Tondela – Chaves 2:0 (kon.) | Nacional – Arouca 1:1 (kon.) | Guimarães – Marítimo 0:0 (kon.)
Estoril – Porto 1:2 (kon.) | Sporting – FC Ferreira 4:2 (kon.)
Sporting Lisabon
4:2 (3:0)
FC Paços Ferreira
Sobota 28.01.2017, 21:30 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 19. kolo

Máme po zápase.
    Nakonec jsme sledovali poměrně slušný fotbal, ve druhé půli způsobený především vysokým vedením domácích.
    Sporting nakonec potvrdil, že Ferreira může zahrozit jen tak, jak to domácí dovolí. Hráči trenéra Jesuse nastoupili do druhého poločasu jako by ani nechtěli dohrávat. Málem se to mohlo vymstít. I přes špatnou hru Ferreiry v rozehrávce se hosté párkrát dostali do dobré příležitosti. Dokonce ve druhém poločase otočili všechny statistiky kromě držení míče na svoji stranu. Hrdinou byl ve dvou situacích Rui Patricio, na další dvě neměl.
    Po snížení hostujícího týmu na 3:2 se však potvrdilo, že zápas se vyvine tak, jak to budou chtít domácí. Ti okamžitě na pár minut zapnuli tak o 100 procent a povedlo se jim zvýšit náskok. Ve zbytku zápasu školili svého soupeře z přesnosti přihrávek.

Je potřeba říci, že Sporting vyhrál naprosto zaslouženě, a to hlavně díky první půli, za kterou si Paços Ferreira zasloužila prohrát. Otázkou je, jak by se domácí zachovali, kdyby po půli bylo jiné skóre. To teď však nemá cenu řešit, důležité je, že všechny tři body zůstávají v Lisabonu na stadionu José Alvaladeho.

Můžeme jen společně doufat, že na další gólové hody nebudeme muset dlouho čekat. Třeba už zítra při dohrávce 19. kola portugalské Ligy NOS.
    Vy se zatím mějte krásně, dobrou noc a u příštích dramatických zápasů na viděnou! (23:31:59)

90+4

90+3
    Po špatné rozehrávce hostů vyzval Bryan Ruiz ke sprintu Base Dosta. Holandský dvoumetrový obr však má jiné přednosti než sprinterské souboje.

90+2
    Domácí se tak dlouho střídali u pravého rohového praporku Ferreiry o míč, až o něj přišli.

90+1
    Jak to tak bývá, vedoucí tým se v nastavení snaží udržet míč u soupeřova rohového praporku. Ani Sporting není výjimkou a svoji úlohu zvládá skvěle.

90
    Rozhodčí nastaví ve druhém poločase tři minuty.

90
    Kombinace domácích fotbalistů na pravé straně skončila neúspěchem a Ezequiel Schelotto přišel o míč.

89
    Ferreira se snaží napadat domácí rozehrávku a v jistých chvílích dostává domácí do úzkých. Zatím však větší šance na snížení nepřišla.

88
    Tým Sporting Lisabon bude střídat.
    Ze hřiště odejde Bruno Cesar. Na jeho místo přijde Matheus Pereira.

87
    Andrezinho zahrál při pokusu o zpracování míče rukou, Sporting získá další čas na odpočinek.

86
    Po rohovém kopu se dostal na zadní tyči ke střele Luiz Phellype. Jeho dělovka na bližší tyč skončila na rozpálených rukavicích Ruie Patricia.

86
    Další roh bude mít Ferreira. Po centru Christiana a bloku Palhinhy.

85
    Na rohový kop Ruize si na zadní tyči naskočili tři hráči. Nakonec balón hlavou trefil Paulo Oliveira, ale koníčkem nasměroval kulatý nesmysl mimo bránu.

84
    Schelotto se pustil do souboje s Baixinhem na pravé straně. Vybojoval roh.

84
    Vysokou přihrávku Sportingu na pravou stranu hosté odvrátili jen za cenu autu.

83
    Tým FC Paços Ferreira bude střídat.
    Ze hřiště odejde Vasco Rocha. Na jeho místo přijde Luiz Phellype.

83
    Ze hřiště odejde Barnes Osei. Na jeho místo přijde Andrezinho.

82
    Ferreira se teď delší dobu nemůže dostat k míči a domácí hrají bago po celém hřišti.

81
    Roh Sportingu byl obranou odvrácen na autové vhazování. Zelenobílí však raději než útočné hrátky volí rozehrávku směrem dozadu.

Stanislav Mohorita

Branky: 12. Silva (pen.), 32. Dost, 35. Martins, 78. Dost – 50. Welthon, 76. Welthon

Karty:   45. Carvalho (SPL), 59. A.Ruiz (SPL), 65. Palhinha (SPL) – 11. Monteiro (FER), 34. Christian (FER), 45+1. Baixinho (FER)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 20:15.
    Sporting Lisabon: Rui Patricio – Schelotto, Oliveira, Semedo, B.Cesar (89. M.Pereira) – W.Carvalho (c) – Gelson, A.Silva (C)(61. Palhinha), A.Ruiz (74. Zeegelaar) – Dost, B.Ruiz
    Náhradníci: Beto – Campbell, Douglas, Castaignos, Zeegelaar, Palhinha, M.Pereira

FC Paços Ferreira: Defendi – Bruno Santos, Baixinho (C), Monteiro, Christian – Rocha (83. Phellype), da Silva (71. Melo) – Osei (83. Andrezinho), Pedrinho, Valente – Welthon
    Náhradníci: Felgueiras – Minhoca, Tang, Andrezinho, Melo, Phellype, A.Souza

Rozhodčí: Verissimo – Felisberto, Rocha