Barys – Jokerit 0:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Minsk 2:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Riga 2:1 (kon.)
Magnitogorsk – Čerepovec 6:4 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 4:3 (kon.) | Ufa – Petrohrad 1:3 (kon.)
N.Novgorod – Soči 1:2 (0:1 po s.n.)
Traktor Čeljabinsk
4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
CSKA Moskva
Středa 01.02.2017, 15:00 • Traktor Arena • KHL

České stopy v utkání

Pavel Francouz (Čeljabinsk) – 93.75% (45/48)
    Jiří Novotný (Čeljabinsk) – 1+0 (17:23:39)

Ve třetí třetině se diváci rozhodně nemohli nudit. Rychlá hra ze strany na stranu vyvrcholila čase 4:10, kdy se prosadil Szczechura. O minutu a půl později odpověděl na gól Popov a o necelou minutu přidal další gól do sítě CSKA prvně jmenovaný Szczechura. Utkání provázelo mnoho vyloučení, které právě Jiří Novotný proměnil a poslal Traktor Čeljabinsk do jednogólového vedení 4-3. Závěr utkání přineslo obrovský tlak hostů, kterým se ale i přes obrovské úsilí nepodařilo vyrovnat.

Střely na branku: 25-48
    Zblokované střely: 9-7
    Hity: 6-11
    Vyhrané buly: 24-30
    Využité přesilovky: (1/6) – (1/5)

59:40
    Pavel Francouz vyráží další prudký projektil od modré a je odpískání zakázané uvolnění.

59:29
    Ničuškin se teď prodral od mantinelu až před samotného Francouze, ale nedokázal zakončit!

59:05
    CSKA v šesti kombinuje před Francouzovou brankou, ale Traktor se osvobozuje.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.

58:52
    Pavel Francouz teď musel zabetonovat svou levou tyč po rychlé střele z pravého kruhu.

58:34
    Sorokin opustil branku a CSKA zkouší hru v šesti!
    56:24 Jiří NOVOTNÝ - 4:3

56:24
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Traktor využívá přesilovku! Maxim Jakuceňa křižnou přihrávkou našel JIŘÍHO NOVOTNÉHO, který z dobré pozice levého kruhu překonal Sorokina střelou pod víko. Asistence: Maxim Jakuceňa

55:25
    Sorokin se teď musel roztáhnout po celé délce, aby vytěsnil puk mimo svou branku.

55:06
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min.).

54:47

54:22
    Traktor nemarní čas a pokouší se ohrozit Sorokina i v oslabení.

53:15
    CSKA si připravuje gólovou pozici, ale Děnisovova dělovka vyhání přesilovkovou formaci ven z útočného pásma.

52:47
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Derek Roy – 2 min., podražení).

52:24
    Hráči se ženou ze strany na stranu a šancí přibývá.

48:45
    Strhující třetí třetina přináší další šanci Traktoru v přesilové hře. Ilya Sorokin drží vyrovnaný stav.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 27. Kručinin (Jakuceňa, Francouz), 45. Szczechura (Kolcov, Kručinin), 47. Szczechura (Jakuceňa), 57. Novotný (Jakuceňa) – 25. Kugryšev (Děnisov, Ničuškin), 36. K. Petrov (Al. Popov, Da Costa), 46. Al. Popov (K. Petrov, Da Costa)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Borodkin, A. Petrov, Děnisov (A), Kolcov, Šinin (C), Žuldikov, Mamajev, Klimontov – Kručinin, Jakuceňa, Szczechura – Peňkovskij, Pestunov (A), Šarov – Novotný, Roy, Gubarev – Šolochov, J. Petrov, Černikov.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (Fasth) – Kutuzov, Kiselevič (A), Děnisov (C), Ožiganov, Blažijevskij, Pivcakin, Čmychov – Da Costa, K. Petrov, Al. Popov – Scott, Platt, Muršak (A) – Osnovin, Kugryšev, Ničuškin – V. Žarkov, Tělegin, P. Karnauchov.