Mountfield HK – Kometa Brno 1:5 (kon.) | Vsetín – HC Litvínov 7:8 (po pr.) | Písek – Letňany 6:10 (kon.)
HC Plzeň – Liberec 6:1 (kon.) | Chomutov – Třinec 1:4 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 2:1 (kon.)
Pardubice – Jihlava 3:6 (kon.) | K. Vary – Zlín 6:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Slavia 2:4 (kon.)
Olomouc – Kladno 3:4 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Havířov – Kolín 5:3 (kon.)
HC Olomouc
3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 02.02.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga staršího dorostu • 13. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:08:09)

Kohouti v poslední třetině zápas ještě pořádně zdramatizovali, když se už v úvodu třetí třetiny trefil znovu v přesilové hře Martin Pěcha. Kladno si pak ale bralo svůj náskok zpět, když prosadil Václav Veber. Olomouc ale nic nevzdala a ještě v poslední minutě přidala další branku, a to znovu z hole Martina Pěchy, který tak zkompletoval hattrick!

59:16
    Olomoučtí se teď marně snaží dostat před Jirouškovu branku. Kladno ale výborně brání.

58:46
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti znovu snižují na rozdíl jediného gólu, když se po rychlém protiútoku trefil MARTIN PĚCHA. Olomoucký kapitán tak zkompletoval hattrick. Asistence: Jan Janečko.

57:27
    Olomoučtí se znovu cpou do branky, kladenský brankář ale drží svůj tým ve hře a pokusy Kohoutů s klidem likviduje.

56:27
    Aktivní Martin Bláha se znovu hnal do útoku, u pravého mantinelu jej ale včas zastavili vracející se domácí.

54:15
    Hra se znovu přelévá od branky k brance, Kladno si ale dobře hlídá svůj dvoubrankový náskok.

53:41
    Ondřej Bláha to zkusil z těsné blízkosti, Schejbal ale jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

52:52
    Olomoučtí znovu kombinují před brankou Rytířů, střely ale míří hodně mimo vytyčený cíl.

52:04
    Husarik dostal dobrou přihrávku před olomouckou brankou, mířil ale trochu mimo tři tyče.

50:27
    Olomoučtí znovu vyrazili před Jirouška, i Rytíři ale zabrali v obraně, a tak Jiroušek nemá moc práce.

49:24
    Hra znovu nabrala na tempu, víc ze hry ale mají hosté, kteří se stále častěji drží před Schejbalem.

48:38
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři bleskově vyrovnávají, když se z pravé strany trefil až za záda Schejbala VÁCLAV VEBER. Asistence: Adam Penc.

48:24
    Na trestnou míří na dvě minuty Jan Janečko (OLO), a to za faul kolenem.

48:10
    Olomouckým se nepovedla rozehrávka a Haspeklo spěchal před Schejbala, trefil ale jen jeho betony.

46:48
    Kladno se znovu usadilo před Schejbalem, Kohouti ale dobře brání, a tak se hosté ke střele na branku nedostali.

45:58
    Další rychlík, Rendula, se snažil Schejbala ještě v samostatném úniku rozhýbat, olomoucký brankář mu ale puk vyrazil holí.

45:00
    Martin Bláha se Svobodou prosprintovali až před Schejbala, první jmenovaný ale trefil jen špičku betonů olomouckého brankáře.

44:00
    Hosté ve vlastním oslabení vyvezli puk až za Schejbalovu branku, ušetřili tak alespoň pár vteřin.

43:45
    Kohouti se znovu stěhují před kladenskou branku. Po faulu Šimona Jelínka (KLA) si totiž zahrají další přesilovku. Hostující útočník si odpyká trest za hákování.

43:13
    Hosté znovu kombinují v útočném pásmu, přes dobře bránící Hanáky se ale ke střele na branku nedostali.

42:00
    Kladno se znovu usadilo v útočném pásmu, vystřelit na Schejbalovu branku se mu ale nepodařilo.

40:59
    Olomoučtí využívají další přesilovou hru a jsou Kladnu znovu na dostřel, když se po hezké kombinaci před kladenskou brankou trefil z pravé strany kapitán MARTIN PĚCHA, a připsal si tak druhý gól v utkání. Asistence: Tomáš Dajčar, Petr Bahounek.

