Slavia – Vsetín 3:5 (kon.) | Kladno – Kolín 6:1 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Havířov 2:1 (1:0 po s.n.) | Jihlava – K. Vary 2:3 (kon.) | Zlín – Liberec 4:3 (2:1 po s.n.)
Sparta – Pardubice 5:6 (kon.) | Písek – Vítkovice 2:7 (kon.) | Mountfield HK – HC Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.)
Letňany – Olomouc 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 5:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 28.01.2017, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Sobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu NOEN extraligy staršího dorostu, ve kterém se proti sobě postaví domácí HC Dukla Jihlava a HC Energie Karlovy Vary. Utkání třetího a osmého celku A-nadstavbové skupiny startuje úderem 12 hodiny.

Předchozí kolo:
    Minulý den se Dukla doma utkala s Chomutovem a šlo o jistě zajímavé utkání. V první třetině se Piráti dostali do vedení 2:0, které ale Jihlava stačila během devíti minut druhé třetiny otočit na 3:2. Za další minutu už svítilo na ukazateli stavu skóre 3:3. Tento výsledek držel prakticky celou třetí třetinu a zdálo se, že utkání půjde do prodloužení. To ale odmítli Piráti v čase 59:54 vítěznou branou a využitým protiútokem dva na jednoho.

Energie se o bodový zisk na ledě Komety Brno připravila nejen první třetinou, kdy inkasovala dvakrát, ale zejména prostředním dějstvím, kdy se Brno mezi 24. – 35. minutou prosadilo hned čtyřikrát. Za již rozhodnutého stavu se Karlovým Varům podařilo třikrát prosadit, a to mezi padesátou až pětapadesátou minutou. Více už ale Karlovarští nestihli.

Dukla je v tabulce aktuálně na třetím místě, když má 80 bodů a od vedoucích Pardubic jí dělí bod. Situace na těchto pozicích v tabulce je hodně vyrovnaná. První Dynamo a šestý Liberec totiž dělí jen tři body.

Energie má aktuálně 74 bodů, stejně jako sedmý Hradec Králové a devátá Plzeň. Stačí tak v jednom týdnu dvakrát vyhrát nebo dvakrát prohrát a rázem je vše jinak. Výhodné je udržet zejména pozici do osmého místa a začínat play-off doma.

HC Dukla Jihlava: D. Šťastný (Chaloupek) – Havelka, Vrátný, Musil, Veleba, Marek – Strnad, Kadleček, Vala – Brož, Najman, Daňhel – Zadražil, Juda, Úlovec. Trenér: Štěpán Moravec

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Kašpar) – Přibyl, Kořán, Kala, Zavřel, Cankov, Štaif, Tureček – Habr, Bečka, Tlačil – Holub, Halberštát, Hudečka – Maydl, P. Šťastný, Petrov – Fečo, Ptáček. Trenér: Václav Eišmann

Rozhodčí: Pilný – Vepřovský, Krejčí.

Jihlavští už jsou připraveni k utkání, na hosty se zatím čeká a teprve nyní nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:26
    Nejprve puk ve středním pásmu získali hosté, poté domácí. Nakonec je pískán ofsajd Varů.

01:06
    Po pravé straně pláchl Adam Najman, který dával puk před branku na Daňhela. Ten byl pokrytý a Beran ztlumil kotouč pro své spoluhráče.

02:27
    Na útočné modré si Ptáček počíhal na domácího Úlovce vystavil mu stopku.

03:28
    Hra se po ofsajdu domácích rychle přesunula na druhou stranu, kde Varští nedokázali ohrozit branku Šťastného.

03:46
    Vala si zkusil vybruslit po levé straně před branku, což se mu povedlo. Poté ještě posílal puk ke vzdálenější tyči, kterou ale v tísni minul.

04:28
    Michal Maydl získal v útočném pásmu puk a namířil si to středem přímo před branku. Zkusil na Šťastného bekhend, netrefil však tři tyče.

05:47
    První vyloučení zápasu. Adam Najman jde ven na dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 1-0.

