HC Litvínov – Kolín 6:3 (kon.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 6:1 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 2:3 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.) | Letňany – Vsetín 2:5 (kon.)
Kometa Brno – K. Vary 6:3 (kon.) | Slavia – Olomouc 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Vítkovice 1:2 (po pr.)
Jihlava – Chomutov 3:4 (kon.) | Písek – Havířov 2:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:4 (0:2, 3:1, 0:1)
Piráti Chomutov
Pátek 27.01.2017, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

S konstatováním, že Piráti Chomutov ve vyrovnaném a pohledném utkání poráží Jihlavu 4:3, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:37:16)

Situace na čele tabulky se tak zase pořádně zamotala. První jsou Pardubice s 81 body, druhé Brno jich má přesně 80, stejně jako třetí Dukla. Na ní se dotáhl Chomutov se 79 body, poté následuje duo Třinec a Liberec, jenž shodně nasbíralo 78 bodů.

Třetí třetina byla o typickém "kdo dá gól, vyhraje." To se dlouho nikomu nedařilo a když už zápas pomalu směřoval do prodloužení, rozhodl šest vteřin před koncem základní hrací doby využitým protiútokem Ondřej Buchtela.

59:54
    Piráti právě vstřelili branku!
    Infarktový závěr zápasu. Jihlavští se v závaru před chomutovskou brankou snažili dostat puk do sítě, ale neuspěli. Hosté se tak dostali do rychlého protiútoku dva na jednoho, který zakončil ONDŘEJ BUCHTELA střelou z kruhů pod horní tyč po Svobodově přihrávce. Asistence: Jan Svoboda.

59:20
    Musilovu střelu z levé strany hlídal Běhula, takže se Kadleček k dorážce nedostal.

58:40
    Jakub Navrátil nakonec dokázal najít na pravém kruhu přes dva jihlavské hráče prostor ke střele, ovšem Veleba s Vrátným dokázali jeho ránu zblokovat tak, aby nešla mezi tři tyče.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Rozhodne se v základní hrací době?

57:05
    Najmanův pokus z pravého kruhu šel na vzdálenější tyč, kam stačil Běhula nastavit svojí vyrážečku.

56:39
    Ve stejném čase si Piráti vyžádali oddechový čas.

56:39
    Zakázané uvolnění Chomutova.

56:34
    Vala už byl hodně unavený, přesto dokázal na obranné modré vybojovat puk a kdyby si všiml Veleby, mohli by jít domácí do protiútoku.

56:07
    Čím dál více to vypadá, že dnes v Jihlavě uvidíme prodloužení, od kterého nás dělí necelé čtyři minuty.

54:57
    Zkusili to domácí. Jan Úlovec si kousek před modrou dojel odražený puk a vší silou jej napálil na branku, kde byl pozorný Běhula.

54:37
    Koblížek s Navrátilem a Köverem, dnes hodně aktivní formace hostí, bojovala v rohu za jihlavskou brankou o puk, ke kterému se ale nedostala.

53:16
    Ondřej Buchtela poslal příliš prudkou přihrávku na spoluhráče a je z toho zakázané uvolnění.

53:04
    Také Jindra udělal několik rychlých kroků a zkusil se dostat do úniku. Mezi kruhy byl čistě odstaven od puku obráncem Zemanem.

52:41
    Kapitán hostí Jakub Navrátil se prezentoval střelou z levého kruhu na vzdálenější tyčku, kam sáhl lapačkou Šťastný.

52:04
    Vrátného střelu od modré zneškodnil Běhula svojí vyrážečkou.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 24. Najman, 30. Strnad (Vála), 33. Vala (Jindra) – 12. Köver (Koblížek, Svoboda), 15. Köver (Svoboda, Koblížek), 34. Navrátil (Ouřada, Kleiner), 60. Buchtela (Svoboda)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Vrátný, Vála, Musil, Veleba, Marek – Jindra, Kadleček, Vala – Strnad, Najman, Daňhel – Brož, Juda, Kardoš – Úlovec. Trenér: Štěpán Moravec
    Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Štochl, Buchtela, Kleiner, Procházka, Zeman, Starý – Navrátil, Veselý, Ouřada – Bajer, Köver, Koblížek – Hradecký Brandner, Baier – Svoboda, Günter. Trenér: Miroslav Buchal

Rozhodčí: Kopeček – Horký, Rampír