Zlín – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Chomutov – Litvínov 1:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:6 (kon.)
Olomouc – K. Vary 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Plzeň 2:3 (po pr.) | Sparta – Třinec 12:3 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 0:2 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 29.01.2017, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 43. kolo

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:44:55)

Střely na branku v prodloužení (celkem):
    Olomouc – 5 (33)
    Karlovy Vary – 0 (36)

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Václav Skuhravý (KVA) a Jakub Herman (OLO).

Nervydrásající zápas dokázali domácí zvrátit na svou stranu. Dvakrát prohrávali, ale nakonec se radují z výhry 3:2 v prodloužení, kdy se trefil Holec. Hanáci si tak připisují dva body do tabulky.

63:27 Miroslav HOLEC - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

63:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Téměř na modré čáře napřáhl MIROSLAV HOLEC a puk prošel až za Závorku. Asistence: Jan Eberle.

63:02
    Holcova střela nebyla přesná a ani Vlachův pokus nezamířil za Závorku.

62:46
    Kohouti jsou rozestavěni v pásmu, Holec má puk na holi.

62:35
    Holec střílel po buly, Závorka drží puk, vhazování po jeho pravé ruce.

62:32
    Závorka drží puk před dorážejícími Skladaným a Hermanem.

62:24
    ŠKůrkova střela mířila nad.

62:11
    Kohouti dál kombinují v útočném pásmu.

61:46
    Herman měl před sebou půl odkryté brány, netrefil!

61:44
    Kohouti vyhráli vhazování.

61:31
    Oddechový čas pro domácí tým.

61:31
    Přesilová hra 4 na 3 pro domácí. Stloukal (KVA) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za faul kolenem.

61:21
    Vlach v šanci faulován, výhoda pro domácí.

61:05
    Nyní již sledujeme hru ve třech hráčích na obou stranách.

60:54
    Další ze střel Karlovarských byla vytečovaná do ochranné sítě.

60:29
    Domácí ve čtyřech vyhazují puk ze třetiny.

60:28
    Domáci hrají v plném počtu.

60:21
    Dujsík pálil od modré, jeho pokus Vyrůbalík vytečoval do ochranné sítě.

60:09
    Hosté vyhráli vhazování a ženou se do útoku.

60:01

Třetí třetina o vítězi nerozhodla, domácí vyrovnali, a proto bude následovat prodloužení. V tom bude ještě 11 vteřin pokračovat přesilová hra Karlových Varů pět na tři.

Střely na branku ve třetí třetině (celkem):
    Olomouc – 12 (28)
    Karlovy Vary – 6 (36)

Dnešní utkání sleduje 3626 diváků.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:52
    Hanáci vyhráli vhazování a Škůrek posílá puk ze třetiny.

59:44
    Puk ze strkanice u mantinelu zamířil na hůl Baldajeva, který vypálil, Konrád puk podržel.

59:30
    Hosté jsou v útočném pásmu, ale Ondrušek dobře pracuje u mantinelu a drží tam i puk.

59:10
    Domácí úspěšní na vhazování a Škůrek vyváží puk z pásma.

59:05
    Střelu Skuhravého blokuje Vyrůbalík, který se hodně těžko zvedá z ledu. Následná střela je domácími obránci vytečovaná do ochranné sítě.

58:44
    Západočeši znovu úspěšní na vhazování a kombinují v pásmu.

58:39
    Ondrušek zblokoval střelu Kindla a následně zůstal puk pod ním. Vhazování před Konrádem.

58:30
    Dvořák si na vhazování počínal nedovoleně a je z něj vykázán.

58:28
    Jaroměřský (OLO) to přehnal s důrazem a provinil se sekáním a putuje na trestnou lavici.

58:15
    Hosté vyhráli vhazování a drží se v útočném pásmu.

58:11
    Oddechový čas pro hosty.

58:11
    Energie si zahraje 27 vteřin přesilovou hru 5 na 3. Skladaný (OLO) vyloučen za vyhození puku mimo ledovou plochu.

