Vítkovice – Kometa Brno 3:2 (po pr.) | Plzeň – Zlín 7:1 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.)
Liberec – Chomutov 4:5 (kon.) | K. Vary – Třinec 1:2 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:4 (kon.)
Sparta – Olomouc 2:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
7:1 (4:0, 3:0, 0:1)
Berani Zlín
Pátek 03.02.2017, 17:20 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 44. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký den u sledování Tipsport extraligy!

Reprezentační akce klepe na dveře, tuzemská nevyšší soutěž ale ještě zvládne odehrát dvě kola. V rámci toho čtyřiačtyřicátého na sebe na západě Čech narazí indiáni a ševci.

Souboj to bude skutečně na ostří nože, oba celky totiž v tabulce dělí jediný bod a společně uzavírají postupovou desítku. Podobné je i skóre, když obě mužstva shodně nasázela 105 branek, modrobílí jich však o deset méně inkasovali 116 oproti 126.

Oběma soupeřům se příliš nevydařil start do nového extraligového ročníku a v polovině základní části měli Plzeňští na kontě třicet bodů, Zlínští 29. Společné osudy ale jako kdyby pokračovaly. Ve třetí čtvrtině přišel shodný zisk třiadvaceti bodů a v posledních deseti duelech posbírali Západočeši dvaadvacet bodů, ševci dvacet.

V minulém kole dokázala Škoda dobýt led Komety v prodloužení, Berani stejně tak v dalším důležitém souboji přetlačili Mladou Boleslav.

Ve vzájemných duelech v aktuálním ročníku začali lépe modrobílí, kteří na půdě svého rivala uspěli fotbalově 2:1. Jenže Zlínští kontrovali vzápětí, když HM Arénu dobyli po výsledku 3:1 a stejným způsobem uspěli i doma.

Zlínští jsou co do počtu trestů druhým nejslušnějším celkem soutěže, když posbírali 460 minut, Plzeňští jsou se ziskem 525 pátí. Velký rozdíl je mezi oběma soky v samotné hře v oslabení. Indiáni se dokáží ubránit ve více než pětaosmdesáti procentech případů a jsou v tomto ohledu v celé soutěži třetí, ševcům patří s hodnotou 79.23 % až příčka dvanáctá. Naopak pouze v desetině se liší úspěšnost využití přesilových her.

Aby všech těch podobných věcí mezi oběma soupeři nebylo málo, domácí průměrné návštěvy se liší pouze v počtu pětasedmdesáti fanoušků a jsou lehce přes cifru 4000.

Postavení v tabulce: 9.
    Počet bodů: 59
    Počet vstřelených branek: 105
    Počet inkasovaných branek: 116

Nejproduktivnější hráč: Dominik Kubalík – 37 bodů (26+11)
    Nejlepší střelec: Dominik Kubalík – 26 branek
    Nejlepší nahrávač: Jaroslav Kracík – 17 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Petr Kadlec – 15 bodů (1+14)

Počet inkasovaných branek: 126

Nejproduktivnější hráč: Petr Holík – 31 bodů (14+17)
    Nejlepší střelec: Petr Holík a Roberts Bukarts – 14 branek
    Nejlepší nahrávač: Per Holík – 17 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Oldrich Kotvan – 18 bodů (8+10)
    Nejtrestanější hráč: Jiří Marušák – 50 minut
    Nejlepší hráč v bodování +/-: Dalibor Řezníček +10
    Nejhorší hráči v bodování +/-: Antonín Honejsek -13

Gólmani:
    Libor Kašík – 2325 minut / pr. 2,74 | 91,14 %
    Tomáš Štůrla – 278 minut / pr. 3,88 | 86,15 %

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Pulpán (A), Čerešňák, Němeček, P. Kadlec (A), Moravčík, D. Sklenička, Frühauf – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Martin Procházka – Kodýtek, Koreis, Hrnka.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák, Matějíček, Žižka (A), Řezníček, Gazda – Říčka, P. Holík, Bukarts – O. Veselý (C), Chytil, Okál – J. Ondráček, Honejsek, Šťastný – Gago, Ostřížek, Popelka.

Rozhodčí: Hribik, Petružálek – Barvíř, Gerát.

Oba celky nám již vjíždějí na led...

Pohodlně se usaďte, za chvíli začínáme...

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:11
    Hosté se uvedli zakázaným uvolněním.

00:26
    Holík vypálil z levého kruhu jen do boční sítě.

00:40
    První přesilová hra pro Zlín! Za nedovolené bránění je vyloučen Petr Kadlec (PLZ).

00:58
    Domácí vyhazují.

01:17
    Plzeň nepouští soupeře do pásma.

01:31
    Indiáni opět vyhazují přes všechny čáry.

01:52
    Kubalík se dokonce dostal ke střele, z levé strany ale minul zařízení.

02:13
    Marušák se opřel do puku od modré, Machovský povolal do akce lapačku.

