Olomouc – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Pardubice 3:4 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 5:4 (kon.)
Zlín – Liberec 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Slavia – Chomutov 2:1 (po pr.)
HC Plzeň – Č. Budějovice 7:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 7:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Olomouc
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 04.02.2017, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 40. kolo

Konec zápasu. (14:21:45)

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Bod navíc vystřelil Bruslařům OSCAR FLYNN.

3. série
    0:1
    Kuba mířil z mezikruží mimo mladoboleslavskou branku.

2. série
    0:1
    I Dančišin ztroskotal na chráničích Pospíšila.

2. série
    0:1
    Marek z mezikruží trefil jen Grohovy betony.

1. série
    0:1
    Flynn se dlouho nerozmýšlel a z levé strany mířil přesně do horního růžku.

1. série
    0:0
    Macuh před Grohem naznačil střelu, stáhl si puk doleva a hledal místo u levé tyčky, Groh ale roztáhl betony.

Samostatné nájezdy začínají.

I přes vysoké tempo a dost šancí prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak následují samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Hanáci se musí bránit, Marek Husták (OLO) je potrestán dvěma minutami za podražení.

64:36
    Groh je na střídačce a Kohouti to v signalizované výhodě zkouší bez brankáře.

63:58
    Bruslaři stále častěji hrozí ze samostatných úniků, Kohouti ale velmi obětavě brání.

63:09
    Straka uháněl sám na Pospíšila, před brankou se k němu ale sjeli hned tři bránící hráči a sklepli mu puk z hole.

62:46
    Dorazit kotouč za Groha se snažil Kuba, hostující brankář se ale přelstít nenechal.

62:00
    Hra nabrala na obrátkách a přesouvá se rychle od branky k brance.

61:30
    Do hry se zapojili i oba brankáři. Na Pospíšila se nejprve hnal Dančišin a olomoucký brankář vyjel daleko vypíchnout mu puk, o chvíli později předvedl to samé Groh proti Šťastnému.

61:00
    Hosté znovu hledali cestu do útoku, zastavil je ale Kuba.

60:51
    Macuh to zkusil z levé strany, z hranice kruhu ale jen škrtl o Grohovu výstroj.

60:23
    Veselý spěchal podél levého mantinelu do útoku, u modré si na něj ale počkal Macuh, který hostujícímu útočníkovi vypíchl puk.

60:01

Ve třetí třetině těžili ze své aktivity domácí, když deset minut před koncem srovnal krok s Bruslaři Miroslav Kuba. Další branka už ale nepadla, a tak následuje prodloužení.

60:00

59:36
    První třetina se dohrává v pásmu Mladé Boleslavi.

59:13
    Podlaha to zkusil z pravé strany, mířil ale trochu mimo.

58:45
    Kohouti se dál drží před brankou hostů, Bruslaři ale kontrolují puk.

57:55
    Olomoučtí se znovu tlačí před Groha, těžko se ale dostávají do dobré střelecké pozice.

57:53
    Aktivní Dančišin znovu hledal recept na Pospíšila, olomoucký brankář ale proti střele z mezikruží vytáhl efektní zákrok lapačkou.

57:09
    Do rychlého protiútoku se znovu dostal Macuh, který ale trefil jen výstroj Groha, z levé strany pak zkoušel dorážet Marek, ani ten ale Groha nepřekonal.

56:27
    Hosté se snažili mezi skupinkou domácích vydolovat puk, lépe si ale vedli Kohouti a kotouč rychle poslali pryč.

55:48
    Rutar hledal ve středním pásmu rozjetého Cacha, tomu ale přihrávka úplně nesedla.

54:59
    Před mladoboleslavskou brankou se po puku natahoval Husták, na přihrávku byl ale moc krátký.

54:18
    Domácí znovu hledají cestu před Groha, hosté ale výborně brání, a tak se Hanáci stěží dostávají přes modrou čáru.

53:51
    Proti prudké střele Dančišina vytáhl Pospíšil dobrý zákrok lapačkou a přerušil hru.

52:50
    Pospíšil vyjel z branky rozehrát, klepáním o led se ho pak snažil zmást Tóth, olomoucký brankář ale dobře věděl, kde má spoluhráče.

52:02
    Olomoučtí znovu spěchali do útoku, za modrou čárou ale ztratili puk.

50:40
    Oba týmy znovu trochu ožily a snaží se dostat před brankáře soupeře, střední pásmo jim ale při přechodu do útoku dělá trochu problémy.

