Philadelphia – Montreal 3:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Tampa – Ottawa 2:5 (kon.)
Nashville – Edmonton 2:0 (kon.) | Dallas – Winnipeg 3:4 (kon.) | Arizona – Chicago 3:4 (kon.)
St. Louis – Toronto 5:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.)
St. Louis Blues
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Pátek 03.02.2017, 03:20 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:58:09)

Dnešní utkání sledovalo 19 258 diváků.

Československá stopa v utkání:

Roman POLÁK (TOR) 0+0 0 střel, čas na ledě 17:30

Martin MARINČIN (TOR) 0+0 2 střely, čas na ledě 19:35.

1. Paul STASTNY (STL) 2 + 1
    2. Colton PARAYKO (STL) 1 + 2
    3. Jake ALLEN (STL) 26 zák., 1 gól, 96,3%

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

St. Louis: 31

Toronto: 26.

St. Louis slaví, po předchozí domácí prohře s Winnipegem se diváci konečně mohou radovat z výhry svého týmu. Bluesmani získávají velmi cenné body v boji o play-off a hlavně dnešní skvělý výkon je příslibem i do dalších zápasu. Naopak Toronto dnes předvedlo hodně rozpačitý výkon, zejména v defenzivě dnes hosté vůbec nestačili a přidá-li se k tomu i horší ofenziva, není divu, že se hosté dnes prosadili pouze jednou.

59:21
    Tarasenko a Sošnikov dostávají tresty za dohrání předchozí situace, kdy hostující hráč vlétl do Tarasenka.

59:10
    Tarasenko nyní ustál hit od Sošnikova, který se od domácího střelce odrazil jako kdyby byl z papíru.

59:00
    Poslední minuta tohoto utkání, puk mají ve své moci domácí.

58:32
    Zakázané uvolnění Toronta, hra se stěhuje před Andersena.

57:16
    Zápas se již pouze dohrává, o vítězi je dnes rozhodnuto.

56:15
    Vhazování ve třetině St. Louis vyhrává domácí Jori Lehterä, puk tak míří ze třetiny.

55:13
    Ve statistice střel jsou domácí lepší – 29:22, ale pokračuje tlak Toronta.

54:34
    Toronto znovu v útočném pásmu, Parayko zblokoval střelu soupeře od modré.
    53:04 V závěru druhé třetiny dostal čárový rozhodčí Murray pukem do hlavy, zřejmě do levého ucha a nyní odstupuje ze zápasu.

53:04
    Čárový rozhodčí Murray, který dostal v závěru druhé třetiny pukem do hlavy, zřejmě do levého ucha, odchází z ledu!
    52:28 Paul STASTNY - 5:1

52:28
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    To je zřejmě definitivní rána do vazu Torontu! Hosté byli v posledních minutách aktivnější, častěji se dostávali do zakončení, ale skórují domácí. Po střele od modré se puk odrazil před branku, kde se dokázal, i přes snahu bránícího Kadriho, prosadit dorážkou PAUL STASTNY, pro něhož je to jubilejní gól s pořadovým číslem 200! Asistence: Colton Parayko a Joel Edmundson.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 18. Steen (Shattenkirk, Stastny), 27. Stastny (Steen, Pietrangelo), 28. Tarasenko (Lehterä, Parayko), 32. Parayko (Pietrangelo, Fabbri), 53. Stastny (Parayko, Edmundson) – 15. Marner (Bozak, J. van Riemsdyk)

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Edmundson – Perron, Stastny, Steen – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Jakupov, Berglund, Fabbri – Reaves, Barbašev, Upshall.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – N. Zajcev, Marinčin, C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, J. van Riemsdyk – Co. Brown, Bozak, Komarov – Sošnikov, Ben Smith, M. Martin.

Rozhodčí: O’Rourke, Leggo – Racicot, Murray

Diváci: 19 258