58:02
    Eberle se Skladaným nedokázali vyhodit puk z pásma.

57:23
    Mora posílá puk přes všechny čáry, Energie začíná od vlastního brankáře.

57:05
    Západočeši nahazují a následně svádí souboj o puk v rohu.

56:44
    Laš vyhazuje puk přes všechny čáry.

56:38
    Přesilová hra pro hosty! Mrázek (OLO) se provinil vysokou holí a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.

56:31
    Při přechodu do útočného pásma je domácím odpískán ofsajd.

56:20
    V posledních minutách jsou domácí opticky aktivnějším týmem, Konrád nemá mnoho práce.

55:46
    Herman protečoval puk do útočné třetiny, zde jej sbírají hosté.

55:25
    Holec rozjíždí další útok z vlastní třetiny.

54:43
    Vlach dostal trochu prostoru na pravé straně, ale do jeho pokusu sáhl Harant.

54:28
    Přesilovkový tlak Olomouce ukončuje pokus Hermana z pravé strany, který Závorka kryje do lapačky.

54:22
    Hosté hrají v plném počtu.

54:05
    Energie se dostala z pásma, Jaroměřský chtěl rychle rozehrát, ale přihrávka se mu nepodařila a je odpískáno zakázané uvolnění.

53:56
    Tomáš Mikúš tečoval těsně před Závorkou, ale pouze do jeho betonu.

53:44
    Olomoucký tlak zastavuje zákrokem Závorka. Vhazuje se po jeho pravici.

53:06
    Skladaný udržel puk u mantinelu a Hanáci kombinují.

52:38
    Západočeši znovu posílají puk přes všechny čáry.

52:12
    Škůrkova tvrdá rána mířila těsně vedle, následně se Karlovy Vary osvobozují.

51:57
    Kohouti vyhráli vhazování a kombinují.

51:43
    Domácím zbývá ještě přes dvě a půl minuty z početní výhody.

51:43
    Holcova dobrá střela z vrcholu pravého kruhu je vytečovaná do ochranné sítě.

51:15
    Herman trefuje tyč!

51:00
    Domácí hrají v plném počtu a jsou rozestavěni v útočném pásmu.

50:29
    Bude následovat 31 vteřin hry ve čtyřech a poté ještě olomoucká přesilová hra.
    50:29 Jakub HERMAN - 2:2

50:29
    Domácí vyrovnávají skóre zápasu! JAKUB HERMAN pohotově dorazil puk za Závorkova záda, když brankář hostů vyrazil Vyrůbalíkovu střelu před sebe. Asistence: Martin Vyrůbalík, David Škůrek.

50:22
    Olomouc si zahraje početní výhodu! Vysokou holí se provinil Antonín Dušek (KVA), Holec měl dokonce krvavé zranění, a proto si Dušek odsedí čtyři minuty.

50:09
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Gorčík (KVA) sekl Konráda držícího puk a putuje na trestnou lavici.

49:59
    Skladaný dohnal vyhozený puk a z úhlu vystřelil na Závorku, následně byl tvrdě dohrán a hra se stěhuje ke Konrádovi.

49:39
    Herman vypíchl Kindlovi puk do středního pásma.

49:12
    Kohouti po vhazování vyhodili puk a hosté tak začínají od Závorky.

49:00
    Tomáš Houdek (OLO) si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

48:47
    Rozhodčí signalizuje výhodu pro Energii, za Závorku již stihl naskočit šestý hráč.

48:19
    Galvas nedokázal po buly odstavit od puku Mikulíka, který vybruslil až před branku, na Konráda si ale nepřišel.

48:15
    Konrád si připisuje zákrok po střele Gorčíka.

47:57
    Gorčík hledal Stloukalovu hůl, ale teč karlovarského útočníka nebyla přesná.

47:46
    Dvořák nahazoval puk ze středního pásma, ale kotouč skončil až v ochranné síti. Vhazování ve středovém kruhu.

47:21
    Vlach hledal volného Eberleho, ten v dobré střelecké pozici netrefil puk ideálně.