40:18
    Olomoučtí znovu hledali cestu před Jirouška, Rytíři je ale před hostujícího brankáře projít nenechali.

40:01

Poslední třetina začne přibližně v 19:33.

Už na začátku druhé periody se podařilo využít zbytek přesilové hry kapitánu Martinu Pěchovi, a snížit tak náskok hostů, ti ale odpověděli pět minut před koncem druhé třetiny, když mířil přesně Adam Penc.

40:00

39:36
    Kladno teď Hanákům přidělává pořádné starosti, ani z dorážek se mu ale nepodařilo dostat puk za Schejbala.

38:00
    Kladno zařadilo vyšší rychlostní stupeň a znovu se cpe do útoku, Hanáci ale nepouští Rytíře nikam zadarmo.

37:00
    Kladno se znovu drží před Schejbalem, Olomouc ale dobře brání a vyražené puky rychle posílá pryč.

36:33
    Po střele Rytířů z levé strany zvonila za Schejbalem tyč!

36:00
    Olomoučtí se znovu vrhli do útoku, Rytíři se ale stačili vrátit, a tak Jiroušek nemusel zasahovat.

35:18
    Tomáš Dajčar (OLO) neuhlídal svou hokejku, a tak je potrestán dvěma minutami za hru vysokou holí.

35:18
    Kladenští znovu spěchali před Schejbala ve dvou, Martin Bláha to zkusil z pravé strany, mířil ale jen do chráničů Schejbala.

34:57
    Hanáci se snaží odpovědět a znovu se usadili před Jirouškem, jejich střely ale moc přesnosti nepobraly.

34:28
    Hosté znovu uskakují domácím na rozdíl dvou branek, když z dorážky poslal puk za Schejbala ADAM PENC. Asistence: Šimon Jelínek, Václav Veber.

33:00
    Ve dvou se pak před Schejbala dostali i hosté, Martin Bláha to vzal na sebe a zkusil své štěstí bekhendovou střelou z pravé strany, trefil ale jen betony olomouckého brankáře.

32:37
    Ve dvou vyrazili do útoku Paťava s Krátkým, olomoucké útočníky ale zastavil ofsajd.

32:00
    Do útočného pásma se přesunuli Kladenští, jejich střely ale míří hodně mimo olomouckou klec.

31:10
    Kohouti to zkouší ze všech stran, kladenský brankář ale drží svůj tým ve hře.

30:35
    Čerstvě sedmnáctiletý Dajčar to zkusil nadvakrát od modré, jeho tvrdá střela ale skončila pokaždé na betonech připraveného Jirouška.

29:37
    Rytíři se musí bránit, a to rovnou ve třech. Nejprve si za hranicí pravidel pomohl Václav Veber (KLA), který si odpyká menší trest za faul kolenem, o chvíli později poslal jednoho z Olomouckých v ponechané výhodě k zemi Adam Penc (KLA), který si tak odsedí dvě minuty za hákování.

28:49
    Hra se znovu přelévá ze strany na stranu, ani jeden z brankářů ale zatím nemusel zasahovat.

28:06
    Před Schejbala se nejprve prohnal po levé straně Ondřej Bláha, který i přes padajícího hráče dokázal vyprášit betony olomouckého brankáře, z rychlého protiútoku pak těžil Štefka. Proti střele z pravého kruhu ale Jiroušek vytáhl efektní zákrok lapačkou.

26:30
    Kohouti jsou zpět před Jirouškem, ani oni si teď ale nevedou lépe a zatím se nedostali ke střele. Hostující brankář tak může být relativně v klidu.

25:48
    Hosté se dál drží v útočném pásmu, u mantinelu, kde se je Hanáci snaží co nejvíce držet, toho ale moc vymyslet nemůžou.

25:19
    Na střelu k levé tyči Schejbal dobře viděl a přerušil hru.

25:06
    Olomoučtí znovu a znovu vyhazují puk z vlastního pásma, Kladno se ale před Schejbala velmi rychle vrací.

24:15
    Domácí špatně střídali a hráli v šesti, na trestnou tak za příliš mnoho hráčů na ledě míří David Kalač.

23:30
    Rytíři se znovu usadili v útočném pásmu a zkouší překvapit Schejbala, Kohouti ale dál obětavě brání.

