahodil přihrával za sebe na přijíždějícího Schause, ale Konrád kryje.

62:15
    Opět nastal problém s internetovým připojením, tudíž nejsme schopni přinést odpovídající online přenos z prodloužení. Nadstavba se nyní nachází zhruba v polovině a na obou stranách není nouze o zajímavé šance. Schaus netrefil prázdnou branku, Vyrůbalík na druhé straně nastřelil břevno. Dynamo také přestálo jedno oslabení.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:29
    Ani jeden z týmů nechce udělat chybu a utkání pomalu ale jistě míří do prodloužení.

58:08
    Zakázané uvolnění Dynama.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:23
    Tyler Redenbach hledal před brankou Tomáše Rolinka, ale přihrávka k němu nedošla.

56:08

55:56
    Filip Zadina znovu vyhazuje až za Konráda.

55:11
    Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.

54:08
    Nicholas Schaus inkasuje dvě minuty za podražení a po dlouhé době si tak přesilovku zahraje Olomouc.

53:57
    Jiří Ondrušek pálí od modré čáry jen těsně mimo!

53:42
    Po souboji u olomoucké střídačky kotouč opustil hřiště, následuje komerční přestávka.
    52:59 Petr SÝKORA - 2:2

52:59
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je znovu vyrovnáno! PETR SÝKORA vypálil od modré čáry a velmi rychle tak odpovídá na Hermanovo úspěšné trestné střílení! Asistence: Tyler Redenbach.

52:39
    Olomouc stále v oslabení vyhazuje přes všechny čáry.
    52:02 Jakub HERMAN - 1:2

52:02
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JAKUB HERMAN rychle zamíchal s kotoučem, rozhodil Jaroslava Hübla a s přehledem zakončil! Předešlý tlak Dynama tak přichází vniveč.

52:02
    Jakub Herman se dostal do samostatného úniku, byl faulován a rozhodčí následně nařizuje trestné střílení!

51:32
    Hosté ve čtyřech.

51:11
    Další přesilovka pět na tři pro Dynamo! Martin Vyrůbalík inkasuje dvě minuty za podražení.

50:52
    Současně vyloučeni Tomáš Rolinek a David Škůrek, oba na dvě minuty za hrubost.

50:44
    Lukáš Nahodil dostával přihrávku přes osu útočného pásma, ale napálil kotouč pouze do Konráda, jenž zacpal všechny mezírky ve své brance.

50:38

50:35
    Schaus z první pálí těsně mimo.

50:22
    Petr Sýkora předal kotouč Tyleru Redenbachovi, ten pálí přímo do Konráda.

49:32
    Dynamo bude hrát přesilovku dvojnásobnou! Další dvě minuty totiž inkasuje Jan Eberle za nedovolené bránění a posílá svůj tým do tří.

48:38
    Martin Vyrůbalík dostává dvě minuty za sekání a Dynamo bude hrát přesilovku.

48:27
    Nicholas Schaus si najel do mezikruží, kam okamžitě dostal přihrávku od spoluhráče, ale se svou střelou z první neuspěl.

47:55
    Dopředu se vydal Tomáš Mikúš, ale rozhodčí píská ofsajd a následuje komerční přestávka.

47:43

47:07
    Petr Strapáč měl před sebou úplně prázdnou bránu, ale minul!

46:22
    Martin Vyrůbalík posunul kotouč před branku na volného Jana Knotka, ale Hübl pokus z bezprostřední blízkosti kryje!

45:43
    Patrik Poulíček dnes podruhé usedá na trestnou lavici, tentokráte na dvě minuty za faul kolenem a Olomouc si zahraje další přesilovku.

45:33
    Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Konrádem.

45:07
    Od modré tvrdě vypálil Martin Vyrůbalík, ale kotouč letí mimo.

42:59
    Na druhé straně se v obrovské šanci objevil Marek Laš, když obešel ležícího obránce Dynama a zjevil se zcela sám před Hüblem, pardubický brankář ale předvedl fantastický zákrok!

42:29
    Lukáš Nahodil se chystal ke střele z mezikruží, ale v poslední chvíli jej od puku odstavil olomoucký obránce.

41:56
    Miroslav Holec nahodil kotouč od mantinelu a Hübl si připisuje klidný zákrok.

40:31
    Rolinek s Redenbachem ujížděli dva na jednoho, přičemž pardubický kapitán dostal přihrávku přímo před olomouckou branku, ale v rychlosti nedokázal zpracovat kotouč!

40:15
    Dynamo ihned po buly nahazuje puk na Konráda, a ten si připisuje první zákrok třetí třetiny.

