Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 1:0 (kon.)
Pardubice – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Sparta – Liberec 4:3 (1:0 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Mountfield HK
Pátek 27.01.2017, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 42. kolo

Domácí nakonec poráží velikého favorita Hradec Králové, přerušují sérii proher a připisují si tři body. Z Karlových Varů je to dnes vše. (20:30:43)

59:57
    Skuhravý těsně minul odkrytou branku. Vachovec byl následně do branky natlačen, ta se tak posunula. Skuhravý se následně hádal s rozhodčími a dostal osobní trest.

59:33
    Oddechový čas si vyžádal také trenér Tlačil, elitní hráči Energie si musí odpočinout.

59:33
    Hradec se držel v pásmu a snažil se nacpat puk před branku, tam se ho ale zmocnil Honzík. Hradec stále hraje 6 na 4!

59:08
    Ale pozor! Dvořák (KVA) vyhodil kotouč rovnou mimo hřiště, dvouminutová trest pro domácí!

59:04
    Hosté se rychle dostali do útočného pásma, Honzík ale dokázal puk schovat a hru přerušit.

58:45
    Kacetl míří na střídačku, Hradec to zkouší v šesti!

58:34
    Hosté si vyžádali oddechový čas!

58:34
    Zákrok roku 2017! Flek a Gríger ujížděli dva na nikoho, druhý jmenovaný pálil do skoro odkryté branky, Kacetl ale předvedl zákrok z kategorie těch nejkrásnějších, když dokázal na čáře puk zastavit betonem!

58:21
    Hradec je sice v útočném pásmu, puk ale pod kontrolou nemá.

57:33
    Kvalitní a bezpečné napadání karlovarských útočníků silně znepříjemňuje hostům rozehrávku.

57:01
    Hosté se snaží o závěrečný tlak, domácí se ale velmi dobře brání, rychle napadají a hrají do těla.

56:28
    Hradec si to sám dělá horší. Začíná chybovat v obyčejných situacích, nervozita je znát. Přeci jen, ztratit body na ledě posledního celku by pro ně asi nebylo dobré...

56:03
    Dva rychlé protiútoky sice nepřinesly domácím branky, ale alespoň se na chvíli dostali z obranného pásma.

55:27
    Zatím ne, domácí se ale nyní budou pravděpodobně jen bránit, Určitě nebudou chtít napodobit nedělní zápas v Liberci, kde ztratili dvoubrankové vedení.

55:14
    Hra se stěhuje před Honzíka, Hradec může udeřit znovu. Podaří se mu to?

54:38
    Posledních pět minut hry tak bude ještě hodně zajímavých. Emoce jsou ve vzduchu, bude to napínavé!

54:00
    Hradec základá nový útok, ale domácí krouží okolo svatyně Kacetla.
    53:30 Michal DRAGOUN - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

53:30
    Hradec právě vstřelil branku!
    Máme zaděláno na drama! Střela od modré a perfektní teč v mezikruží od MICHALA DRAGOUNA, zajistila Hradci druhý gól a tím pádem snížení. Honzík neměl šanci puk zasáhnout. Asistence: Stanislav Dietz, Blaž Gregorc

53:30
    Prohlíží se záznam hry na videu! Branka možná byla dosažena vysokou holí...

Dnešní utkání sleduje 2364 diváků.

53:07
    Bedřich Köhler během komerční přestávky hodně diskutoval s rozhodčími, nic ale očividně nevydiskutoval.

53:02
    Oba celky již hrají opět v plném počtu, hostům se ale čas na srovnání skóre velmi rychle krátí.

52:17
    Hradec při hře ve čtyřech již dvakrát zahrozil, menší počet hráčů na ledě mu očividně svědčí.

51:58
    Červený opět rozhýbal jeho rychlé nohy, za modrou bleskurychle a tvrdě vypálil, Honzík puk vyrazil do sítě.

51:08
    Jaroslav Bednář se tak, jak ho všichni známe, šikovně protáhl do pásma, objel dva obránce, zakončení už mu ale příliš nevyšlo.

50:52
    Počet hráčů na ledě se rychle vyrovná, Bedřich Köhler (HKM) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

50:45
    Trable pro domácí, Denis Kindl (KVA) je na dvě minuty vyloučen za hákování.

