Sparta – Chomutov 3:2 (po pr.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:4 (1:3, 0:1, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 05.02.2017, 15:20 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Tipsport extraliga • 45. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. Přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se těším, na počtenou! (18:02:22)

Líbil se vám online přenos? V tom případě bych byl potěšen, kdybyste mě začali sledovat na Twitteru. Děkuji za přízeň.

Liberec tedy na prvním místě tabulky navýšil náskok před Oceláři už na devět bodů a výrazně se přiblížil zisku Prezidentského poháru. O šest bodů za Třincem je Sparta, na stejnou vzdálenost se dnes může dotáhnout také Hradec Králové.

Třinec se po reprezentační přestávce představí ve středu 15. února od 17:00 na domácím ledě proti Olomouci, Liberec bude stejného soupeře hostit až v pátek 17. února v 18:00.
    Liberec se v Třinci po třech porážkách v řadě dočkal vítězství.

Statistiky po skončení utkání:

Střely: 27 (11, 6, 10) – 31 (13, 13, 5)
    Střely mimo: 16 (1, 11, 4) – 9 (5, 3, 1)
    Hity: 8 (3, 3, 2) – 6 (1, 2, 3)
    Vhazování: 36/77 (11, 16, 9) – 41/77 (12, 13, 16)
    Úspěšnost na vhazování: 47 % – 53 %
    Trestné minuty: 20 (2, 4, 14) – 12 (2, 6, 4)

Nejlepší hráči utkání:

Tyler Redenbach – TRI (1+0)
    Jan Stránský – LIB (1+1)

Závěr zápasu byl ještě pořádně dramatický a Oceláři sahali po vyrovnání. Jenže ani jedna střela z posledních sekund za Lašákem neskončila. Liberec vstupoval do třetí části s luxusním náskokem, který mohl ještě navýšit Jelínek. Jenže na Hrubce po průniku před bránu nevyzrál. Třinci se po osmi minutách třetí třetiny podařilo snížit, jiskru naděje vykřesal přesnou ranou pod břevno Kreps.

V posledních minutách se Oceláři nemohli dostat do tlaku a zdálo se, že už utkání nezdramatizují. Ale Ordošovi se nepovedlo zvýšit náskok Severočechů a čtyřicet sekund před koncem bylo proti Liberci nařízeno trestné střílení. Netík mířil v samostatném nájezdu přesně, ale pak už zbývalo Třinci zoufale málo času a Bílí Tygři vítězství uhájili.

59:49
    Krajíček nebyl od vyrovnání zas tak daleko, ale netrefil skákající puk před Lašákem. Krepsovu střelu obránci Liberce zablokovali a vyhodili na zakázané uvolnění.
    59:20 Tomáš NETÍK - 3:4
    Zdroj: Hokejka TV

59:20
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak ještě to může být zajímavé! TOMÁŠ NETÍK se rozjel proti Lašákovi velmi rychle a prudkou střelou k levé tyči ho překonal. Také Netík dnes zaznamenal první branku v dresu Ocelářů – 3:4!

59:20
    Dominik Lakatoš úmyslně posunul Lašákovu branku a proti Liberci bylo nařízeno trestné střílení. Pojede Tomáš Netík.

59:08
    Ordoš se po vhazování protlačil před třineckou bránu, ale nepovedlo se mu bekhendem přehodit Hrubcův beton! Kotouč skončil za bránou.

59:02
    Adamský se vrátil a zablokoval přihrávku libereckých útočníků. Hrubec musel puk podržet, někteří diváci už opouštějí sedačky.

58:26
    Rozběhly se poslední dvě minuty druhé třetiny a Bílí Tygři drží puk v útočné třetině. Stará se o to jejich druhá útočná formace.

57:45
    Jankovi se nepodařilo dorazit skákající kotouč po Rothově střele. Liberec odvezl puk za Hrubcovu bránu.

57:14
    Marosz vyhrál buly na Janka, který puk okamžitě posunul Rothovi. Jeho rána od modré čáry byla zřejmě tečována a skončila těsně vedle.

56:56
    Zatím se tak ale neděje hlavně z toho důvodu, že Oceláři nemají tlak a hrají s pukem vzadu. Krajíček čeká na střídajícího M. Douderu.

56:13
    Bílí Tygři rozehráli na zakázané uvolnění a vhazuje se před Lašákem. Třinec by měl pomalu pomýšlet na odvolání Hrubce.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 15. Redenbach (Petružálek, Klimenta), 48. Kreps (Nosek, M. Doudera), 60. Netík (TS) – 3. J. Stránský (Bližňák), 9. Valský (Radivojevič, R. Šimek), 18. Vantuch (J. Stránský), 23. R. Šimek (Radivojevič)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Galvas, Roth, Jank, Krajíček, M. Doudera, Nosek – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Netík – Redenbach, Klimenta, Petružálek (A) – Cienciala, Marosz, Hrňa.
    Trenér: Vladimír Kýhos.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Ševc (A), Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Plutnar – Lakatoš, Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – Bartovič, Mikyska, Svačina – Vantuch, Bližňák, Stránský.
    Trenér: Filip Pešán.

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Daniel Konc – Jaromír Bláha, Josef Špůr

Diváci: 4 736 (91 % celkové kapacity)