Barys – Riga 1:0 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Minsk 2:3 (0:2 po s.n.) | Jekatěrinburg – Jokerit 1:3 (kon.)
Záhřeb – Viťaz 3:5 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Jokerit Helsinky
Neděle 05.02.2017, 13:00 • Uralec Arena • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (15:31:15)

Trestné minuty: 14:18

Je dobojováno a body míří do Helsinek. Jokerit se v poslední třetině soustředil na pevnou obranu a pokud byly možnosti, na přechody do protiútoků. Definitivu na výsledek pak dal v 52. minutě Sakari Salminen a upravil na konečných 1:3. Jokeritu se tak tento výlet na kluziště soupeřů vydařil, byl v něm stoprocentní.

59:20
    Po bully už napřahoval Michnov, na poslední chvíli ale byl puk posunutý mimo jeho dosah.

58:29
    Talaja vyvezl zkušeně puk do středního pásma a pak nahodil před Sochatského.

57:36
    Mezi kruhy dostal přihrávku Regin, jeho dělovka ale skončila mimo.

56:42
    Tomašov nahodil na Zapolskiho, Avtomobilist získal zadarmo pásmo.

55:19
    Zakázané uvolnění Avtomobilistu, tohle hostům maximálně vyhovuje.

54:38
    Čajkovský vyzkoušel Zapolskiho, gólman Helsinek měl ale parádní výhled a se střelou neměl problémy.

54:07
    Jokerit hraje velice chytře, pokud se ve vlastním pásmu dostane k puku, posune jej tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a zároveň se dalo vystřídat.

53:06
    Zapolski v poklidu chytil do lapačky Tomašovovo nahození a přerušil hru.

52:40
    Snaha domácích je teď hodně křečovitá, ví, že se body ztrácí v dálce.
    51:14 Sakari SALMINEN - 1:3

51:14
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Přesilová hra je bleskově využitá, hosté už vedou o dva góly. Na levé straně zůstal zcela volný SAKARI SALMINEN a prudkou ranou procedil puk za gólmana Avtomobilistu. Asistence: Mika Niemi.

51:02
    Nyní si ale hosté zahrají přesilovku, Arťom Garejev dostal dvě minuty za podražení.

50:55
    Jokerit se v posledních minutách pouze brání, což ale činí opravdu na sto procent.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 25. Kivistö (Koukal) – 4. Talaja (Jalvanti, Anttila), 39. V. Lajunen (Niemi), 52. Salminen (Niemi)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Lisutin) – Megalinskij (A), Kivistö, Čajkovský, Alexej Vasilevskij, Timašov, Andersén, Žuravljov, Ščemerov – Michnov (C), Koukal, A. Garejev – Golyšev, Tičar, Čistov – Simakov (A), Torčeňuk, Česalin – Rassejkin, Gubin, Mingalejev.
    Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – V. Lajunen (A), Jensen, Ch. Genoway, Jalvanti, Lauridsen, Jaakola, Rautanen, A. Kulda – O'Neill, Regin (C), Joensuu (A) – Salminen, Niemi, Marjamäki – Anttila, Hishon, Talaja – Gymer, Wirtanen.

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Zacharenkov, Misjur