46:59
    Přetlačovaná o puk za Závorkovou brankou.

46:39
    Tvrdou střelou se nyní prezentoval Laš. Závorka vyráží.

46:10
    Kohouti dobře forčekují. Galvas zastavil puk na modré a hned pálil.

45:54
    Harant rozehrává zpoza vlastní branky.

45:45
    Stejné provinění je na druhé straně odpískáno i domácím, vhazování ve středním pásmu.

45:36
    Přechod hostů do útočného pásma zastavuje ofsajd.

45:25
    Ondruškova střela mířila těsně nad branku hostů.

45:18
    Dobrou střelou ihned po vhazování se prezentoval Holec, Závorka si jeho pokus pohlídal a puk drží pod betony.

45:14
    Krátký tlak olomouce přerušuje Závorka, když schovává v lapačce střelu Laše od modré čáry.

44:53
    Kohouti se nyní drží v pásmu a Závorka má plné ruce práce, i přesto, že zakončení Hanáků není vždy přesné.

44:23
    Po vhazování pálil od modré čáry Vyrůbalík, několikrát tečovaný puk zamířil na Závorkovy betony.

44:17
    Hosté vyhazují puk pouze na zakázané uvolnění.

43:52
    Mikúš se vracel z trestné lavice do přečíslení dva na jednoho společně s Holcem. Chtěl nahrávat, ale západočeský obránce se do přihrávky položil a k Holcovi puk neprošel.

43:30
    Gorčík nedokázal trefit puk ideálně a ten tak minul olomouckou branku.

43:12
    Herman zblokoval střelu od modré a ihned vyváží puk ze třetiny.

42:55
    Nyní už je energie usazena v útočném pásmu.

42:33
    Herman nadvakrát poslal puk na Holce, který jej vyhodil přes všechny čáry.

42:16
    Vyrůbalík znovu posílá puk až k Závorkovi.

42:03
    Kohouti se osvobozují.

41:51
    Oba bijící se borci jsou rozhodčími oceněni 2+2+10 trestnými minutami. Pokračuje přesilová hra Energie.

41:51
    Na ledové ploše se do sebe pěstmi pustili Knotek s Tuominenem, poměrně dlouho si vyměňovali rány, až Tuominen strhl Knotka na zem.

41:46
    Druhá přesilová hra hostů v utkání. Mikúš (OLO) vyloučen za hákování.

41:34
    Mikúš si připsal výbornou střelu z pravého kruhu. Závorka ji vyrazil maskou mimo!

40:58
    Mrázek svádí bruslařský souboj o puk, který míří za Závorku, ale neúspěšně.

40:26
    Eberle zkoušel vypálit z otočky, ale puk mířil mimo tři tyče.

40:14
    Přechod Tuominena do útočného pásma zastavuje ofsajd.

40:05
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině (celkem):
    Olomouc – 10 (16)
    Karlovy Vary – 15 (30)

Ve druhé třetině jsme viděli po jedné brance na každé straně. Nejprve se v úvodu třetiny trefil Roman Vlach, za hosty kontroval Skuhravý. Dokáží Kohouti ve třetí třetině zvrátit utkání na svou stranu? To se dozvíme zhruba v 18:47.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:56
    Kindl zpoza branky nahrával puk, ten doputoval až k obránci Dujsíkovi, ale jeho střela postrádala razanci.

39:36
    Knotek s Lašem si v útočném pásmu vyměňovali puk tak dlouho, až o něj přišli.

38:57
    Jaroměřského střela po buly byla zblokovaná.

38:53
    Hostům se nepovedla rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění. Hra se vrací před Závorku.

38:41
    Mikúš nahazuje puk za Závorku, kde jej sbírají Energetici.

38:06
    Konrád po dalším střeleckém pokusu hostů drží puk ve výstroji. Do menší potyčky se následně pustili Gríger s Houdkem, rozhodčí je nechávají bez trestu.

38:02
    Galvas zblokoval střelu Grígera z mezikruží.

