Poprad – Nové Zámky 2:3 (po pr.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.) | Žilina – Martin 1:2 (1:2 po s.n.)
Nitra – Zvolen 4:3 (kon.)
HK Poprad
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 27.01.2017, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Saarinen teda rozhodol o víťazstve Nových Zámkov 2:3. Poprad získava jeden bod, hostia odchádzajú spod Tatier s dvomi bodmi.

Ďakujeme za pozornosť. Pekný víkend. (19:27:56)

64:59 SAARINEN - 2:3

64:59
    HC Nové Zámky dali gól!
    Nové Zámky spečatili svoju výhru v poslednej sekunde stretnutia! OSSI SAARINEN sa dostal do samostatného úniku a blafákom na bekhend prekonal Šúreka v hodine dvanástej!
    Bez asistencie.

64:29
    Lichanec si nakorčuľoval po ľavom krídle a vystrelil spoza obrancu. Puk opečiatkoval pravú žrď!

63:30
    Fabian nabil Hendersonovi na modrú, ktorý sa pokúsil o strelu z prvej, no tá mu vôbec nevyšla.

62:39
    Brabenec šikovne prihral Čížekovi, ktorý vystrelil z prvej. Šúrek napokon puk upratal do bezpečia.

61:18
    Štrauch posunul puk Murčekovi do skvelej šance. Murček bol pred bránou sám, no zle trafil puk.

60:34
    Svitana vzal zodpovednosť na seba. Dostal sa medzi kruhy a švihom vystrelil. Lundström vyrazil puk na ochrannú sieť.

60:14
    Brabenec posunul Čížkovi na pravý kruh. Jeho strela skončila v Šúrekovej lapačke.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Na začiatku tretej tretiny v 42. minúte sa podarilo vyrovnať Ježkovi na 2:2. Následne sme už gól nevideli, a tak bude zápas pokračovať v predĺžení.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:12
    Svitana smeroval so Štrauchom do prečíslenia. Do bránky však nepríjemen spadol Fábry, keď sa snažil rybičkou zabrániť prihrávke.

58:35
    Svitana dostal skvelú prihrávku medzi kruhy, následne sa však zmohol len na strelu švihom, ktorú Lundström bezpečne zachytil.

58:21
    Henderson sa odpútal od mantinelu a natlačil sa pred Lundströma. Nevedno, čo sa stalo, ale hra bola prerušená.

57:37
    Fabianovi sa ukazoval Paločko na útočnej modrej, no vzdušnú prihrávku sa mu nepodarilo ísť spracovať. Ak áno, šiel by do brejku.

56:47
    V tomto zápase vidíme obrovské množstvo vylúčení. A počet sa navyšuje. Branislav Fábry dostáva dve minúty za hákovanie.

55:40
    Presilovka Popradu sa nakoniec končí predčasne. Dve minúty pre Petra Lichanca za sekanie.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 21. Zagrapan (Henderson, Hvila), 42. Ježek (Svitana, Suchý) – 4. McParland (Cardwell, Brabenec), 25. Drtina (Paulovič, Saarinen), 65. Saarinen

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Guliajev, Fabian (A), Suchý (A), Dinda, Pokovič, Ježek, Postnikov, Chaloupka – Henderson, Zagrapan, Hvila – Kroták (C), Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vorobjev – Svitana, Lichanec, Štrauch
    HC MIKRON Nové Zámky: Lundström (J. Chovan) – Sandgren, Čížek, Drtina, Cardwell, Mäkinen, M. Chovan (A), Pitule, Maier – McParland, Brabenec (A), Fábry – Saarinen, Kytnár (C), Paulovič – Lavrovs, Čaládi, Lelkeš – Dubec, Rehák, Tibenský

Rozhodčí: Lauff, Jura – Riš, Bogdaň

Diváci: 1 278