Kerkrade – Ajax 0:2 (kon.) | Sparta Rotterdam – Zwolle 2:3 (kon.) | Twente – Feyenoord 0:2 (kon.)
Utrecht – Heerenveen 1:0 (kon.)
Sparta Rotterdam
2:3 (0:0)
PEC Zwolle
Neděle 05.02.2017, 14:30 • Sparta Stadion Het Kasteel, Rotterdam • Nizozemská Eredivisie • 21. kolo

V dnešním utkání je dobojováno! Hráči PEC Zwolle využili volnějšího přístupu domácích hráčů a vybudovali si dostatečné třígólové vedení. V nastavených čtyřech minutách se sice dokázal na straně Sparty dvakrát prosadit Pogba, odvrátit prohru už ale nedokázal. Škoda že větší ofenzivní snaha nepřišla od Rotterdamu dříve, než v poslední patnáctiminutovce. (16:38:46)

90+4
    90+3. Mathias POGBA - 2:3

90+3
    Sparta Rotterdam právě vstřelila branku!
    Tak to je neskutečné nastavení! Sparta v průběhu tří minut snižuje na rozdíl jediné branky a znovu díky zásluze toho samého hráče. Tentokrát z levé strany Van Drongelen našel svým centrem na hranici malého vápna MATHIASE POGBU, který v rychlém sledu hlavičkou dává svou druhou branku.
    90+1. Mathias POGBA - 1:3

90+1
    Nakonec tedy ještě dochází ke zkorigování výsledku! MATHIAS POGBA obdržel na malém vápně přesný centr od Cabrala, jenž uklidil hlavičkou do levého horního rohu za Van der Hartova záda.

90
    Nastavovat se budou 4 minuty navrch řádné hrací doby.

89
    Alex Pastoor dnes se svými svěřenci rozhodně spokojený být nemůže, Sparta se po finálním hvizdu posune na 14.příčku. Co je však horší, domácí naposledy okusili radost z výhry 4.listopadu 2016!

88
    PEC Zwolle se daří držet míč na soupeřově polovině, hostujícímu celku tohle již naprosto stačí.
    86. Erik ISRAELSSON - 0:3

86
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Tak to je definitivní hřebíček do rakve Sparty! Mokhtar svým nadýchaným centrem z pravé strany našel na hranici malého vápna připraveného ERIKA ISRAELSSONA, který se po necelých pěti minutách na hřišti hlavičkou prosazuje a dostává svůj tým do třígólového vedení.

85
    Z nařízeného přímého kopu domácí trefili pouze dobře postavenou zeď, od níž se míč odrazil do zámezí.
    84. Červená karta po 2. žluté

84
    Ještě se zřejmě dočkáme dramatického závěru, hosté totiž budou dohrávat v deseti! Schenkeveld se příliš pozdě přihnal k rozběhnutému Sanusimu, jehož následně zezadu stáhl k zemi. Zabránil mu tak sice v průniku do vápna, ale zároveň oslabil svůj tým díky obdržené druhé žluté kartě.

82
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Mustafa Saymak, přichází Erik Israelsson.

81
    Posledních deset minut do konce, domácí se konečně probrali k útočné aktivitě, jakou bychom od nich očekávali.
    80.

80
    Po nepovedeném odkopnutí balónu hostí se k míči za obranou dostal Pušić, jenž z obrovské šance sám proti brankáři nastřelil břevno! Nakonec ho to nemusí tolik mrzet, signalizován byl totiž ofsajd.

78
    Schenkeveld se u rohového praporku pustil do souboje s Van Drongolenem a Calerem až s přílišným důrazem, i on tedy vidí na straně hostí žlutou kartu.

Petr Hluchý

Branky: 90+1. M. Pogba, 90+3. M. Pogba – 51. Menig, 62. Brock-Madsen, 86. Israelsson

Karty:   42. Dumfries (SPR) – 74. Mokhtar (ZWO), 78. Schenkeveld (ZWO)   84. Schenkeveld (ZWO)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 1:5. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:10.
    Sparta Rotterdam: Kortsmit – Dumfries (72. M. Pogba), Breuer (C), van Drongelen, Floranus – Dijkstra, Sanusi, Spierings (63. Cabral) – Verhaar (63. Pušić), van Moorsel, Calero.
    Náhradníci: Verrips, Kieboom – Goodwin, El Azzouzi, Vriends, Pinteaux, Mendes da Silva, M. Pogba, Saksela, Pušić, Dougall, Cabral.

PEC Zwolle: van der Hart – Schenkeveld, Marcellis, Bouy, Warmerdam – Holla, Saymak (C) (82. Israelsson) – Ehizibue (69. Mokhtar), Thomas, Menig (63. Ongenda) – Brock-Madsen.
    Náhradníci: Begois, Hauptmeijer – Verdonk, Mokhtar, Marinus, A. Achahbar, Sandler, Israelsson, Ongenda.

Diváci: 10131