37:33
    Daleko se ale nedostal a hra se vrací k Závorkomi, který pomáhá obráncům s rozehrávkou.

37:20
    Harant rozehrává od vlastní branky.

36:46
    Z nulového úhlu pálil Kindl, Konrád pozorný.

36:33
    Tentokrát přechod přes střední pásma nevyšel domácím, je odpískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Konráda.

36:17
    Jaroměřský v útočném pásmu zkoušel prokličkovat mezi třemi protihráči, neúspěšně. Energie posílá puk do středního pásma.

35:58
    Zakázané uvolnění hostů.

35:21
    Škůrkovu střelu vyrazil Závorka pouze před sebe, kde ale nebyl žádný z domácích, aby ho dorazil. V protiútoku se Karlovy Vary málem dostaly do přečíslení dva na jednoho, ale vracející se Vyrůbalík dokázal přihrávaný puk zachytit.

35:01
    Skladaný zaváži puk do útočného pásma.

34:51
    Skladaný ve středním pásmu nedokázal tečovat puk, Olomouci je odpískáno zakázané uvolnění.

34:38
    Přechod Tuominena do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru.

34:21
    Mikúš nahazuje puk do útočné třetiny a Olomouc střídá.

33:44
    Herman nyní dobře pracoval v útočném pásmu, ale žádný ze spoluhráčů mu výrazně nepomohl, a proto mu hosté puk odebrali.

33:15
    Hanáci se ihned vrhají do útoku.
    32:38 Václav SKUHRAVÝ - 1:2

32:38
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Znovu se potvrdilo nedáš – dostaneš, Holec hledal před brankou Galvase, který puk minul, z následného protiútoku se prosadil VÁCLAV SKUHRAVÝ střelou nad Konrádovo rameno. Bez asistence.

31:56
    Houdek rozjíždí útok zpoza vlastní branky.

31:24
    Laš našel dobrou přihrávkou osamoceného Knotka, jeho teč ale směřovala pouze do betonu brankáře hostů!

30:53
    Holec s Eberlem překombinovali situaci a nakonec ani nezakončili.

30:11
    Ale nyní znovu sledujeme hru odehrávající se před Konrádem, ale tentokrát jsou hostující hráči rychle odstavení od puku.

29:30
    Do přečíslení dva na jednoho se vydali Skladaný s Mrázkem. První jmenovaný poslal nepřesnou přihrávku, a proto Mrázek nezakončil z první a následně se již dostal až na úroveň brankové čáry a Závorka se stihl přesunout.

29:14
    Západočeši poctivě brání a svého soupeře nepouští do dobrých příležitostí. Naopak sami si dokáží vytvářet šance.

28:55
    Eberle protečoval do útočného pásma.

28:07
    Souboj o puk v rohu vyhráli Hanáci a otáčí hru, Jaroměřského střela byla ztečovaná nad branku.

27:47
    Skuhravý s pukem na holi za Konrádovou brankou.

27:33
    Po vhazování pálil z levého kruhu Mikulík, domácí gólman puk podržel, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

27:26
    Hanáci nyní vyhazují puk pouze na zakázané uvolnění, bude se pokračovat před Konrádem.

26:59
    Mikúš hledal dlouhou přihrávkou Hermana, ale k tomu ihned přistoupili dva obránci hostů a puk mu odebrali.

26:30
    Energie se sama vyhnala z pásma a Kohouti mohou do útoku.

26:01
    Další zásah musel předvést domácí gólman po teči Skuhravého.

25:31
    Energie velmi aktivní, Dujsík s Harantem si na modré čáře nahrávali, až první jmenovaný pálil, Konrád jen s obtížemi puk vyrazil.

25:23
    Puk končí v ochranné síti, bude se vhazovat po Konrádově pravé ruce.

24:27
    Konrád byl už překonán, ale puk se odrazil od tyčky! Ani z následné dorážky nebyl Dvořák úspěšný.

23:51
    Knotek ještě ze středního pásma nahazuje na Závorku, ten posílá puk na Baldajeva.