06:15
    Tohle je pro Duklu hodně nepříjemné, bude totiž hrát 1:32 minuty dlouhé oslabení pět na tři, protože Josef Vrátný za brankou podrazil soupeře v souboji o puk.

Na vyloučení: 2-0.

06:35
    Jihlava se dvakrát po sobě osvobozuje.

06:45
    Nyní domácí zapomněli při vyhození puku na rychlý návrat a také na to, že jsou na ledě jen tři. Hosté tak šli rázem do akce tři na jednoho, tu však ale zazdili a přihrávka na Jana Bečku na levý kruh přišla hodně pozdě. Útočník Energie navíc přestřelil branku.

07:10
    Dukla se znovu osvobozuje.

07:47
    Tohle byla vskutku nevydařená varská přesilovka pět na tři, Energie při ní sotva vystřelila na branku.

08:11
    Dorážku Habra bekhendem schoval Daniel Šťastný do lapačky.

08:15
    Jihlavští hrají v plném počtu.

08:31
    Do oslabení půjdou také Varští. Nahození měl Šťastný bezpečně ve své moci, když se po něm ještě zkusil ohnat Michal Maydl a dostává dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 2-1.

09:10
    Energie se osvobozuje a posílá puk do středního pásma.

09:27
    Přesilovku pět na tři uvidíme také v podání Dukly. Bude dlouhá přesně 64 sekund, jelikož při napadání ve středním pásmu se provinil podražením kapitán Jan Bečka.

Na vyloučení: 2-2.

10:00
    Domácí sice po buly kombinovali, ovšem odražený puk se odrazil na hole Energetiků a ti vyhazují puk.

10:27
    Daňhel hledal přihrávkou podél brankoviště Najmana, ovšem přihrávku zastavil skluzem David Cinkov. Hned poté se puku na vrcholu levého kruhu ujal Miroslav Juda, udělal si stahovačku a zamířil těsně vedle levé tyčky.

10:31
    Hosté hrají ve čtyřech.

11:01
    Z druhého trestu zbývá hostům jen něco málo kolem půl minuty.

11:24
    Nedorozumění v jihlavské rozehrávce mohl využít Jakub Habr, který uzmul mezi kruhy puk a hned vystřelil. Lapačka Šťastného byla na místě.

11:27
    Energie hraje také v plném počtu.

12:01
    Oba týmy si tak nyní nemají co vyčítat, jak Energie tak Dukla nevyužily přesilovou hru pět na tři.

13:25
    Hra se odbývá převážně ve středním pásmu, ani jeden z týmů nemá výrazněji navrch.

14:50
    Po pravé straně si na kruh najel Milan Strnad a jeho střelu schoval do lapačky Adam Beran.

15:06
    Jan Bečka si sjel po pravé straně před branku a dostal tam přihrávku. Zkusil to střelou na vzdálenější tyč, kterou minul.

15:49
    Hra je přerušena pro ofsajd Karlových Varů.

17:13
    Hra je zatím hodně důrazná, hráči obou týmů si v soubojích o puk nic nedarují. Zatím ale to nevypadá, že by měl padnout gól, šancí nyní příliš není.

18:17
    Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti Energie.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:15
    Na modré zachytil puk Jan Úlovec, který zkusil vystřelit přes obránce. Beran dokázal kotouč vyrazit před sebe.

19:38
    Jihlava se aktivně dostala ještě ke střele, kterou vyslal z kruhů Juda. Puk se odrazil do levé strany na Úlovce, jenž neuspěl s dorážkou, neměl příliš prostoru.

20:00

Úvodní dějství je u konce a gól nepřineslo. Energie si nejprve zahrála dlouhou přesilovou hru pět na tři, poté měla tuto výhodu také Dukla, ale ani jeden z týmů se neradoval. Uvidíme, zda bezgólový stav zlomí druhá třetina, která začne v 12:44.

20:01

20:10
    No tak to byl jihlavský úvod jako hrom. Po levé straně hned po buly ujel Vala, který vypálil a před brankou se kotouč odrazil na Kadlečka, od kterého projel pár centimetrů vedle levé tyče.

21:15
    Jihlavští jsou nadále hodně aktivní, Energie se téměř nemůže dostat z obranného pásma.

