Philadelphia – Montreal 3:1 (kon.) | Buffalo – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Tampa – Ottawa 2:5 (kon.)
Nashville – Edmonton 2:0 (kon.) | Dallas – Winnipeg 3:4 (kon.) | Arizona – Chicago 3:4 (kon.)
St. Louis – Toronto 5:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.)
Arizona Coyotes
3:4 (0:3, 3:1, 0:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 03.02.2017, 03:10 • Gila River Arena, Glendale • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (05:45:28)

Je dobojováno! Ve třetí třetině už jsme se žádného gólu nedočkali, Chicago tak nakonec udolalo Arizonu 4:3 a ukončilo sérii tří porážek v řadě. Hosté o svém vítězství rozhodli třemi slepenými trefami v první třetině, v té druhé dokázala Arizona většinu ztráty dohnat, vyrovnat už se ale svěřencům kouče Tippetta nepodařilo.

59:31
    Burmistrov založil jednu z posledních akcí základní hrací doby, na jejímž konci stál Martin Hanzal, s jehož pokusem si ale Crawford snadno poradil.

58:55
    Kane mohl definitivně stvrdit výhru Chicaga, hostující útočník si ale vůbec nedokázal zpracovat prudkou přihrávku.

58:40
    Mike Smith upaluje na střídačku, Arizona to zkouší v šesti!

58:11
    Shane Doan objel ležícího Keitha a už mu stačilo poslat puk do odkryté branky, jeho projektil ale ležící Crawford ještě nějakým způsobem stihl zastavit!

57:29
    Pánikovu střelu z levého kruhu vyrazil Smith jen před sebe, Jonathan Toews už se ale k dorážce nedostal a domácí už zakládají protiakci.

56:41
    Arťom Anisimov se prokousal až do útočného pásma. Do zakončení se sice nedostal, podařilo se mu ale nasbírat dobrých deset patnáct sekund.

55:55
    Brendan Perlini z pravého kruhu přestřelil, tlak Coyotes ovšem ještě pokračoval a právě Perlini se dostal znovu ke střele, ta ale postrádala gólové parametry.

55:16
    Dennis Rasmussen mohl po obrovské chybě Chychruna v rozehrávce zvýšit náskok Blackhawks, Smith si ale proti jeho střele z otočky připsal skvělý zákrok!

54:49
    Před námi je poslední komerční přestávka, po níž už se můžeme těšit na rozuzlení tohoto dramatického klání.

54:26
    Hosté už se nikam neženou, hráči v bílých dresech teď pouze vyhodili kotouč do útočného pásma a odjeli střídat.

53:33
    Pokus Patricka Kanea z levého kruhu Mike Smith vyrazil do ochranné sítě, hra je tak opět přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Blackhawks.

52:38
    Nepovedená rozehrávka Tippettových svěřenců skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak přesune zpět před Smithe.

51:45
    Sledujeme hlušší pasáž hry se spoustu nepřestnostmi na obou stranách, hosté nyní musejí vyklidit pásmo, jelikož Schmaltz o kotouč lacino přišel.

50:49
    Keith od modré přestřelil a domácí poté dostali puk do středního pásma. Pokud chtějí Arizonští pomýšlet na bodový zisk, budou muset znovu začít hrát aktivněji.

50:05
    Hossova střela nebyla pro Smitha neřešitelnou překážkou, domácí gólman bez problémů přerušil hru a následovat bude další komerční přestávka.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 22. Ekman-Larsson (Vrbata, Stone), 35. Dvorak (Doan, Perlini), 36. Perlini (Dvorak, Goligoski) – 9. P. Kane (Keith, Toews), 10. Hartman (Keith, Desjardins), 15. Hossa (Panarin, Seabrook), 26. Panarin (Anisimov, P. Kane)

Arizona Coyotes: M. Smith (Domingue) – Ekman-Larsson, Schenn, Goligoski, Stone, Chychrun, C. Murphy – Rieder, Hanzal, Vrbata – Perlini, Dvorak, Doan (C) – Domi, Burmistrov, J. McGinn – Crouse, Martinook, White.
    Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, Forsling, Seabrook, B. Campbell, T. van Riemsdyk – Schmaltz, Toews (C), Pánik – Panarin, Anisimov, P. Kane – Rasmussen, Krüger, Hossa – Desjardins, Kero, Hartman.

Rozhodčí: Charron, McIsaac – Knorr, Rody