23:43
    Holcovi je při přechodu modré čáry odpískán ofsajd.

23:34
    Dujsík s Fořtem ve středním pásmu v souboji vytečovali puk mimo ledovou plochu, vhazování ve středovém kruhu.

23:25
    Harant nahazuje z červené čáry na Konráda, který ihned posílá puk na spoluhráče.

23:07
    Vlach se hezky uvolnil a rozhodl se vypálit, puk byl ale vytečován do ochranné sítě a Závorka nemusel zasahovat.

22:57
    Holec, Vlach a Eberle kombinují před závorkou.

22:35
    Puk nahozený Vyrůbalíkem dojíždí Západočeši.

21:50
    Škůrek pálil od modré, Knotek s Eberlem doráželi, ale tentokrát byl Závorka úspěšnější.

21:42
    Energetikům se nepovedla rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění.

21:27
    Kohouti velmi aktivní, od modré čáry střílel Fořt, jeho pokus si Závorka pohlídal.
    20:37 Roman VLACH - 1:1

20:37
    Domácí hned v úvodu třetiny srovnávají stav utkání. Od modré čáry vypálil Ondrušek, všichni tři útočníci Kohoutů se snažili dorážet až byl úspěšný ROMAN VLACH. Asistence: Miroslav Holec, Jan Eberle.

20:22
    Skladaný s Knotkem doráželi z těsné blízkosti, Závorka však puk udržel před brankovou čárou.

20:05
    Škůrek nahazuje puk do útočného pásma.

20:01

Branka je již na svém místě a druhá třetina již může odstartovat.

Rozhodčí se snaží dobře upevnit branku hostů, ale nedaří se jim to, hráči krouží na ledové ploše.

Druhá třetina za malý okamžik začne, oba týmy jsou již na ledové ploše.

Střely na branku v první třetině:
    Olomouc – 6
    Karlovy Vary – 15

Je za námi první třetina utkání mezi týmy pohybujícími se v tabulce na pozicích pro play-out. V úvodu jsme sledovali vyrovnaný hokej bez výraznějších šancí, oba týmy hrozily zejména v únicích. V závěru třetiny měla optickou převahu Energie. Domácí nedokázali zužitkovat přečíslení tři na jednoho, v následném protiútoku byl faulován Beránek, který dostal k dispozici trestné střílení. To proměnil a poslal hosty do jednobrankového vedení těsně před přestávkou. Druhá třetina začne zhruba v 17:51.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:27
    Hanáci jsou nyní jako opaření. Hra ztratila veškerý spád a třetina se dohrává ve středním pásmu.
    19:06 Ondřej BERÁNEK - 0:1

19:06
    Už už to vypadalo, že Konrád puk vyrazil mimo tři tyče, rozhodčí již stihl rozpažit, ale kotouč po několika poskočeních a odrazu od tyčky skončil v olomoucké brance, ONDŘEJ BERÁNEK tak svou střelou zužitkoval nabídnuté trestné střílení a připisuje si první branku v extralize. Bez asistence.

19:06
    Nařízeno trestné střílení pro Beránka, který byl v samostatném úniku faulován Škůrkem!

18:33
    domácí po dlouhé době v útočném pásmu ve velké šanci, Holec nahrával Mrázkovi, který hledal úplně osamoceného Mataie, který puk netrefil ideálně.

17:53
    Hosté nyní byli velmi nebezpeční. Kindl a po něm ani Dujsík tvrdou střelou si na Konráda nepřišli. Energie v posledních minutách opticky lepším celkem.

17:34
    Kindl se Skuhravým kombinují ve vlastním pásmu.

17:19
    Mikulík mezi kruhy promáchl puk, následná střela Dvořáka byla vytečovaná až do ochranné sítě.

16:54
    Mikulík slepával puk letící od modré čáry směrem ke Konrádovi, sklepl jej pouze na olomoucké hokejky.

16:38
    Konrád si připisuje další zákrok po střele Fleka z vrcholu levého kruhu.