22:20
    Nyní to hostům na okamžik vyšlo, ale prakticky hned po jejich vyhození zavezla Dukla puk do útočného pásma zpátky a nyní o něj bojuje Jan Úlovec.

23:24
    Také Energie zahrozila, jen co se poprvé dostala do útočného pásma. Z levého kruhu vyslal tvrdou ránu kapitán Jan Bečka, ovšem Šťastný zasahovat nemusel, kotouč šel vedle jeho levé tyče.

24:30
    Energie ukázala tlak do branky, když kapitán Bečka obkroužil klec a dával puk na spoluhráče před Šťastným, jenže také jihlavská obrana byla pozorná a dokázala kotouč odpálit do bezpečí.

25:19
    Robert Kala přes napadání Najmana na modré ztratil puk. Jihlavský šikula a lídr mladšího dorostu si hned vyjel na druhou stranu a jeho rána z levého kruhu prošla vedle vzdálenější tyče.

25:47
    Nyní to bylo v podání Adama Najmana o hodně nebezpečnější, když si před brankou našel puk po střele Daňhela. Zkusil kličku na levou stranu, kterou Berana oklamal, ovšem těsně nezasunul kotouč do volné části branky. Domácí útočník už byl ve velkém úhlu a puk jen projel brankovištěm.

26:33
    Strkanice o puk před brankou Šťastného končí postavením útočícího hráče Energie v brankovišti.

27:41
    Musil se snažil před brankou pokrýt nahozený puk z hole Tlačila, který hledal Patrika Štastného. Kotouč se k druhému hráči Energie nakonec přeci jen odrazil, ovšem ten ve slibné pozici nepřekonal jmenovce Daniela Šťastného.

27:55
    Najman si po pravé straně najel před branku a zkusil zakončit mezi betony Berana, který je scvakl včas.

28:02
    Střela Musila od modré prošla kousek nad betonem Berana a orazítkovala levou tyčku. Odtud šel puk ven z branky.

28:14
    Tentokrát to zkoušeli jihlavští hokejisté další akcí, ve které měl prsty znovu Daňhel s Najmanem. Proti prvnímu jmenovanému vyjel z branky Adam Berana podrazil jej. Na trestnou lavici jde odpykat jeho trest jeden z karlovarských hráčů v poli.

Na vyloučení: 2-3.

29:07
    Dukle se přesilovka moc nedaří. Prvně musel být na pozoru Daniel Šťastný po tom, co Energie operovala s pukem před jeho brankou, poté je pískán jihlavský ofsajd.

29:28
    Střela Musila od modré byla tečována a nakonec prošla vedle levé tyče Berana.

30:14
    Hosté hrají v plném počtu.

30:42
    Hra je opět přerušena, tentokrát pro jihlavský ofsajd.

31:35
    Nahození Holuba nebyl problém pro gólmana Dukly Šťastného, který jej ztlumil za brankou a ponechává jej poté pro spoluhráče.

32:04
    Celou akci domácích opět zastavuje ofsajd.

33:24
    Josef Vrátný převzal za brankou kotouč a vydal se na útočný výlet, který končí jeho nahozením z levé strany. To bezpečně kryje Adam Beran.

34:11
    Ve středním pásmu přistrčil Musil dobrým napadáním puk pro Strnada. Ten na nic nečekal, najel si na vrchol pravého kruhu a zamířil na bližší tyč, kde byla připravená lapačka Berana.

34:47
    Daniel Šťastný od modré bez problému zneškodnil střelu Přibyla, na kterou velice dobře viděl.

35:35
    Taktická bitva pokračuje a vypadá to, že komu se podaří dát první gól, bude mít dneska výrazně navrch.

37:59
    Energie se na chvíli usadila před Šťastným a unavená domácí pětice, která to měla dále na střídačku, se dopustila faulu. Dvě minuty za nedovolený zákrok kolenem jede odpykat Petr Veleba.

Na vyloučení: 3-3.

38:25
    Domácí se hned dostali ven z obranného pásma a navíc ještě zaútočili Najmanem, který z levé strany zblízka nepropálil Berana.