50:21
    Hra je ve středním pásmu znovu přerušena, domácí se provinili proti pravidlům přihrávkou rukou.

50:09
    Domácí se pokoušeli o rychlý přechod do útoku, dlouhé nahození ale skončilo jen v Kacetlově lapačce.

49:26
    Rudolf Červený se protáhl po pravé straně do útočného pásma, jeho střela ale úspěch nesklidila.

48:33
    O chvilinku později přichází další přerušení, hra se navíc stěhuje před Kacetla, Hradeckým je odpískán icing.

48:27
    Hostujícímu celku je odpískána hra vysokou holí, a tak se hra v útočném pásmu přerušuje.

48:00
    Dej nenápadně tečoval přímo před Honzíkem Bednářovu střelu, karlovarský golman ale naštěstí pro domácí stihl betony sklapnout včas.

47:38
    Pláněk to zkoušel z velikého úhlu, Honzík ale puk v pohodě vyrazil do rohu kluziště. Hradec je ale stále na puku v útočném pásmu.

46:58
    Ajaj... U domácí střídačky zůstal po tvrdém hitu ležet na ledě Dvořák, přispěchat musel i doktor, nakonec ale je nejspíš v pořádku a po svých odjíždí na střídačku.

46:49
    Nejen, že se zrychluje tempo hry, také se hraje mnohem více do těla, což se divákům musí líbit.

45:54
    Pár šancí si Hradec i vytvořil žádné tutovky to ale nebyly a za Honzíka se žádný z puků nedostal, domácí tak stále mají dvoubrankový náskok.

45:13
    Teď se tam hosté podívají alespoň na chvíli určitě, Energii je totiž odpískáno zakázané uvolnění.

44:44
    Mountfield se stále pokouší usadit se v útočném pásmu, to se mu ale vůbec nedaří, domácí hrají velmi aktivně.

44:10
    Hosté se pokoušeli o rychlou rozehrávku, skončilo to ale nakonec jen zakázaným uvolněním.

43:44
    Dujsík tvrdě vypálil od modré čáry, puk ale poslal jen do mantinelu za brankou. Domácí jsou ale i tak stále v útočném pásmu a kombinují.

43:02
    Hradec se na okamžik usadil v útočném pásmu, během chvíle si ale nedokázal vytvořit žádnou šanci, a tak se musí opět bránit.

42:40
    Dragoun se pokoušel o rychlou střelu z mezikruží, puk byl ale zblokovaný a skončil mimo Honzíkovu branku.

41:52
    Energetici se pokusili o rychlý protiútok, puk ale skončil jen v lapačce Ondřeje Kacetla, vhazování po jeho levici.

41:43
    Hradec se dostal v této třetině poprvé s pukem před Honzíka, ten ale nemusel téměř zasahovat, puk jen lehce odkopl betonem.

41:20
    Nyní jsou navíc hosté v plném počtu, mohou se tedy opět naplno vrhnout do hry.

40:53
    Domácí se ale s pukem nemohou dostat ze svého pásma, Hradec ve čtyřech hráčích velmi dobře napadá.

40:08
    Energetikům ještě zbývá více jak minuta přesilové hry, uvidíme, jestli se jim podaří ji využít.

40:01

Máme za sebou druhou třetinu, ve které padly hned tři banky. Domácí nejprve navýšili své vedení, Hradci se ale následně podařilo snížit. Dvoubrankový náskok vrátil energetikům kapitán Skuhravý, který v poslední části může zaútočit na hattrick.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:37
    Energie krouží kolem Kacetla, ale gól z jejich pobytu nepadl.

39:18
    Další trest pro Mountfield, konkrétně pro Martina Štajnocha (HKM) na dvě minuty za nedovolené bránění.

39:13
    Václav Skuhravý se málem postaral o hattrick, ale těsně minul klec Kacetla.

38:47
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

37:52
    Karlovým Varům se nedaří osvobodit. Nakonec po střele od Bednáře ukrývá Honzík kotouč do lapačky.

37:33
    A překvapivě zde máme další zakázané uvolnění. Hra míří před Kacetla.