16:28
    V posledních minutách jsou hosté mírně aktivnějším týmem.

15:57
    Rohan rozjíždí další útok z vlastní třetiny.

15:29
    Gorčík našel na pravé straně Duška, jeho střela mířila těsně nad Konrádovu branku.

14:40
    Galvas dostal dost prostoru na modré čáře, jeho střelu Skuhravý ztečoval a obrací hru.

14:19
    Kotouč nyní po teči ve středním pásmu opustil ledovou plochu.

13:54
    Vlach s Tuominenem svedli bruslařský souboj o puk, západočeský hráč byl úspěšnější a Energie může založit další z útoků.

13:37
    Ondrušek tlačí Grígera k mantinelu, ten dokázal nahrát Beránkovi, který od modré vystřelil. Konrád jeho střelu kryje.

13:17
    Hanáci v čele s Mrázkem se znovu snažili procedit puk za Závorku, neúspěšně.

13:13
    Přetlačovaná o puk v obranném pásmu Západočechů, Kohouti z ní nakonec vyšli vítězně.

12:25
    Holec s Hermanem v přečíslení, Hermanovi utekl puk, musel si jej zpracovat, i přesto měl hostující brankář spoustu práce jeho střelu a následnou bekhendovou dorážku zlikvidovat.

12:11
    Z trestné lavice se vracel Knotek a měl příležitost, ale Závorka ve spolupráci s obránci zapracoval dobře.

11:40
    Skuhravý vyslal tvrdý projektil od modré čáry, Konrád vyrazil.

11:25
    Energie je již v přesilovkovém rozestavění.

11:15
    Vachovec nahazuje puk do útočného pásma.

11:04
    Mikulík si zpracovával puk před modrou čárou až jeden z jeho spoluhráčů zajel do třetiny a Energii je odpískán ofsajd.

10:45
    Jaroměřský vyhazuje puk do středního pásma.

10:08

10:07
    Do velké šance se dostal Galvas, který bly osamocen před Závorkou, hostující brankář stihl dát do pokusu lapačku a puk poslat mimo tři tyče.

09:52
    Hned po vhazování pálil od modré čáry Dujsík, Konrádova lapačka kotouč zastavila.

09:46
    Síly na ledě se vyrovnají, Knotek (OLO) vyloučen rovněž za hákování.

09:43
    Střelu si připisuje Škůrek.

09:39
    Hanáci rozestavění v útočné třetině.

09:01
    Vlach nahrával přes šířku kluziště, Tuominen odhadl jeho záměr a s pukem na holi dojel až do útočného pásma, kde ještě stihl prověřit Konráda.

08:35
    Eberle na levé straně zavezl puk do pásma a Kohouti se rozestavují.

08:21
    Západočeši se osvobozují.

08:08
    Uvidíme první přesilovou hru dnešního utkání. Gríger (KVA) vyloučen za hákování.

07:39
    Energie je již na puku a rozehrává zpoza Závorkovy branky.

07:03
    Mrázek se spoluhráči operují v útočném pásmu, ale hosté je nepouští do střeleckých pozic a tak se pohybují spíše po rozích.

06:36
    Rohan udržel pásmo, mohl z toho těžit Gorčík, ale na Konráda si nepřišel.

06:27
    Dušek prokličkoval mezi olomouckými obránci a z levého bodu pro vhazovaní vystřelil na Konráda. Ten si puk pohlídal a podržel jej ve výstroji. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

05:58
    Na druhé straně ze stejného místa pálil Vachovec, ani ten Konráda nepřekonal.

05:44
    Eberle vyslal kotouč z pravé strany, Závorka ho pravým betonem vytečoval až do ochranné sítě.

05:15
    Škůrek hledal dlouhou nahrávkou na útočné modré Eberleho, ten ale přešel do třetiny dříve než puk a Kohoutům je odpískán ofsajd.

04:42
    Skladaný vyslal povedenou střelu z vrcholu kruhu, Závorka vyrážečkou poslal puk mimo tři tyče.

04:22
    Dvořák posílá puk na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Závorkou.