38:55
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie ale hned poté zavezla kotouč do útočného pásma a prosazuje se. Hečka přihrál puk na Tlačila, který našel na středu pásma z druhé vlny najíždějícího DAVIDA HOLUBA, jenž propálil Daniela Šťastného a poprvé mění dnešní stav. Asistence: Jan Tlačil, Jan Bečka.

39:40
    Nyní navíc vytáhl Daniel Šťastný výborná zákrok levým betonem proti střele Michala Feča z bezprostřední blízkosti!

40:00

Už se zdálo, že druhá třetina také skončí bez branek, ale to odmítl 65 vteřin před jejím koncem David Holub, který při přesilovce zakončil karlovarský protiútok a poslal tak Energii do vedení.

Další třetina začne přibližně v 13:26.

40:01

40:25
    Jihlava zkusila hned zkraje třetí třetiny zaútočit, ale nepohlídala si ofsajd.

41:25
    Ofsajd přichází na straně Jihlav i nyní, Energie si zatím obrannou modrou důsledně hlídá.

42:04
    Šťastný raději hned zasáhl po pokusu Bečky přímo po buly z levého kruhu a znovu přerušuje hru.

43:38
    Jihlava se opět pokoušela projít přes modrou, tentokrát v podání Kaldečka se Strnadem, ovšem obrana hostí zatím pracuje bezchybně.

44:27
    Nyní to budou mít domácí již hodně těžké. U levé tyče Daniela Šťastného totiž převzal kotouč TOMÁŠ PŘIBYL, v pádu se trefil k druhé tyčce a Energie tak rázem uskakuje soupeř na dva přesné zásahy. Asistence: Jakub Ptáček, Daniil Petrov.

45:21
    Jihlavští mají i trošku smůlu. Kotouč nyní poskakoval v závaru před Beranem, ale přeskočil také dvě hokejky domácích a nakonec skončili na holi Holuba, jenž jej vyváží ven.

46:45
    Energie nyní sevřela domácí, co to šlo, a střílela z každé pozice, ovšem hned po jihlavském vyvezení puku míří Šťastný ven z branky a domácí hrají ve výhodě při signalizované přesilovce.

47:27
    Michal Maydl míří dnes podruhé na trestnou lavici, tentokrát je potrestán dvěma minutami za hákování.

Na vyloučení: 3-4.

48:35
    Jihlava sice ze začátku držela hosty před jejich gólmanem. Ale poté Energie vyhodila kotouč a dobrou práci své čtveřice nepouští domácí přes střední pásmo. Na přesilovku Dukly to nevypadá.

48:56
    Nyní navíc následuje zakázané uvolnění Dukly.

49:18
    Další střela Energie při oslabení, ve středním pásmu se chopil puku Jakub Habr, zavezl jej ke kruhům a hned vystřelil. Daniel Šťastný si připisuje úspěšný zákrok.

49:27
    Hosté hrají v plném počtu, Dukle se přesilovka vůbec nevydařila.

49:45
    Dukla to může zkusit znovu, dvě minuty totiž dostává Jakub Habr za zbytečné podražení v útočném pásmu.

Na vyloučení: 3-5.

50:52
    Ani tato přesilová hra ale Dukle nejde podle přestav a zatím příliš neohrozila Adama Berana v brance hostí. Z oslabení Energie je více jak minuta pryč.

51:24
    Již jsem chtěl napsat, že se hosté radují z třetí branky, a to při oslabení, když Jan Bečka ujel s pukem a nakonec jej dostal za záda Daniela Šťastného. Jenže provinil se proti domácímu gólmanovi sekáním. Rozhodčí tak rozpažuje a dává útočníkovi Karlových Varů dvouminutový trest.

51:24
    Nakonec je vše zcela jinak. Ze své pozice zcela přesně nedokážu říct, co se stalo. Ale viděl bych to tak, že domácí gólman Daniel Šťastný nebo domácí střídačka vůbec odvolala trest pro Jana Bečku, jelikož se o sekání nejednalo, a uznává gól Karlových Varů, který dává právě JAN BEČKA. Ten tak nepadl v rozporu z pravidly a útočník Energie dotlačil kotouč zblízka za čáru. Asistence: David Holub.