02:21
    Kratěna ihned po buly vyrazil do protiútoku, vypálil z pravého kruhu a Kašík vyrážečkou posílá černý nesmysl do ochranné sítě.

02:40
    Modrobílí hlásí plný stav.

03:12
    Domácí ihned vyrazili do útoku, střela ovšem nepřišla.

03:41
    Hra je nyní plná nepřesností, ani jednomu z týmů se nedaří udržet se v útočné třetině.

03:59
    Ofsajd Plzně.

04:24
    Indiáni rozehrávají zpoza vlastní brány podruhé během krátké chvíle, ovšem Zlín má na modré vystavěnou pevnou obranu.

05:14
    Kratěna v dobré pozici ještě hledal Kubalíka, jeho pokus z mezikruží byl zablokovaný.

05:46
    Icing, provinili se hosté.

06:24
    Škodovka nyní zamkla ševce v jejich pásmu, ale ke střele se domácí neodhodlali.

06:51
    Nešťastná situace pro obránce Davida Skleničku (PLZ), který velmi smolně vyhodil touš mimo mantinely.

První komerční přestávka utkání.

07:01
    Indiáni vyhazují přes všechny čáry.

07:23
    A znovu, Zlínu se nedaří usadit se v pásmu.

07:47
    Lev našel od pravého mantinelu mezi kruhy najetého Pulpána, jeho pokus byl zablokován.

08:08
    Škoda opět vyhazuje až ke Kašíkovi.

08:41
    Domácí opět vyhazují, tohle již zvládnou.

08:51
    Je to tak, Západočeši jsou kompletní.

09:47
    Hosté chtěli využít domácího střídání a rovnání řad, je z toho ovšem pouze icing.

09:53
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Dejte mi kotouč a jděte slavit! Kdo jiný než DOMINIK KUBALÍK otevírá skóre. Plzeňská osmnáctka šikovně tečovala mezi betony Kašíka ránu Němečka od modré. Asistence: David Němeček, Jaroslav Kracík.
    09:53 Dominik KUBALÍK - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

10:23
    A hned to zkoušel u levé tyčky volný Lev, ten skulinku v postavení hostujícího gólmana nenašel.

10:48
    Hosté si nyní nerozuměli a museí vyklidit pásmo, jinak by byl pískán ofsajd.

11:24
    Hosté zvýšili aktivitu, domácí ale jejich nahození pilně sbírají.

11:49
    Hrnka oslovila Kodýtka, toho v dobré pozici vychytal Kašík, neujala se ani dorážka Koreise.

12:23
    Druhá komerční přestávka duelu, následovat bude buly před zlínskou klecí.

12:44
    Domácí tlak si vynutil první přesilovou hru utkání, když se nedovoleným bráněním provinil Antonín Honejsek (ZLN)

12:59
    Jako první milování, domácím stačilo šest vteřin! Stach nejprve trefil z levé strany bližší tyč, odražený kotouč nezvládl dostat do sítě Lev, dorážkou ale navýšil přeci jenom náskok svých barev MIROSLAV INDRÁK. Asistence: Jakub Lev, David Stach.
    12:50 Miroslav INDRÁK - 2:0

13:23
    Domácí mají další přesilovou hru, Martin Matějíček (ZLN) se provinil nedovoleným bráněním.

13:49
    Domácí ztrácejí pásmo.

14:14
    Stoprocentní domácí přesilové hry! Kadlec našel na pravém kruhu Indráka, jeho dělovku Kašík pouze vyrazil a dorážkou dopravil touš do sítě JAKUB LEV. Asistence: Miroslav Indrák, Petr Kadlec.
    14:14 Jakub LEV - 3:0

Oddechový čas pro hosty.

14:44
    Sklenička poslal k ledu výstavním hitem Veselého a zastavil tak hostující akci.

15:12
    Gago se zjevil sám před Machovským, ten hřbetem lapačky nadzvedává kotouč do ochranné sítě!

15:44
    Zakázaná uvolnění Plzně.

16:11
    Domácí v tlaku vybojovali výhodu.

16:20
    Za podržení Procházky odchází na trestnou za hákování Jiří Ondráček (ZLN).

18:02
    Až nyní domácí kombinují, ale chybí střelba.

18:20
    Zlín je v plném počtu.

18:57
    Hosté nyní využívají chyb v domácí rozehrávce, k ohrožení Machovského to ale zatím nevedlo.

19:17
    DAVID STACH se s tím vůbec nemazal. Kubalík mu přistrčil kotouč ještě v obranném pásmu, šikovný forvard si z protihráčů udělal kužely, vletěl do útočné třetiny a i v pádu zavěsil přesně pod břevno. Asistence: Dominik Kubalík.
    19:17 David STACH - 4:0

19:43
    Kotvan pálí od modré, ale nepřesně.

19:53
    Zakázané uvolnění Zlína.