03:43
    Houdek vyslal tvrdou ránu na Závorku. Puk ale až ke karlovarskému brankáři neprošel, nebotť byl zblokovaný.

03:31
    Holec dojíždí puk nahozený do útočné třetiny.

03:08
    Sám před domácím brankářem byl Mikulík, ale Konrád dokázal ukrýt puk ve výstroji.

02:54
    Rachůnek znovu hledal křižnou přihrávkou před brankou Tuominena, druhý jmenovaný minul puk.

02:29
    Flek prošel s pukem do útočného pásma, zkusil vystřelit, Konrád jeho pokus s přehledem vyrazil.

02:05
    Dvořák s pukem za vlastní brankou rozjíždí útok.

01:55
    Ofsajdem se tentokrát proviňují domácí, znovu se bude vhazovat ve středním pásmu.

01:48
    A znovu se hosté proviňují postavením mimo hru.

01:44
    Útok Západočechů zastavuje ofsajd.

01:28
    Energie posílá lehkým postrčením puk do středního pásma a střídá.

01:02
    Ondrušek nahazuje puk do útočného pásma.

00:32
    Kohouti si nyní málem dali vlastní gól, Rachůnek hledal křižnou přihrávkou Tuominena, Škůrek málem ztečoval kotouč za Konrádova záda.

00:16
    Rachůnek si připsal úvodní střelu dnešního duelu.

Úvodní vhazování pro domácí, puk směřoval až ke Konrádovi.

00:01

Zápas za malou chvíli začne, jeho aktéři jsou již na ledové ploše.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Olomouc: Konrád (M. Laco) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, J. Galvas, Houdek (A), Rašner – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, R. Vlach, Eberle – Holec, Herman, T. Mikúš – Matai, Mrázek, Fořt.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Kindl – Stloukal, Dušek, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Flegl, Polonyi.

V letošní sezoně se oba celky potkaly celkem třikrát. Kohouti mají proti Karlovým Varům lehce pozitivní bilanci, neboť brali pět bodů z devíti možných.

42. kolo Karlovy Vary – Mountfield 3:2

Nejproduktivnější hráč: Václav Skuhravý 20 bodů (12+8)
    Nejproduktivnější obránce: Vladimír Sičák 13 bodů (3+10)
    Procentuální úspěšnost zákroků: David Honzík 89,72%

Energetici se v tabulce nachází na předposledním, třináctém, místě s náskokem jediného bodu na poslední Pardubice. V sezoně si Karlovarští připsali deset tříbodových výher, z toho dvě během posledních pěti utkání. V posledním utkání překvapili Západočeši hradecký Mountfield a obrali ho o všechny tři body.

Poslední 3 zápasy HC Olomouc:

41. kolo Olomouc – Mladá Boleslav 2:4
    36. kolo Olomouc – Hradec Králové 1:4
    42. kolo Pardubice – Olomouc 2:3sn

Nejproduktivnější hráč: František Skladaný 23 bodů (9+14)
    Nejproduktivnější obránce: Martin Vyrůbalík 19 bodů (4+15)
    Procentuální úspěšnost zákroků: Branislav Konrád 90,58%

HC Olomouc

Kohouti se po jednačtyřiceti odehraných zápasech v tabulce nachází na 12. místě se ziskem padesáti bodů. Zdálo se, že Hanáci chytili druhý dech, když dokázali vyhrát tři utkání v řadě, nicméně hned vzápětí dva duely prohráli. Poslední utkání na ledě Pardubic vyhrála Mora po samostatných nájezdech.

Dobrý den, vítám Vás u sledování online přenosu z utkání nejvyšší hokejové soutěže. Podíváme se na zápas mezi celky HC Olomouc a HC Energie Karlovy Vary, který startuje na olomouckém zimním stadionu v 17 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 21. R. Vlach (Holec, Eberle), 51. Herman (Vyrůbalík, Škůrek), 64. Holec (Eberle) – 20. O. Beránek (TS), 33. Skuhravý

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Flegl, Polonyi