40:01

Svého konce se dočkala i třetina druhá. V Pardubicích máme vyrovnáno 1:1, když se v páté minutě druhé poloviny zápasu trochu se štěstím prosadil Roman Vlach, jehož bekhend z mezikruží usměrnil za Hüblova záda Matěj Beran. Střely na branku ve druhé třetině: 9:6. Třetí část začne zhruba v 19:42.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:33
    Východočeši krouží kolem olomoucké branky, ale žádné větší ohrožení prozatím nepřichází.

39:14
    Dynamo se vydalo dopředu, ale zastavil jej ofsajd.

38:29

37:36
    Petr Sýkora před brankou číhal na přihrávku přes osu útočného pásma, která sice přišla, ale stihl do ní vložit hůl bránící hráč.

37:01
    Olomouc ale ihned vyhazuje přes všechny čáry.

36:29
    David Tomášek byl faulován a Dynamo si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Tomáš Mikúš.

35:55
    Ján Sýkora zaváží kotouč do útočné třetiny Dynama.

35:30
    Kapitán Olomouce Martin Vyrůbalík vypálil nebezpečně z ostrého úhlu po vyjetí zpoza branky, ale Hübl se překvapit nenechal.
    34:32 Roman VLACH - 1:1

34:32
    Další útočná akce už ale Hanákům vyšla a máme vyrovnáno! V mezikruží se ke kotouči dostal ROMAN VLACH, bekhendem nahodil kotouč na Hüblovu branku a s přispěním Matěje Berana nakonec puk propadl až do pardubické sítě. Asistence: Petr Strapáč.

33:18
    Útočila Olomouc, ale je pískán ofsajd.

33:12
    Oba týmy hrají v plném počtu.

32:52
    Petr Sýkora si ve středním pásmu sice krásně obhodil olomouckého obránce, ale do další fáze útoku se nedostal a o kotouč nakonec přišel.

32:11
    Dynamo vyrazilo dopředu, ale nakonec je z toho pouze zakázané uvolnění.

31:12
    Bude se hrát čtyři na čtyři. Současně byli totiž vyloučeni Tomáš Bokroš za hrubost a Tomáš Fořt za krosček.

29:45
    Dynamo dobývá útočné pásmo, ale Olomouc brání ze všech sil. Teď je pískáno zakázané uvolnění.

28:12
    František Skladaný vyslal tvrdý příklep a následně si ještě šel pro dorážku, ale o tu už se postaral Schaus. Následuje komerční přestávka.

27:24
    Jan Starý pláchl s pukem podél mantinelu, ale v útočné třetině jej nakonec dostihl hostující obránce a bylo po šanci.

26:02
    Čáslava dostal přihrávku na modrou čáru, jeho střelu zápěstím Konrád betonem vyráží do rohu.

25:06
    Na druhé straně od modré pálil Nicholas Schaus a domácí halou to jen zahučelo.

24:46
    David Škůrek dostal nabito na levý kruh pro vhazování a vyslal bombu na Hübla, pardubický brankář ale chytá.

23:40
    Omluvte prosím technické potíže s internetovým připojením zde v pardubické Tipsport areně, díky kterým jsme zahájili druhou třetinu se zpožděním.

20:01

První dvacetiminutovka končí za těsného vedení domácích, když v deváté minutě využil přesilovku Lukáš Nahodil a bekhendovou dorážkou rozvlnil síť za Konrádem. Střelecky aktivnější jsou ovšem hosté z Olomouce, kteří na Hübla vyslali devět pokusů, zatímco Dynamo na opačné straně hřiště pouze čtyři. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:22
    Skrumáž před pardubickou brankou řeší svou lapačkou Jaroslav Hübl.

19:03
    Rozběhla se poslední minuta první třetiny a máme tu zakázané uvolnění domácích.

17:53
    Petr Strapáč dostal kotouč do útočného pásma hostů a předal kotouč spoluhráči na modrou čáru, následnou přízemní střelu ale Hübl v pohodě vyráží.

16:05
    Petr Mrázek kroužil s kotoučem v rohu u mantinelu a nakonec trochu překvapivě z otočky vypálil, ale kotouč Hüblovu branku neohrozil.

15:14
    Nedbal vypálil těsně za modrou čárou, ale i jeho pokus byl tečován na tribunu pardubického zimního stadionu.

14:32
    Tomáš Rolinek v klidu zpracoval přihrávku a stál úplně sám před Konrádem, ale na olomouckého brankáře svým pohybem ramen nevyzrál!

14:18
    Jan Starý vypálil od mantinelu, ale kotouč byl tečován mimo hřiště. Následuje komerční přestávka.

13:13
    Matěj Beran zpracoval u mantinelu na útočné modré přihrávku takřka přes půl hřiště a z otočky ji vracel zpět do středu hřiště na najíždějícího spoluhráče, ale kotouč mu odskočil od hokejky.

