Bohemians 1905 – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Pardubice – Poprad 2:1 (kon.)
FK Pardubice
2:1 (0:0)
FK Poprad
Sobota 28.01.2017, 13:30 • Městský stadion Mladá Boleslav (umělá tráva) • Tipsport liga • Semifinále

Je konec, druhým finalistou letošního ročníku Tipsport ligy se stávají druholigové Pardubice! Východočeši dokázali nepříjemného soupeře z Popradu přehrát poměrem 2:1, o svém vítězství rozhodli v rozmezí mezi osmapadesátou a dvaašedesátou minutou, když se trefili hned dvakrát. Nejprve přesně mířil Kayamba, nedlouho nato Fousek. Penaltové snížení v podání Bilase už bylo jen kosmetickou úpravou. Zítra se tak perníkáři o prvenství utkají s favorizovanou Mladou Boleslaví, slovenský celek čeká bitva o třetí příčku s pražskými Bohemians. (15:23:12)

90
    84. . - 2:1

84
    Tým Poprad právě vstřelil branku! Popradu se krátce před závěrečným hvizdem podařilo snížit! Stalo se tak při pokutovém kopu, který přesnou ranou k tyči proměnil RUDOLF BILAS, brankář Knobloch se natahoval marně!
    - 2:0

62
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Východočeši svému soupeři odskakují na rozdíl dvou branek! Kousek za šestnáctkou napřáhl ADAM FOUSEK, po jehož povedené ráně míč skončil přesně pod horní tyčí. Pardubický útočník se v tomto ročníku Tipsport ligy trefil už počtvrté, a osamostatnil se tak na špici tabulky střelců.
    58. KAYAMBA - 1:0

58
    Východočeši se dostávají do vedení! Po rozehrávce přímého kopu se míč odrazil k JOELU KAYAMBOVI, který přestřelil Rohela!

57
    Povedeným průnikem se prezentoval Černík, který pro své kolegy vybojoval roh, s ním si ale Popradšti poradili.

55
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Řezníček, přichází Fusek.

52
    Nalevo se uvolnil Petran, který naservíroval míč Fouskovi, ten ale pouze trefil Rohela.

50
    Šula nyní vyslal na zteč Šašinku, ten ale v samostatném úniku nezakončil přesně.

47
    Na začátku druhé půle jsou aktivnější Pardubice, které budou zahrávat rohový kop.

46
    Střídání v týmu FK Poprad: ze hřiště odchází Hatok, přichází Šula.
    Střídání v týmu FK Poprad: ze hřiště odchází Šesták, přichází Šašinka.

46
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Shejbal, přichází Černík.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pospíšil, přichází Fousek.
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Kudrna, přichází Petráň.

46

První poločas je za námi, skóre se zatím nepohnulo, stav je stále nerozhodný 0:0. Nesledujeme příliš atraktivní duel, poměrně překvapivě jsou aktivnějším celkem fotbalisté Popradu, jejichž největší šanci v patnácté minutě neproměnil Šesták, když branku zpoza vápna přestřelil.

45

44
    Po Kicově centru se míč dostal z druhé vlny k sbíhajícímu Šestákovi, ten ale nevystřelil podle svých představ.

Vojtěch Tůma

Branky: 58. Kayamba, 62. Fousek – 84. Bilas (pen.)

Karty:   39. Přibyl (PCE)

FK Pardubice: Knobloch – Řezníček, Pospíšil, Přibyl, Piroh, Kudrna, Ladra, Šejvl, Jeřábek, Kayamba, Shejbal
    Náhradníci: Fusek, Černík, Mužík, Fousek, Petráň, Šmíd

FK Poprad: Rohel – Kica, Palša, Šesták, Daško, Poliaček, Medak, Kukol, Hric, Hatok, Kaplan
    Náhradníci: Lupčo, Gruca, Ferenc, Šašinka, Bilas, Šula, Lukáč

Rozhodčí: Ondřej Cieslar – Jakub Mojžíš, Jakub Bureš