22:48
    Kořenek, vracející se z trestné lavice, pak pohotově poslal puk do útočného pásma.

22:00
    Rytíři to zkouší ze všech stran, Hanáci ale obětavě brání.

22:00
    Kohouti se budou téměř půl minuty bránit ve třech. Jan Janečko (OLO) je totiž potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění.

21:33
    Hanáci zabrali v obraně, a tak teď Rytíři marně hledají cestu před olomouckou branku.

20:50
    Kladno se drží v útočném pásmu, Kohouti jej ale nenechávají projít až před Schejbala.

20:29
    Podruhé na trestnou musí Matěj Kořenek (OLO), který se provinil hákováním. Olomoucká jednadvacítka si tak odsedí dvě minuty.

20:18
    Kohouti využívají přesilovou hru a snižují náskok Kladna. Střela MARTINA PĚCHY z pravé strany se hostujícímu brankáři zřejmě odrazila od výstroje a skončila u vzdálenější tyče. Bez asistence.

20:09
    Nahození po úvodním buly druhé třetiny Jiroušek dobře viděl, přikryl lapačkou a přerušil hru.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

Po opticky vyrovnané třetině odchází do kabin přece jen o něco spokojenější hosté, kterým se povedlo uskočit Kohoutům o dva góly, když se v desáté minutě trefil Šimon Jelínek a o čtyři minuty později Jan Kvapil.

20:00

19:27
    První třetina se dohrává v útočném pásmu Kohoutů.

19:03
    Rytíři vyhazují puk až ke Schejbalovi a šetří čas, který musí strávit ve čtyřech.

18:36
    Matyáš Filip (KLA) je navíc potrestán dvěma minutami za vysokou hůl.

18:15
    Olomoučtí trochu zapomněli na Filipa, který se sám dostal až před Schejbala. Toho se pokusil ještě rozhýbat, olomoucký brankář se ale nenechal zmást a puk schoval mezi betony.

17:53
    Za modrou nabral rychlost Penc, z hranice kruhu ale mířil jen do betonů připraveného Schejbala.

17:35
    Kladno znovu zabralo a stále častěji se žene před Schejbala.

17:04
    Paťavovu střelu z hranice brankoviště Jiroušek dobře viděl a puk zkrotil mezi betony.

16:38
    Olomouc se drží před kladenskou brankou, vystřelit na Jirouška se jí teď ale nedaří.

16:10
    Kořenek prokličkoval až do těsné blízkosti Jirouška, v rozhodující chvíli mu ale u pravé tyčky uskočil puk z hole.

15:24
    Po pravé straně se před Schejbala protáhl Müller a zkusil to téměř z nulového úhlu, olomoucký brankář ale u tyčky včas sklapl betony.

14:47
    Hosté teď opakovaně posílají puk až do pásma Hanáků, jejich střely jsou ale hodně nepřesné.

14:36
    Kohouti doráželi před kladenskou brankou, takový důraz se ale nelíbil hostujícím hráčům a menší strkanici tak museli krotit rozhodčí.

14:04
    Hra se přesouvá od branky k brance, ani jeden z maskovaných mužů ale momentálně nemá důvod zasahovat.

13:21
    A právě z jednoho rychlého protiútoku se hosté prosazují podruhé, když puk k bližší tyči poslal JAN KVAPIL. Asistence: Šimon Jelínek.

13:00
    Rytíři se navíc brzy osvobozují a míří do útoku.

12:22
    Hanákům se v početní výhodě zatím nedaří Jirouška ohrozit nebezpečnější střelou.

11:27
    Hanáci se drží v útočném pásmu, Jiroušek ale zatím nemusel zasahovat.

11:00
    Přesilovku si v první třetině zahrají i Kohouti. Matyáš Filip (KLA) si odpyká dvě minuty za napadení.

10:00
    Olomoučtí opakovaně zkouší překonat kladenskou defenzivu, jen těžko se ale dostávají do blízkosti branky hostů.

09:35
    A jsou to právě Rytíři, kteří nakonec otevírají skóre utkání. ŠIMON JELÍNEK prokázal pohotovost před brankou a z těsné blízkosti poslal puk pod horní tyčku Schejbalovy branky. Asistence: Pavel Husarik.

