Boston – Toronto 5:6 (kon.) | Buffalo – Ottawa 4:0 (kon.) | Tampa – Anaheim 3:2 (3:2 po s.n.)
NY Islanders – Carolina 4:5 (po pr.) | Columbus – New Jersey 1:5 (kon.) | St. Louis – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Dallas – Chicago 3:5 (kon.) | Nashville – Detroit 0:1 (kon.) | Vancouver – Minnesota 3:6 (kon.)
San Jose – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | Washington – Los Angeles 5:0 (kon.) | Montreal – Edmonton 0:1 (0:1 po s.n.)
NY Rangers – Calgary 4:3 (kon.)
New York Rangers
4:3 (1:1, 0:0, 3:2)
Calgary Flames
Neděle 05.02.2017, 20:10 • Madison Square Garden, New York • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Madison Square Garden v New Yorku sledovalo 18 006 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (22:44:09)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Michael Frolík 0+0, 4 třely, čas na ledě 17:27

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. J.T. Miller (NYR) 0+2
    2. Mikael Backlund (CGY) 0+2
    3. Rick Nash (NYR) 1+0

Dnešní zápas je u konce a po strhující třetí třetině vítězí domácí celek New York Rangers. Do vedení se sice jako první dostali hosté, ale domácí ještě do konce třetiny vyrovnali a po bezbrankové druhé části se rozhodovalo ve třetí periodě. Calgary dokázalo odpovědět na branku Michaela Grabnera a ve 45. minutě srovnalo zásluhou Troye Brouwera. Vyrovnaný stav ale vydržel jen do 49. minuty, kdy se prosadil Chris Kreider a tři minuty po něm navíc skóroval i Jesper Fast. Flames kontrovali trefou Matthewa Tkachuka, nicméně na víc už se nezmohli.

Střely na bránu

New York Rangers – 32 (15, 6, 11)
    Calgary Flames – 32 (13, 8, 11)

59:57
    Dvě prudké střely z levé strany si pohlídal Henrik Lundqvist! Následně se další zakončení odráží od blokujícího hráče a tohle už domácí zvládnou.

59:29
    Přihrávka zpoza brány sice prošla před brankoviště, ale tam v souboji vyhráli domácí, kteří kotouč dostávají aspoň k modré čáře.

58:53
    Zatím se ale Flames nemohou usadit v útočném pásmu. Kýžený tlak tedy ani zdaleka nepřichází.

58:16
    Elliott je na střídačce a hosté to zkoušejí se šesti hráči!

57:57
    Rychlé zakončení z levé strany teď prověřilo pozornost hostujícího gólmana. Brian Elliott byl ale ne správném místě.

56:53
    Po akci domácího celku je odpískán ofsajd. Ještě před vhazováním se ale dočkáme poslední komerční přestávky v zápase.

56:32
    Na druhou stranu se puk podařilo přenést Zibanejadovi. Následná přihrávka ale nebyla příliš přesná.

55:59
    Jeden z hostů se parádně prokličkoval přes střed útočného pásma a zastaven byl až na hranici brankoviště. Kotouč končí u zadního mantinelu.

55:03
    Svižná kombinace domácího celku vyústila v křížnou přihrávku na modrou čáru. Zakončení si to ale nenamířilo do prostoru brány.

53:56
    Rangers puk drží dost daleko od vlastní brány a nepouštějí soupeře do střelecké pozice.

53:08
    Hosté se derou za vyrovnáním, nicméně zatím se jim nepodařil další přechod do útočného pásma. Rangers se pozorně brání!
    52:33 Mikael BACKLUND - 4:3

52:33
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Po jednašedesáti vteřinách přichází odpověď na čtvrtý gól domácích. Z rohu útočného pásma se kotouč dostal k Girardimu, ale ten kotouč fatální rozehrávkou daroval Backlundovi, jehož zakončení tečoval MATTHEW TKACHUK. Útočník Calgary dokonale zaskočil zkoprnělého gólmana. Asistence: Mikael Backlund.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 9. Rick Nash (Stepan, McDonagh), 42. Grabner (Skjei, J. T. Miller), 49. Kreider (Zibanejad, Girardi), 52. Fast (J. T. Miller, Grabner) – 7. D. Hamilton (Backlund, Tkachuk), 45. Brouwer (J. Gaudreau, Monahan), 53. Tkachuk (Backlund)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh (C), Girardi, M. Staal (A), Holden, Skjei, Klein – Vesey, Stepan (A), Rick Nash – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Grabner, J. T. Miller, Fast – Puempel, Lindberg, Bučněvič.
    Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, D. Wideman, Jokipakka, Engelland – J. Gaudreau, Monahan (A), Brouwer (A) – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Ferland.

Rozhodčí: Justin St. Pierre, Kelly Sutherland – Tony Sericolo, Shandor Alphonso

Diváci: 18 006