51:45

52:55
    O osudu dnešního utkání je rozhodnuto, Energie si odveze z jihlavského ledu tři body.

54:44
    Bylo nařízeno trestné střílení za faul Jaroslava Musila, jenž se provinil držením na Daniilu Petrovovi.

54:44
    Petrov zkoušel rozhýbat Šťastného a poté dát kotouč k jeho pravé tyči. Nápad to nebyl špatný, provedení ale bylo horší. Puk se otřel o pravou tyč domácí klece a šel za branku.

55:36
    Hosté se nyní snaží hlavně udržet svému gólmanovi čisté konto, což se jim zatím bez nějakých problémů daří.

56:30
    Na druhou stranu je ale třeba říct, že Dukle chybí několik hráčů. Třeba zmínit opory týmu Matěje Válu nebo Lukáše Jindru, jenž dnes hrají za juniorku, nebo útočníka Dominika Adama.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:22
    Dukla právě vstřelila branku!
    Domácí se nakonec dočkali alespoň čestného úspěchu, když Kadlečkovu přihrávku usměrnil za záda Berana TOMÁŠ VALA. Na vyrovnání má ale Jihlava hodně málo času. Asistence: Slavomír Kadleček.

58:58
    No pozor, rázem tu máme dramatizaci zápasu. 62 vteřin před koncem napřáhl od modré Veleba a po teči ADAMA NAJMANA se puk zastavil až v síti. Asistence: Petr Veleba.

58:58
    Do konce utkání chybí 62 vteřin a Dukla rázem cítí šanci na body. Proto si vzal její trenér Štěpán Moravec oddechový čas.

59:15
    Daniel Šťastný jde ven z branky, Jihlava drží útočné pásmo a zkusí to v šesti.

59:40
    U levé tyče Berana se strhl hodně velký závar, kdy se domácí snažili dotlačit puk do sítě. A také poměrně dost vzplály emoce. Strkanice o puk přerostla v šarvátku a hodně nečekaně se ocitl na zemi Tomáš Vala, který úder od protihráče vůbec nečekal. Jak budou rozděleny tresty?

59:40
    Tresty jsou rozdány následovně. Za hosty obdržel 2+10 minut gólman Adam Beran za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest odpyká Jakub Ptáček. Dvě minuty za hrubost pak dostávají domácí Slavomír Kadleček a hostující Jakub Habr.

Na vyloučení: 4-7.
    Vyšší tresty: 0-1.

Do konce zápasu zbývá 19,9 vteřiny, Dukla to zkusí v šesti proti čtyřem.

59:55
    Domácí sice po buly získali puk, ale ke střele se nedostali.

Jihlavští sice v závěru zdramatizovali zápas a z 0:3 snížili na 2:3, ale to už byla labutí píseň Dukly. Zápas si ale zaslouží velkou pozornost z důvodu domácího gólmana Daniela Šťastného, jenž ukázal, že férová hra stále ještě nevymřela. V 52. minutě totiž přiznal hostům třetí gól, který předtím sudí Pilný odvolal pro sekání autora branky Jana Bečky, čímž by navíc šly Vary do oslabení tři na pět. Jihlavský brankář totiž přiznal, že se o faul nejednalo. Shodou okolností je, že Energie nakonec tímto gólem vyhrála zápas, Dukla totiž v předposlední minutě už jen korigovala stav dvěma góly, o které se zasloužil Tomáš Vala a Adam Najman.
    Gesto fair-play gólmana Dukly Daniela Šťastného ocenil trenér Energie Václav Eismann

S konstatováním, že Dukla potřetí v řadě padla rozdílem jediné branky, když doma prohrála proti Karlovým Varům 2:3, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (14:27:48)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 59. Vala (Kadleček), 59. Najman (Veleba) – 39. Holub (Tlačil, Bečka), 45. Přibyl (Ptáček, Petrov), 52. Bečka (Holub)

Rozhodčí: Pilný – Vepřovský, Krejčí