Olomouc – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Pardubice 3:4 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 5:4 (kon.)
Zlín – Liberec 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Slavia – Chomutov 2:1 (po pr.)
HC Plzeň – Č. Budějovice 7:3 (kon.) | Vítkovice – Třinec 7:2 (kon.)
Rytíři Kladno
5:4 (1:3, 2:0, 2:1)
HC Litvínov
Sobota 04.02.2017, 12:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • 40. kolo

Dnešní utkání mělo všechno. Emoce, góly, vyloučení, rvačky. V jednu chvíli to i vypadalo, že se střídačky přesouvají na trestné lavice.

Po velmi vyrovnaném utkání vítězí Rytíři Kladno 5:4 a udržují si pozici v tabulce.

Střely na branku: 40:41
    Tresty: 66:88
    Využití: 3:0 (14:43:41)

59:53
    Pokus o trefu do odkryté branky končí zakázaným uvolnění.

59:30
    Kladenským se nepodařilo protlačit puk ven z obranné třetiny a hosté stále tlačí!

59:18
    Důležité buly vyhrál Litvínov a okamžitě pálí od modré.

59:14
    Oddechový čas pro hosty.

58:45
    Hosté vytvořili zámek v útočné třetině a Havlík vyjíždí z branky. Litvínov to zkouší se šesti hráči!

57:56
    Josef Jícha se málem dostal do úniku, ale pas na modrou mu přeskočil čepel hole.

57:30
    Cibák teď vystihl úmysl litvínovského křídla a rychlým přístupem zablokoval střelu do ochranné sítě.

56:47
    Hosté se po usazení v obranné třetině Kladna pokusili o střelu, ale ta skončila zblokovaná těly před Stahlem.

55:53
    David Stahl teď nadvakrát dostával kotouč pod kontrolu. Po střele z kruhu vyrazil puk před sebe, který se litvínovský centr pokoušel dorážet.

55:30
    Pavel Husarik vystartoval ze středního pásma a s dotírajícím se obráncem se pokusil vystřelit. Havlík si ale tyčku pohlídal.

55:00
    Litvínov zakládá další útočnou akci a zatím bojují o kotouč za kladenskou brankou.

54:20
    Hosté se po rychlé kombinaci dostali až do útočného pásma odkud vyzkoušeli Stahlovu pozornost.

53:45
    Kladenské nahození zpracovává Havlík svou lapačkou.

53:35
    Hra se uklidnila a oba týmy se teď soustředí na obranu.

50:43
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Schmidmayer – 2 min., podražení).

50:27
    Schildhabel čekal na přihrávku za litvínovskou obranou. Ti si ho ale pohlídali.

50:00
    Litvínovští vytvořili zámek a udržují Rytíře pod tlakem.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 13. Cibák (Kalaj), 32. Patyk (Kučera), 37. Bláha (Schildhabel), 46. Bláha (Cibák), 47. Kučera (Řepka) – 8. Bárdoš (Havlík, Macháč), 10. Jícha (Macháč), 20. Franc (Kučera, Horák), 45. Schmidmayer

Rytíři Kladno: Stahl (Svoboda) – Havelka (A), Veber, Kiml, Cibák, Chládek, J. Kučera, Malý – Vach, Patyk (C), Bláha, Okegawa, Schildhabel (A), Řepka, Husarik, Keszi, M. Kučera, Kalaj, Čermák.
    HC Litvínov: Havlík (Kožnar) – Urbánek, Macháč, Franc (A), Havlík, Březák (C), Brejžek, Myšák, Dvořák, Kučera, Schmidmayer, Bárdoš, Fencl, Pecka, Horák, Jícha, Havelka.

Rozhodčí: Barek – Svobodová, Špringl ml..