Klášterec nO – Bílina 8:7 (4:1 po s.n.) | Řisuty – Sokolov 3:2 (po pr.) | Trutnov – Děčín 3:1 (kon.)
Jablonec n/N – Vrchlabí 5:3 (kon.) | Kobra – Klatovy 3:4 (po pr.) | Kopřivnice – SHK Hodonín 4:7 (kon.)
Val. Meziříčí – Technika Brno 3:5 (kon.) | Šumperk – Vsetín 4:2 (kon.) | Písek – David Servis 2:6 (kon.)
Žďár n/S – Jindř. Hradec 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Tábor 3:2 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
5:3 (3:2, 1:0, 1:1)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 01.02.2017, 18:00 • Městský zimní stadion, Jablonec nad Nisou • 2. liga skupina Západ • 31. kolo

Tolik ze zasněženého Jablonce nad Nisou, pěkný zbytek večera a opět někdy u hokeje na počtenou. (20:23:05)

Jablonečtí hokejisté si užívají děkovačku před solidně zaplněným kotlem fanoušků. Je zjevné, že v Jablonci hokej táhne.

Utkání je po dvou hodinách a dvaceti minutách u konce. Domácí po většinu utkání vedli, přičemž Vrchlabí nevedlo ani sekundu. Hosté sice vstoupili do druhé třetině důrazněji a zdálo se, že mají na to, aby vyrovnali, jenže postupem času byli Vlci opět aktivnější a bezesporu jim ke klidu pomohlo i proměněné trestné střílení v 54. minutě. Domácí Jablonec se tedy Stadionu v tabulce vzdaluje o další tři body.

59:28
    Střela jednoho z domácích hráčů byla zblokovaná.

59:16
    Stadion je ve čtyřech hráčích na ledě.

59:14
    Po Zemanově střele od modré lapil brankář Vrchlabí puk lapačkou.

59:02
    Frkovi se zakončení před brankou nepovedlo, minul.

58:28
    Domácí vyhráli buly, následně od modré čáry vypálil Petr Pilař, jehož však pohotovým zákrokem lapačkou vychytal Martin Abrahám.

58:18
    Vrchlabí jde do třech. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Tomáš Jirků (VRC).

57:28
    Domácí se drží před brankářem hostujícího celku, kde si přihrávají. Ale nijak zvlášť se do zakončení nehrnou, což je vzhledem ke zbývajícímu času do konce utkání a skóre pochopitelné.

57:16
    Téměř do konce třetí třetiny budou hrát hráči z Krkonoš ve čtyřech. Dvě minuty za podražení inkasoval Tadeáš Hejda (VRC).

56:33
    Puk je ve středním pásmu, k vidění je v posledních sekundách mnoho osobních soubojů u hrazení.

56:12
    Po strkanici u mantinelu se ke kotouči dostávají hráči Stadionu Vrchlabí.

55:46
    Vlci jsou stále s pukem nastěhovaní v útočném pásmu, okolnosti nasvědčují tomu, že Severočeši toto utkání již zvládnou.

55:21
    Hra byla přerušena, vhazuje se v útočném pásmu domácích.

53:58
    Vlci právě vstřelili branku!
    Toto může být zlomový okamžik utkání. TOMÁŠ BROKEŠ provedl svůj nájezd mazácky. Rozhýbal si brankáře a už to vypadalo, že nezakončí, jenže střídajícího gólmana Jakuba Jelínka nakonec překonal, přehodil totiž jeho beton a zakončil ke vzdálenější tyči.

53:58
    Vrchlabí střídá na trestné střílení brankáře. Martina Abraháma nahradí Jakub Jelínek.

53:58
    Brokeš jel sám na branku, jenže byl držen Adamem Jandejskem, následuje trestné střílení!

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 1. Žalud (Bříška), 11. Peřina (Homolka), 19. Mulač (Babec, Bříška), 27. Pavlů (Čechura, Demel), 54. Brokeš (TS) – 14. Procházka (Čurda, Filip), 15. Bláha (Šimoníček, Maďar), 51. Šimoníček (Maďar, Bláha)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Moravec (A), Žalud, Čechura, Pavlů (A), Zeman, Pilař, Hubáček, Bílek – Havlas, Bříška (C), Babec, Homolka, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Pulec
    HC Stadion Vrchlabí: Abrahám (na TS Jelínek) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Jandejsek, Chleborád, Tržický – Procházka, Filip (C), Čurda, Maďar, Šimoníček, Bláha (A), Svoboda, Urban, Opelt, Miškovský, Krsek

Rozhodčí: Hlinka – Votrubec, Ševic