49:50
    Pospíšil si připsal velmi dobrý zásah. Bruslaři se hnali ve dvou do útoku a Dančišin dostal na levou stranu dobrou přihrávku, kdy mohl střílet do prázdné, olomoucký brankář se ale stihl výborně přesunout.

49:25
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Naopak jsou to Kohouti, kteří se radují z gólu a srovnání, když tvrdou střelou propálil Groha MIROSLAV KUBA. Asistence: Lukáš Spurný, Rok Macuh.

48:40
    Bruslaři znovu přidali na tempu a ženou se v pěti dopředu, Kohouti se ale zatím stačí vracet do obrany.

48:13
    A další trest pro Bruslaře! Patrik Straka (MBL) míří na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

47:48
    Hosté se osvobozují vyhozením kotouče až k Pospíšilovi.

46:48
    Kohouti zabrali a stále častěji se ženou před Groha, Bruslaři se ale soustředí především na bezchybnou obranu.

45:40
    Kohouti se drží před brankou hostů, stěží se ale dostávají před Groha a střele na jeho klec.

45:04
    Kohouti si zahrají další přesilovku. David Marček (MBL) si odsedí menší trest za hákování.

45:04
    Do útoku spěchal po pravé straně Macuh, aktivního útočníka ale hosté zastavili u mantinelu.

44:16
    Hra se znovu přelévá od branky k brance, oba týmy ale spíš nahazují puky do útočných třetin.

43:27
    Olomouc se snaží dostat až před Groha, hosté ale velmi dobře bráni, a tak to Hanácí nemají vůbec snadné.

42:10
    Z hranice pravého kruhu to zkusil Mlčoch, jeho tvrdá střela ale jen vyprášila Pospíšilovy betony.

41:05
    Hanáci se drží v útočném pásmu, zatím ale bojují o puk za brankou Groha.

40:20
    Olomoučtí aktivně napadají rozehrávku Mladé Boleslavi, k puku se ale zatím nedostali.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 13:36.

Vyrovnanou druhou třetinu nakonec zvládli lépe hosté, když se pět minut před koncem prostřední části trefil za záda olomouckého brankáře Jiří Veselý.

40:00

39:36
    Druhá třetina se dohrává před brankou Olomouce. Bruslaři to zkouší ze všech stran, trefují ale zatím hlavně zadní mantinel.

39:02
    Kohouti znovu vyrazili do útoku, hosté ale kontrolují puk a Hanáky k zakončení nepouští.

38:00
    Bruslaři vyrazili znovu ve dvou do útoku, na střelu k levé tyči ale Pospíšil dobře viděl a kotouč vyrazil.

37:10
    Bruslaři znovu zabrali a razí si cestu do útoku, Hanáci ale dobře brání, a tak Pospíšil zatím nemusel zasahovat.

36:32
    Kališ si stáhl puk k hranici pravého kruhu a střílel, Groh ale puk dobře viděl a vyrazil do rohu kluziště.

36:02
    Tvrdou střelou od modré to zkusil Beutl, mířil ale trochu mimo.

35:13
    Markovo nahození z pravého kruhu Grohovi vypadlo z lapačky, na dorážku ale nebyl nikdo z domácích připravený.

34:42
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Jan Prokop (MBL) si odsedí menší trest za držení protihráče.

34:19
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají skóre utkání, když rychlý protiútok zakončil přesnou střelou z levé strany JIŘÍ VESELÝ. Asistence: Jan Mašek, Kryštof Linhart.

33:27
    Řečinský chtěl zastavit puk ještě v útočném pásmu, kotouč mu ale přeskočil hokejku.

32:40
    Olomouc se znovu hrne do útoku, na mladoboleslavského brankáře ale zatím nevystřelila.

32:20
    Peterka se protáhl před Pospíšilem a zkoušel nenápadně dostat puk do branky, olomoucký brankář ale kotouč vyrazil holí.

31:31
    Olomoučtí se opakovaně osvobozují a spěchají do útoku. Zatím se jim ale nedaří najít recept na dobře chytajícího Groha.

30:27
    Z mezikruží to zkusil Kuba, trefil ale jen betony připraveného Groha.

29:56
    Netrvalo dlouho a do čtyř jsou i Bruslaři. Stejně jako Hajšman, i Oscar Flynn (MBL) si odsedí menší trest za vysokou hůl.

29:46
    Podruhé na trestnou lavici musí Dominik Hajšman (OLO), který neuhlídal hokejku a hrál vysokou holí.

29:32
    Olomouc se hnala do útoku, Kohouty ale přibrzdil signalizovaný ofsajd.