36:59
    Energie opět krouží u Hradce Králové, ale bez šance. Na druhé straně došlo k zakázanému uvolnění a hra se přesouvá ke Kacetlovi.

36:43
    Odpískáno zakázané uvolnění.

36:20
    Mountfield se motá okolo branky Honzíka.

36:11
    Hosté hrají v plném počtu.

35:43
    Tomáš Harant míří do rohu kluziště a posouvá Energie dopředu.

35:38
    Dokáže se i nyní Energie střelecky prosadit?

35:24
    Na dvě minuty odchází Alexander Picard (HKM) za hrubost. A za domácí Milan Mikulík (KVA) za sekání.
    34:58 Václav SKUHRAVÝ - 3:1

34:58
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie proměňuje dvojitou přesilovou hru. Kapitán karlovarských hokejistů VÁCLAV SKUHRAVÝ se postaral o svou druhou branku v zápase, když si s kotouče sjel na kruh a vypálil. Kacetl jeho dělovou ránu nechytil. Asistence: Tomáš Harant, Denis Kindl

34:31
    Rachůnek střílel, ale jeho rána mířila jen do ochranné sítě.

34:12
    Sičák pálil, ale střelu zaznamenala brusle bránícího hráče.

34:00
    Energie se drží v pásmu.

33:55
    Energie si zahraje dvojitou přesilovou hru! Na trestnou lavici míří jako další Rudolf Červený za vysokou hůl.

33:53
    Stanislav Dietz (HKM) se dopustil prohřešku. Odchází na trestnou lavici za držení.

33:52
    Přichází komerční přestávka a vylučování.

33:26
    Karlovy Vary nyní spíše vyhazují kotouče do bezpečné vzdálenosti, než aby si dokázaly vytvořit slušný tlak.

32:33
    Vladimír Sičák odpálil kotouč ze středního pásma do obranné třetiny hostů. Vzápětí se Mountfield motal okolo Honzíka, ale marně.

31:51
    Newton se ujímá ve vlastní třetině kotouče a posílá puk do útočného pásma.

31:04
    Dušek výborně připravil hostujícího hráče o kotouč.

30:53
    Ovšem stejný problém má domácí Energie.

30:31
    Hostům se nedaří přejít do útočného pásma, jelikož domácí obrana si je dobře hlídá.

30:18
    Hra se přesouvá z jednoho konce na druhý.

29:30
    Karlovy Vary se drží u Kacetla, ale nedokáží vymyslet žádnou smysluplnou akci.

29:24
    Na druhé straně se karlovarští dostali do šance, ale Kacetl ukryl kotouč však do bezpečí.
    28:20 Martin PLÁNĚK - 2:1

28:20
    V jednoduchosti je síla. Mountfield se zabydlel u Davida Honzíka. MARTIN PLÁNĚK zachytil karlovarský pokus o vyhození a vypálil z vrchu kruhu a zcela propálil Davida Honzíka. Bez asistence.

27:22
    Karlovarští drží kotouč za brankou a následně míří do útočného pásma.

27:15
    Na druhé straně přichází stejný problém. Hosté se dopustili ofsajdu.

27:00
    Při přechodu karlovarských do útočného pásma se dopustili domácí ofsajdu.

26:36
    Vladimír Sičák střílel od levého kruhu a Kacetl vytáhl fantastický zákrok lapačkou! Po této akci přichází komerční přestávka.

25:57
    Hradec se dostává před Honzíka, ale ten nemá žádnou práci při jejich návštěvě.
    25:20 Denis KINDL - 2:0

25:20
    DENIS KINDL navyšuje karlovarské skore, když poslal ránu z mezikruží a přesně zachytil volné místo za zády Kacetla. Asistence: Vladimír Sičák, Antonín Dušek.

24:33
    Denis Kindl se tvrdě srazil s Kukumbergem, vše se obešlo bez zranění a hra pokračuje.

24:12
    Bednář se sám dostal přes karlovarskou obranu a vypálil. David Honzík zakročil betonem a kotouč zamířil do ochranné sítě.

23:50
    Harant s Dujsíkem se dostali do útočného pásma. Odpískána hra rukou a Energie o pásmo přichází.

23:29
    Po vlastní chybě přichází domácí o útočné pásmo.