11:50
    Marek Laš dostal mezi kruhy přihrávku zpoza branky, ale jeho střela z první končí na Hüblově betonu.

11:24
    Útočnou akci Dynama zastavuje ofsajd.

11:00
    Jan Knotek už zasunoval kotouč do odkryté klece, ale Hübl vyráží lapačkou!

09:50
    Redenbach dostal přihrávku za branku a snažil se po mantinelu posunout kotouč na dalšího spoluhráče, ale puku se nakonec zmocnila Olomouc.
    08:20 Lukáš NAHODIL - 1:0

08:20
    Přesilovka využita! LUKÁŠ NAHODIL dostal přesnou přihrávku do mezikruží od Tomáše Rolinka, nejprve tvrdě vypálil z první a následně bekhendem došťouchl puk za Konráda – 1:0! Asistence: Tomáš Rolinek, Tyler Redenbach.

07:13
    Na přesilovce nechybí čerstvá posila domácích Ján Sýkora, jenž tvrdě vypálil na Konráda, ale ten vyráží.

06:59
    Krátce po vhazování byl ale kotouč sražen do ochranné sítě a buly se bude opakovat.

06:50
    Přesilovou hru si vyzkouší také Dynamo. Jiří Ondrušek totiž dostává dvě minuty za držení.

06:28
    Marek Laš zpracoval přihrávku ve středním pásmu a uháněl na Hübla, do zakončení se ale nedostal.

05:56
    Olomouc je v úvodu zápasu aktivnějším týmem.

04:45
    Tomáš Mikúš si v mezikruží počíhal na přihrávku od mantinelu, ale jeho přízemní střela z první letí mimo.

04:25

03:49
    Až teď, když kotouč vyváží Petr Čáslava.

03:12
    Oslabení Východočechů je v polovině a ještě se nedokázali dostat ze svého pásma.

03:00
    Hübl kryje střelu od modré čáry.

02:50
    Hanáci krouží v útočném pásmu.

02:25
    Olomouc si zahraje první přesilovku. Patrik Poulíček dostává dvě minuty za podražení.

02:16
    V další šanci byl Lukáš Nahodil, když se dostal k odraženému kotouči zpoza branky, ale Konrád si s jeho bekhendem poradil.

01:38
    Dynamo nahazuje kotouč do útočného pásma.

01:03
    Tomáši Rolinkovi se po střele z mezikruží kotouč odrazil přímo na hokejku a před pardubickým kapitánem stála odkrytá klec, ale Rolinek minul!

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Schaus, Havlík, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Zajíc, Leduc, Ščotka – P. Sýkora, Redenbach, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Beran, Nahodil, Zadina – Starý, Poulíček, Bárta.

HC Olomouc: Konrád (Laco) – Ondrušek, Škůrek, Rašner, Jaroměřský, J. Galvas, Houdek – Skladaný, J. Knotek, Laš – Eberle, R. Vlach, Strapáč – T. Mikúš, Herman, Holec – Fořt, Mrázek, Matai.

Rozhodčí: Šír, Rohatsch – Lhotský, Svoboda.

V závěru týdne se v pardubické kabině uskutečnily dvě změny. Na zkoušku do brněnské Komety odešel Kanaďan Mallet a nově rozšířil řady Východočechů Ján Sýkora z Třince. Ten přichází do Dynama v rámci výměny za Tomáše Klimentu.
    Dynamo mění

Dynamo po poslední domácí výhře nad Třincem odjíždělo v minulém kole na led Sparty Praha, kde se ovšem bodový zisk nepotvrdil a Východočeši podlehli svému soupeři i přes urputnou snahu v poslední třetině 2:3.

V tabulce se hosté aktuálně nacházejí na dvanácté pozici se ziskem osmačtyřiceti bodů. Domácí Dynamo je hned za nimi, na místě třináctém, na svého soupeře ovšem ztrácí jedenáct bodů a Olomouc tedy může prozatím vzhlížet jen k výše postaveným soupeřům

Hanáci hrají venku po předchozích dvou zápasech před domácím publikem, kdy nejprve ve čtyřicátém kole přivítali Mladou Boleslav a následně Hradec Králové. Ani v jednom utkání ovšem nedokázali bodovat a po výsledcích 2:4, respektive 1:4 stáli v obou případech na straně poražených.

Vítejte u dalšího onlajnu z pardubické Tipsport areny. Základní část pokračuje dvaačtyřicátým kolem, v rámci kterého na východ Čech přijíždí HC Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 9. Nahodil (Rolinek, Redenbach), 53. P. Sýkora (Redenbach) – 35. R. Vlach (Strapáč), 53. Herman (TS), rozh. náj. Strapáč