27:39
    Bruslaři jsou dál aktivnějším týmem, jejich střely ale v přesilovce čtyři na tři míří dost mimo olomouckou branku.

27:17
    Čtyřminutovým trestem byli současně za hrubost potrestáni Matěj Krejčík (MBL) a Lukáš Spurný (OLO).

27:17
    Po jedné z útočných akcí Bruslařů se před olomouckou brankou strhla menší strkanice, kterou musí krotit až rozhodčí.

26:35
    Kohouti se musí znovu bránit. Marek Husták (OLO) je potrestán dvěma minutami na trestné lavici za nedovolené bránění.

26:27
    Olomouc se vrhla do útočení, brzy se ale musí rychle vracet. Do útoku se totiž ženou hosté.

25:07
    Bruslaři přidělávají Kohoutům pořádné starosti, v útočném pásmu totiž motají domácím hlavy, se střelami ale otálí.

24:48
    Hosté se rychle vrací před olomouckou branku a kombinují, jejich střely ale zatím míří hodně mimo.

23:26
    Olomoučtí se na chvíli dostali z vlastního pásma, ani jim se ale nedaří ohrozit Groha nebezpečnější střelou.

22:30
    Groh vyjel z branky pomoci hostům s rozehrávkou, ti se tak dál drží před Pospíšilovou svatyní.

22:05
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, víc práce má ale Pospíšil.

21:17
    Kuba vyvezl puk až do útočného pásma a šetřil čas, který ještě Kohoutům v oslabení zbývá.

20:51
    Hosté to v přesilové hře zkouší ze všech stran, Kohouti ale odvádí v obraně velmi dobrou práci.

20:23
    Bruslaři se usadili před Pospíšilovou brankou a kombinují.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 12:49.

Úvod první třetiny vyšel lépe domácím, kteří Bruslaře pořádně zatlačili, po oddechovém čase, který si vybrala Mladá Boleslav, se ale hra vyrovnala. Do kabin se ale odchází za bezbrankového stavu.

20:00

19:57
    Bruslaři si zahrají přesilovku, a to zřejmě i na začátku druhé třetiny. Za nedovolené bránění je dvěma minutami potrestán Dominik Hajšman (OLO).

19:22
    Kohouti se znovu cpou před Groha, Mladoboleslavští jim ale nenechávají příliš prostoru na to, cokoliv vymyslet.

18:58
    Olomoučtí spěchají do útoku, Bruslaři se ale stejně rychle stačí vracet před svého brankáře.

18:37
    Straka to zkusil z dálky a ještě se hnal k dorážce, Pospíšil ale puk včas přikryl a přerušil hru.

18:10
    Z vrcholu kruhu to zkusil Kališ, trefil ale jen betony připraveného Groha.

17:31
    Z rychlého protiútoku mohli těžit domácí, střela z pravého kruhu ale jen zaduněla o mantinel.

17:01
    Hosté se dál drží před Pospíšilovou svatyní, ohrozit střelou se jim ho ale zatím nepovedlo.

16:00
    Řečinský kličkoval do útočného pásma, už u červené čáry mu ale vracející se hráči sklepli puk z hole.

15:10
    Teď jsou to Bruslaři, kteří mají více ze hry a drží se v útočném pásmu.

14:42
    Hosté se dostali až do útočného pásma, přes dobře bránící hráče si ale stěží vytváří střelecké příležitosti.

14:20
    Rychlý protiútok Bruslařů zastavuje zakázané uvolnění, a hra se tak vrací zpět před Groha.

14:00
    Kuba to zkusil znovu z těsné blízkosti, ani tentokrát si ale na hostujícího brankáře nepřišel.

13:40
    Kohouti rychle otočili hru a drží se před Grohem, hostům teď přidělávají pořádné starosti.

13:12
    Hosté se vrhli znovu do útočení, Olomouc se je ale snaží držet hlavně u mantinelu.

12:42
    Olomoučtí a hostující hráči pomohli společnými silami s nosítky na ošetřovnu a hra pokračuje.

12:42
    V útočném pásmu zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a byl přivolán lékař s nosítky. Hra je tak přerušena.

12:05
    Kohouti se znovu drží v útočném pásmu, hostující obrana je ale nepouští do výhodných pozic před Groha.

11:20
    Straka se v útočném pásmu natahoval po puku, přihrávku mezi hosty ale zblokovali domácí.

10:40
    Boj o puk za mladoboleslavskou brankou vyhráli hosté, z vlastního pásma se jim ale nedaří dostat.