22:44
    Beránek se ocitl sám u Kacetla, vystřelil, ale hostující gólman střelu pokryl betonem.

22:00
    David Honzík měl nyní menší potíže s kotouče, nedokázal o správně zpracovat. Spoluhráčům se podařilo vyhodit kotouč.

21:17
    V obranné třetině bojují domácí o kotouč a nakonec jsou úspěšní.

21:09
    Petr Stloukal vyslal další dělovku, gólman Hradce si střelu pohlídal.

21:08
    Vhazuje se po jeho pravici.

20:39
    Mountfield se opět dostal k Honzíkovi, ale k žádné šanci se nedostal. Energie nyní donutila na druhé straně Kacetla opět zakročit.

20:27
    Odpískáno zakázané uvolnění a hra se přesouvá ke Kacetlovi.

20:03
    První u puku byl Hradec, ale hra se ihned přesouvá na druhou stranu.

20:01

Oba celky se připravují na druhou periodu.

V první periodě byl k vidění jeden gól, o který se postaral kapitán domácího týmu, a to Václav Skuhravý. Hradec nebyl dostatečně průbojný a nedokázal si vytvořit tlak na soupeře. Neproměněné přesilové hry budou hosty jistě mrzet. Na další góly si musíme počkat do druhé části, která začne v 18:50

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:37
    Hradec se ještě drží na puku, ale k šanci se už nedostal.

19:26
    Zelená lavina se drží u Kacetla.

19:14
    Zbývá poslední minuta první části.

18:49
    Mountfield se dostal do útočné třetiny, ale spěchá rychle zpět.

18:04
    Hradec se drží v karlovarské třetině, ale David Honzík neměl s jejich pobytem velké potíže.

17:54
    Energii je odpískáno zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Honzíka.

17:33
    Kotouč vylétl mezi diváky, vhazuje se ve středním pásmu.

17:19
    Energetici hrají v plném počtu.

16:26
    Šimánek poslal dělovku, ale Honzík byl opět přesný jako švýcarské hodinky.

15:39
    Hradec si bere kotouč a bojuje o útočné pásmo. Karlovarská obrana si dává dobrý pozor.

15:22
    Denis Kindl (KVA) se připisuje na listinu hříšníků a odchází na dvě minuty zpytovat svědomí za podražení.

14:55
    Energie si zahraje další oslabení.

14:30
    Ovšem i Hradec se usídlil v útočné pásmu, ale spíš bojuje o kotouč. Nedokáže si vytvořit dostatečný tlak na soupeře.

13:50
    Köhler se dostal do střední pásma, tam chyboval a o kotouč přišel.

13:39
    Kacetl podržel střelu od Mikulíka, přichází komerční přestávka.

12:59
    Domácí se pořád motají okolo hradecké branky.

12:00
    Štajnoch a Červený se pokusili o vyrovnání. David Honzík zakročil bruslí.
    11:25 Václav SKUHRAVÝ - 1:0

11:25
    Energie tak dlouho tlačila na soupeře, až se její tlak proměnil v úvodní branku zápasu! VÁCLAV SKUHRAVÝ poslal svou dělovou ránu, která bleskurychle rozvlnila síť za Kacetlem, který se jen stihl za ránou ohlédnout. Asistence: Denis Kindl, Michal Vachovec.

10:19
    Nyní si karlovarští připravili šance, které zvedají domácí fanoušky ze sedadel. Poslední střelu si vysloužil Václav Skuhravý a Kacetl raději ukryl kotouč do bezpečí.

09:56
    Když se Energie dostala do šance, je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a domácí tak přicházejí o pásmo.

09:25
    Ruda Červený (HKM) si vysloužil od rozhodčích dvouminutový trest za hru vysokou holí.

09:05
    O dnešním vítězi budou pravděpodobně rozhodovat přesilové hry. Ani jeden z týmů nedokázal své šance využít, čehož mohou následně oba celky litovat.

08:55
    Domácí hrají v plném počtu.

08:01
    Máme tu další vyhozený kotouč, který zastavil brankář hostí. Mountfield se dostal do útočného pásma, ale vlastní chybou o něj rychle přišel.

07:19
    Mountfield se ujímá kotouč ve vlastní třetině a proplouvá kluzištěm až před Davida Honzíka. Tam se hosté dlouho nezdrželi a ihned plují zpět pro puk.

