Manchester City – Swansea 2:1 (kon.) | Leicester – Manchester Utd. 0:3 (kon.)
Manchester City
2:1 (1:0)
Swansea City
Neděle 05.02.2017, 14:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 24. kolo
    Manchester City vydřel vítězství 2:1

Manchester City zaslouženě porazil Swansea City 2:1. Vítězství domácího týmu se však nerodilo vůbec snadno a až ve druhé nastavené minutě o něm rozhodl Jesus, který zároveň otevřel gólový účet zápasu. Ten hosté zdramatizovali vyrovnávací trefou Sigurdssona deset minut před koncem řádné hrací doby. Tři body ale nakonec přeci jen zůstali na v Manchesteru a místní City se díky tomu posunulo na třetí příčku Premier League.

90+5

90+5
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Fernando.

90+3
    Žlutou kartu dostává Gylfi Sigurdsson (Swansea City). (18:33:41)
    90+2. Gabriel JESUS - 2:1

90+2
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Na tribunách zavládla obrovská radost. Obránci Swansea úplně zapomněli na GABRIELA JESUSE, jenž si naskočil na načechraný centr zprava, a ačkoliv Fabiański jeho pokus zblízka vyrazil před sebe, na pohotovou dorážku brazilského fotbalisty už byl krátký.

90
    Nad rámec zápasu byly nastaveny čtyři minuty.

89
    Pomezní rozhodčí zdvihl svůj praporek nad hlavu. Důvodem je ofsajdové postavení Gabriela Jesuse.

87
    Sané zleva adresoval balon do pokutového území a po údajné ruce se domácí dožadovali odpískání penalty. Rozhodčí však správně nechal pokračovat ve hře. Obránce totiž zasáhl míč tělem.

86
    Klub z Manchesteru se s vyrovnaným stavem za žádnou cenu nehodlá smířit a načrtává útočné plány.

83
    Střídání proběhlo také v týmu Manchester City: Raheema Sterlinga nahradil Sergio Agüero.

83
    Celek Swansea City vystřídal naposledy: ze hřiště odešel Fernando Llorente a nastoupil Borja Bastón.
    81. Gylfi SIGURDSSON - 1:1

81
    Swansea právě vstřelila branku!
    Etihad Stadium ztichlo, protože deset minut před koncem klání hostující tým překvapivě vyrovnal. Před pokutovým územím si GYLFI SIGURDSSON vytvořil prostor pro zakončení, když si z pravé nohy přehodil balon na levou a jeho přízemní pokus zaplul do pravé části brány. Caballero toho nejspíš moc neviděl a nezbylo mu tak nic jiného, než se smutným výrazem v obličeji vylovit balon ze sítě.

80
    Pomalu se blíží závěr duelu. Do konce řádné hrací doby zbývá závěrečná desetiminutovka.

78
    Střídání v týmu Manchester City: zatímco hrací plochu opouští Kevin De Bruyne, opačným směrem míří Pablo Zabaleta.

77
    Manchester City předvádí kombinační souhru na svém území.

75
    Střídání v týmu Swansea City: odpracováno má Thomas Carroll a na jeho místo nastupuje Nathan Dyer.