Pittsburgh – Columbus 4:3 (po pr.) | Detroit – NY Islanders 5:4 (kon.) | New Jersey – Calgary 3:4 (po pr.)
Carolina – Edmonton 2:1 (kon.) | Florida – Anaheim 2:1 (kon.) | Philadelphia – Los Angeles 0:1 (po pr.)
Montreal – Washington 2:3 (kon.) | Colorado – Winnipeg 5:2 (kon.)
Detroit Red Wings
5:4 (1:2, 3:1, 1:1)
New York Islanders
Sobota 04.02.2017, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Utkání nám přineslo spoustu branek na obou stranách, ale šťastnější jsou nakonec Detroit Red Wings, kdy rozhodl třicet sekund před koncem střelec Danny DeKeyser šťastnou střelou.

Detroit právě vstřelil branku!
    Po vyhrané buly Red Wings se puku zmocnil DANNY DEKEYSER, který měl dostatek času a sjel si až k levému kruhu odkud poslal střelu na Greisse! Ta byla tečována nejprve bruslí Leddyho k brusli dalšího spoluhráče před brankou a právě od brusle tohoto hráče se puk nasměroval do odkryté sítě bezmocného Greisse. Asistence: Henrik Zetterberg.

59:30
    Střela DeKeysera končí sražená v ochranné síti.

59:20
    Red Wings se snaží opatrně rozehrát, aby se nedopustili zbytečné chyby.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny a utkání nám s velkou pravděpodobností míří do prodloužení.

57:34
    Red Wings si pokouší o challenge kvůli postavení mimo hru, ovšem marně.
    57:34 Jason CHIMERA - 4:4

57:34
    Islanders právě vstřelili branku!
    Poté co Helmovi odrazila přihrávka od brusle, byl k puku nejblíže JASON CHIMERA, který sklepnutím přímo do mezírky mezi tyčí a Mrázkovým betonem vyrovnává stav utkání. Asistence: Brock Nelson.

56:30
    Petr Mrázek si připisuje další zákrok po střele Baileyho.

56:09

55:46
    Greiss musí jistit svou tyčku po nenápadné střele Vaneka z ostrého úhlu.

54:50
    Islanders zatím výborně brání svou modrou a druhým vyhozením přes všechny čáry se osvobozuje.

54:21
    Red Wings vyhráli buly a budou se snažit využít přesilovku, a tak odskočit ve vedení o dvě branky.

54:09
    Hostující snahu o vytvoření tlaku překazilo vyloučení Brocka Nelsona v útočném pásmu.

54:09
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., podražení).

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 11. Glendening (Ericsson, Abdelkader), 33. Helm (Tatar, Vanek), 35. Mantha (Tatar), 38. Zetterberg (Nyquist, Mantha), 60. DeKeyser (Zetterberg) – 4. Jo. Bailey (Tavares, Lee), 12. Ladd (Hickey, Quine), 38. Tavares (R. Strome, Lee), 58. Chimera (B. Nelson)

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – Kronwall (A), Jensen, Ouellet, Ericsson, DeKeyser, Green – Zetterberg (C), Mantha, Nyquist – Athanasiou, Helm, Vanek – Tatar, Nielsen, D. Larkin – Abdelkader (A), Glendening, Sheahan.
    New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg, Pelech, Leddy – Lee, Jo. Bailey (A), Tavares (C) – R. Strome, Beauvillier, B. Nelson – Cizikas, Ladd (A), N. Kuljomin – Chimera, Quine, Clutterbuck.