06:57
    Hosté si dostávají domácí pod tlak. Nakonec se jednomu z karlovarských hráčů podařilo kotouč vyhodit.

06:37
    Na dvě minuty odchází Tomáš Dvořák (KVA) za podražení.

06:20
    David Honzík si připsal další zákrok. Hradec zatopil pod karlovarským kotlem a hosté si vysloužili přesilou hru.

06:19
    Po zákroku Kacetla zamířil kotouč do ochranné sítě a nastává komerční přestávka.

05:56
    Stloukal zachytil rozehrávku hradeckých, ale odpálil ho zpět na třetinu hostů.

05:54
    Gríger vyslal dělovou hránu, tu však Kacetl pohlídal. Vhazuje se po jeho pravici.

05:27
    Domácí si drží kotouč a přechází do útočné třetiny.

05:08

04:52
    Pokus končí už ve středním pásmu.

04:33
    Martin Rohan za svou brankou a Energie zakládá nový útok.

03:45
    Karlovy Vary si nedokázaly prozatím vytvořit dostatečný tlak na soupeře.

03:28
    Energie zakládá útok a dostává se až ke Kacetlovi.

03:16
    Michal Dragoun (HKM) míří na trestnou lavici na dvě minuty za podražení protihráče.

02:55
    Mountfield se opět dostal do pásma, ale domácí si zahrají přesilovou hru.

02:45
    Kacetl schoval kotouč do bezpečí. Vhazování pro pravici gólmana Hradce.

02:22
    Henri Tuominen pálil, ale těsně minul.

02:02
    K šanci se dostala i Energie, ale hra ihned míří zpět k Honzíkovi.

01:44
    Štajnoch pálil od modré, ale Honzík byl přesný.

01:18
    Energie se osvobozuje a Hradec Králové zakládá nový útok.

00:54
    Hradec se drží u Honzíka a hledá vhodnou pozici ke střele.

00:35
    Milan Mikulík (KVA) získává trest na dvě minuty za nedovolené bránění.

00:17
    Karlovy Vary se osvobodily a přesouvá se hra do střední třetiny.

00:01
    Hradec se zmocňuje prvního kotouče a míří do útočného pásma.

00:01

Halou zní soupisky obou kádrů.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Tadeáš Dvořák) – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Kindl – Stloukal, Dušek, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek.

Mountfield HK: Kacetl (Rybár) – Vydarený (A), Čáp, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Pláněk – Šimánek, Červený (A), Jarůšek – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Picard, Dragoun, Köhler – Kopta, T. Knotek, R. Pavlík.

Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Brejcha, Suchánek.

Zatímco Karlovy Vary se potácí na dně tabulky, Hradec Králové se nadechuje v závěrečné jízdě a před play-off má pořádně našlápnuto. Zatímco Energie se přetahuje o předposlední příčku s Pardubice a snaží se dotáhnout na třináctou příčku, která by zajišťovala neúčast v baráži, Hradec má opačné "problémy". Stále více útočí na čelo tabulky, aktuálně je již na třetí pozici na druhý Třinec nemá moc velikou ztrátu, určitě si bude chtít před play-off vytvořit co nejlepší pozici.

V pátečním zápase budou Východočeši velikým favoritem. Nejen, že zatím vyhráli všechny vzájemné zápasy v letošní sezoně, dokonce ani energetikům nepovolili vstřelit ani jednu branku, celkové skóre 9:0 o všem vypovídá. Karlovarští tak mají o motivaci do pátečního zápasu postaráno, obrat favorita o body a znovu se pokusit stáhnout náskok na třináctou Olomouc, nejlépe ještě přeskočit v tabulce Pardubice.

Dobrý den, vítám vás u sledování online přenosu ze zápasu HC Energie Karlov Vary a Mountfield HK. Páteční střetnutí začíná v karlovarské KV Areně v 18 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Hála

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 12. Skuhravý (Kindl, Vachovec), 26. Kindl (Sičák, Dušek), 35. Skuhravý (Harant, Kindl) – 29. Pláněk, 54. Dragoun (Dietz, Gregorc)

Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Brejcha, Suchánek