09:05
    Olomoučtí se zatím jen stěží dostávají k brance Rytířů. Ti by si za práci v obraně zasloužili pochvalu.

08:40
    Haspeklovo nahození od modré čáry Schejbal viděl a vyrazil špičkou betonů.

08:05
    Hanáci znovu hledají cestu do útoku, a to dokonce ve čtyřech, Kladno ale výborně brání.

07:39
    Hanáci poslali hru do středního pásma a spěchají střídat.

07:02
    Rytíři jsou ale stejně rychle zpátky před Schejbalem, kde se dlouho drží na kotouči.

06:36
    Olomoučtí rychle vyhazují puk až k Jirouškovi.

06:21
    A právě Matěj Kořenek (OLO) je prvním vyloučeným v utkání. Olomoucký forvard si odpyká menší trest za hákování.

05:38
    Kořenek znovu zkoušel vyzrát na hostujícího brankáře, ani nadvakrát ale puk přes betony Jirouška neprocedil.

04:47
    Aktivní Müller proklouzl až před Schejbala, z mezikruží ale trefil jen domácího brankáře. Hostujícího útočníka pak ještě raději vykázal z předbrankového prostoru Bahounek.

04:00
    Kohouti kombinují před brankou Jirouška, ke střele na hostujícího gólmana se ale zatím nedostali.

03:16
    Jelínek zkoušel dorážet puk z pravé strany, olomoucký brankář se ale včas přesunul.

02:55
    Rendela se cpal do branky s takovou vervou, až svatyni Schejbala posunul. Hra tak musela být přerušena.

02:00
    Hosté se dál drží v útočném pásmu, vystřelit na branku se jim ale zatím nepodařilo.

01:30
    Kladno se usadilo v útočném pásmu a kombinuje, Kohouti ale dobře brání, a tak Schejbal zatím zasahovat nemusel.

00:50
    Nahozením z levé strany se pokusil překvapit Jirouška Kořenek, i jeho střela ale ztroskotala na chráničích kladenského brankáře.

00:35
    Husarik se protáhl po levé straně až před Schejbala, trefil ale jen pravý beton olomouckého brankáře.

00:05
    Kohouti po úvodním buly nahodili puk do útočného pásma, tam se k němu ale rychleji dostali hosté.

00:01

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Mader, Bahounek, Kažimír, Klesla, Holiš, Vosátko – Krátký, Spatharis, Aulehla, Paťava, Pěcha (C), Skopal, Kalač, Kořenek, Janečko, Štefka.

Rytíři Kladno: Jiroušek (Altrichter) – Kvapil, Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Klusáček, Müller – Penc, Frimel, Svoboda, Tržil, Stůj, Bláha M., Bláha O., Husarik (C), Rendla, Jelínek, Filip.

Rozhodčí: Vrba – Linhart, Kleprlík.

Kladno ještě bojuje o místo ve vyřazovacích bojích. Rytíři si v osmi odehraných zápasech připsali pět výher, z toho jednu v prodloužení, v posledních třech kolech se ale Kladnu příliš nedaří. Rytíři nejprve podlehli Havířovu těsně, poté Mladé Boleslavi 1:2 po samostatných nájezdech. Náladu si ale spravili v utkání s Kolínem, který porazili jasně 6:1.

Olomouci se od začátku nového roku poměrně daří. Z devíti utkání vyhráli pět, v šesti bodovali. V posledních třech kolech si nejprve s chutí zastříleli proti Písku a slavili vysokou výhru 9:6, o týden později ale svěřenci trenéra Berana těsně podlehli Slavii 2:3. V dosud posledním odehraném zápase si Kohouti spravili chuť na Letňanech, které porazili 4:2.

Olomoučtí starší dorostenci mají před sebou poslední čtyři zápasy letošní sezóny, z toho dva domácí. V prvním z nich před vlastními fanoušky vyzvou Kladno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 21. Pěcha, 41. Pěcha (Dajčar, Bahounek), 59. Pěcha (Janečko) – 10. Jelínek (Husarik), 14. Kvapil (Jelínek), 35. Penc (Jelínek, Veber), 49. Veber (Penc)

Rozhodčí: Vrba – Linhart, Kleprlík