10:05
    Krejčík nahodil puk zpátky před Pospíšila, k dorážce už se ale přes olomoucké obránce nedostal.

09:18
    Hosté chybovali v rozehrávce a do protiútoku se dostal Cach. Ten prokličkoval mezi bránícími hráči, mířil ale jen do zadního mantinelu.

08:28
    Dančišin se rychle dostal až před Pospíšila, trefil ale jen chrániče olomouckého brankáře. Ten pak ještě raději puk před dorážkou Krejčíka rychle uklidil.

07:58
    Hosté velmi dobře brání, a tak Groh nemá důvod zasahovat.

07:24
    Z těsné blízkosti zkusil překvapit Groha Kuba, mířil ale trochu vysoko.

06:47
    Kohouti se drží před mladoboleslavskou brankou, vystřelit se jim ale zatím nepovedlo.

06:03
    Do útoku se vydali Cach s Jelínkem, prvně jmenovaný ale neměl přes dva vracející se hráče možnost nahrát.

05:23
    První přesilovku si zahrají domácí. David Chujac (MBL) si za brankou Groha pomohl nedovoleně, a tak je potrestán dvěma minutami za vražení na hrazení.

04:40
    Trenéři hostů zřejmě nejsou spokojení s výkonem svého mužstva, a tak si vybírají oddechový čas.

04:40
    Z těsné blízkosti to zkusil Beier, trefil ale jen chrániče Groha. Hostující obrana jej pak navíc poslala k ledu.

04:27
    Po puku se před brankou hostů natahoval Macuh a snažil se kotouč ještě doklepnout k pravé tyči, puk mu ale nakonec sjel z hole.

03:27
    Kohouti se snaží na chvíli znovu udržet před hostujícím brankářem, Mladá Boleslav ale kotouč opakovaně vyhazuje.

03:06
    Rutar se protáhl až před Groha, z pravého kruhu ale trefil jen chrániče hostujícího brankáře.

02:26
    Olomoučtí se teď drží před brankou hostů a kombinují.

02:00
    Veselý nabral rychlost a kličkoval do útočného pásma, od modré ale neměl komu nahrát, a tak puk jen nahodil směrem k Pospíšilovi.

01:30
    Z pravé strany to zkusil Podlaha, trefil ale jen chrániče připraveného Groha.

01:00
    Olomouc na chvíli vyvezla puk z pásma, Bruslaři ji ale zastavili už za modrou čárou.

00:27
    Mladoboleslavští se dál drží v útočném pásmu, přes bránící Hanáky se ale zatím nedostali ke střele na branku.

00:03
    Už na začátku utkání se před Pospíšila dostali hosté, Kohouti je ale rychle obrali o kotouč.

00:01

HC Olomouc: Pospíšil (Urban) – Rutar, Spurný, Kolovratník, Holiš, Kališ, Beutl – Husták, Cach, Říčka, Hajšman, Podlaha, Beier, Macuh, Marek (C), Jelínek, Řečinský, Šťastný, Kuba.

BK Mladá Boleslav: Groh (Krofta) – Linhart, Mašek, Chujac, Horský, Marček, Mlčoch – Prokop, Tóth, Kuncek, Peterka, Straka, Dančišin, Krejčík (C), Flynn, Outrata, Veselý, Planý, Jindra.

Rozhodčí: Koziol – Mikler, Gangarčík.

Mladá Boleslav je na tom mnohem lépe. V prvním z posledních čtyř zápasů sice nejprve podlehla Brnu 3:7, pak ale protáhla šňůru výher na tři kola. Před vlastními fanoušky nejprve porazila Jihlavu 5:2 a vysoko porazila Slavii 7:3. Bruslařům se dařilo i na ledě Zlína, kde místní Ševce porazili 4:1 a brali tři body.

Olomouc se sezónou protrápila a ani v posledních čtyřech kolech to nebylo lepší. Kohouti nejprve v gólové přestřelce těsně podlehli Zlínu 6:7, v moravskoslezském dvojutkání pak vysoko podlehli Vítkovicím (2:7) a Třinci (1:7). V dosud posledním zápase však na vlastním ledě přetlačili Liberec 3:1.

Základní část juniorské extraligy se velmi rychle blíží ke svému konci, v posledním utkání před reprezentační pauzou ale Olomouc ještě na vlastním ledě vyzve stejně staré hokejisty Mladé Boleslavi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 50. Kuba (Spurný, Macuh) – 35. Veselý (Mašek, Linhart), rozh. náj. Flynn