Sparta – Chomutov 3:2 (po pr.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:0 (kon.)
HC Kometa Brno
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 05.02.2017, 17:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 45. kolo

31:20
    Tak to je zápletka jako hrom. Alexandre Mallet ve středním pásmu sestřelil jednoho z hráčů Karlových Varů, za což od rozhodčího k obdržel za zásah do oblasti hlavy a krku trest 5 minut plus do konce utkání.

29:39
    Rozhodčí současně vyloučili Viktora Baldajeva na 2+2 minuty za hrubost a Tomáše Malce s Leošem Čermákem na dvě minuty za hrubost. Hrát se bude v pěti mužích na obou stranách.

27:26
    Přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za hákování obdržel Tomáš Dujsík.

21:25
    První přesilovka Karlových Varů. A z pohledu domácího týmu hodně zbytečná. Hynek Zohorna zbytečně po Závorkově zákroku sekl karlovarského brankáře.

18:29
    Michal Gulaši obdržel za zmíněný zákrok 2+10 minuty za naražení zezadu. Konec přesilovky Komety.

18:16
    Druhá početní převaha pro Kometu. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Jakub Flek, jenž udeřil do tváře Kamila Brabence.

15:13
    První přesilovku utkání si zahraje Kometa. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Tomáš Dujsík.

08:50
    Oba hráči obdrželi od rozhodčího trest 2+2 minuty a k tomu desetiminutový osobní trest.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 16. Hruška (Štencel, Trška), 23. Brabenec (J. Káňa), 62. Hruška – 43. Stloukal (Flek), 54. Vachovec (Gorčík, Skuhravý)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik (A), Malec, Trška, Zábranský – J. Káňa, Čermák (C), Haščák – M. Kvapil, Brabenec, H. Zohorna – Hruška, V. Němec, Mallet – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Mullane, Stloukal, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Barvíř, Blumel