19:59
    Pulpánova dělovka od modré končí těsně mimo levé tyče.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Prvních dvacet minut hry je minulostí a domácí prožili nejlepší třetinu sezóny. Ve druhé polovině úvodní periody našli ve svých řadách hned čtyři střelce a hosté tak mají o přestávce rozhodně nad čím dumat.

Střely na branku: 14:5.

Druhá třetina začíná přibližně v 18:16.

Tomáš Štůrala se staví do branky Zlína! Nahradil tak Libora Kašíka.

20:01

20:01
    Střídání v týmu PSG Zlín: ze hřiště odchází Libor Kašík, přichází Tomáš Štůrala.

20:25
    Hosté se usadili v pásmu, ale špatná přihrávka na modrou hru zcela obrací na druhou stranu.

21:03
    Kadlec nezkrotil na modré skákající přihrávku Lva, Zlín se tak vymanil ze třetiny.

21:45
    Dlouhé obléhání zakončil Moravčík střílenou přihrávkou od modré na MIROSLAVA PREISINGERA. Tomu ještě touš protečoval Svoboda a dnešnímu oslavenci tak stačilo pouze nastavit hůl. Asistence: Michal Moravčík, Tomáš Svoboda.
    21:45 Miroslav PREISINGER - 5:0

22:19
    Šťastný si chtěl vybruslit mezi kruhy od pravého mantinelu, to mu domácí obrana zamezila.

22:56
    Domáví opět nastěhování před Štůralou...

23:07
    Zlín se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

23:59
    Ševci se vydali na rychlý protiútok, ale zastavil je ofsajd.

24:43
    Nová akvizice Plzně Procházka motá soupeře v rohu.

25:07
    Od modré to zkusil Moravčík, Štůrala povolal do akce lapačku.

25:35
    Domácí opět vybojovali buly v útočné třetině. Machovský je zatím zcela bez práce.

25:49
    Ofsajd ševců.

26:15
    Kubalík se protáhl až před Štůralu, ten jeho pokus neudržel, ale sudí chybně přerušili hru a dorážka, která skončila v síti, nakonec jako šestá branka nemůže být uznána.

Následuje komerční přestávka.

26:33
    Indrák se dostal za obranu Zlína, ale svou šanci prováhal a jeho střela tak byla zablokována.

27:01
    Indiáni opět v pásmu ševců a kombinují...

27:08

27:32
    Říčka vypálil z pravého kruhu, domácí obrana jeho pokus srazila.

28:28
    Ani jednomu z týmů se nyní nedaří usadit se v pásmu.

29:09
    Honejsek najížděl se spoluhráčem v situaci dva na jednoho, ovšem bravurním zákrokem jej odzbrojil Moravčík.

30:03
    Polovina utkání je za námi, Procházka se nyní neprosadil jeden na jednoho.

30:28
    Říčka pálí z mezikruží, Machovský svůj tým podržel.

30:42
    Ofsajd Zlína.

31:06
    Hra nám nyní trochu ztratila na tempu.

31:42
    Bukarts nepochodil střelou přes Skleničku.

31:58
    Gazda z otočky od modré nastřelil pouze a opět Skleničku.

Druhá komerční přestávka v této třetině.

32:41
    Popelka už už napřahoval mezi kruhy, domácí hráči mu však kotouč včas odebrali.

33:07
    Domácí stále operují před Machovským. Indiáni však dobře brání a domácí gólman je tak prakticky bez práce.

33:22
    Plzeňská desítečka je již více jak z poloviny načepovaná! Němeček nyní našel v rohu svého kapitána ONDŘEJE KRATĚNU, který si vybruslil před Štůralu a bekhendem jej překonal mezi betony. Asistence: David Němeček, Dominik Kubalík.
    33:22 Ondřej KRATĚNA - 6:0

33:38
    Svou snahu v útočné třetině přehnal Miroslav Indrák (PLZ) a je vyloučen za sekání.

33:45
    Domácí ihned vyhazují.

34:03
    A znovu, nyní i stíhají vystřídat.

34:23
    Honejsek si na Machovského nepřišel v oslabení, neujala se ani dorážka.

34:43
    A máme tady pohádku: Škodovka a sedm trpaslíků! JAKUB LEV se zmocnil touše mezi kruhy, vypálil bekhendem a s pomocí obránce trefil přesně mezi rameno Štůraly a břevno. Bez asistence.
    34:43 Jakub LEV - 7:0

35:24
    Domácí se osvobozují.

35:38
    Indiáni jsou kompletní.

36:09
    Procházka to zkusil z levé strany, hostující gólman připraven.

36:43
    Domácí stále při chutí, to hosté se již vidí v autobuse za Prahou.

37:01
    Icing Zlína.

37:16
    Holík to zkusil přes obránce, namířil však přímo do hrudi Machovského.

37:33
    Další útočný faul. Nyní se provinil Martin Procházka (PLZ) sekáním.

37:51
    Žižka si sjel od modré až na levý kruh, ránu z první ale Machovský vykryl ramenem.