Sparta – Chomutov 3:2 (po pr.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)

Kometa právě vstřelila branku!
    Nedáš, dostaneš! A domácí nakonec přeci jen v dnešním duelu vítězí. JAN HRUŠKA využil chyby v rozehrávce Karlových Varů, dostal se do brejku, při němž prostřelil Závorku.

61:08
    Zákrok večera v podání Karla Vejmelky, který teď lapačkou zlikvidoval Rachůnkovu vyloženou šanci, jenž pálil zblízka.

60:16
    Rachůnek nabil v rychlém přečíslení Vachovcovi, který to měl na dlouhou hokejku, a netrefil odkrytou klec.
    53:46 Michal VACHOVEC - 2:2

53:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Ačkoliv si energetici nevytvořili tlak, vyrovnávají! Skuhravý využil chyby obránce Komety za bránou, poslal puk před svatyni Komety na Gorčíka, jenž zblízka Vejmelku nepřekonal, následně se ale k dorážce dostal MICHAL VACHOVEC, který prostřelil brněnského brankáře. Asistence: Sebastián Gorčík, Václav Skuhravý.

51:28
    Kvapil nabil před bránu Brabencovi, jenž z vyložené pozice Závorku nepřekonal.
    42:09 Petr STLOUKAL - 2:1

42:09
    Tak tento duel ještě bude dramatický! Hosté vstřelili na úvod třetí části kontaktní branku. Při přečíslení dva na jednoho PETR STLOUKAL zakončoval, přičemž puk se odrazil od hole Ondřeje Němce, jenž se vrhl na led, obloučkem za záda překvapeného Vejmelky. Kuriózní branka. Asistence: Jakub Flek.

38:50
    Hruška nabil do mezikruží najíždějícímu Vojtěchu Němcovi, jenž zakončoval z první mimo bránu.

36:50
    Haščák vybruslil zpoza brány před Závorku, přes něhož v krkolomné pozici puk nepropasíroval.

33:00
    Znovu neuvěřitelná práce Káni v oslabení, který se projel po celém útočném pásmu, následně uvolnil Kvapila, jenž ovšem zcela osamocený tváří v tvář Závorkovi neuspěl.

31:20
    Tak to je zápletka jako hrom. Alexandre Mallet ve středním pásmu sestřelil jednoho z hráčů Karlových Varů, za což od rozhodčího k obdržel za zásah do oblasti hlavy a krku trest 5 minut plus do konce utkání.

29:39
    Rozhodčí současně vyloučili Viktora Baldajeva na 2+2 minuty za hrubost a Tomáše Malce s Leošem Čermákem na dvě minuty za hrubost. Hrát se bude v pěti mužích na obou stranách.

27:26
    Přesilová hra pro Kometu. Dvě minuty za hákování obdržel Tomáš Dujsík.

26:09
    Třetí Malletova šance v rozmezí pěti minut. Tentokrát pálil z dobré pozice v jízdě z pravého kruhu, Závorka opět střelu kanadského forvarda zneškodnil.

23:28
    A následně znovu Mallet, který se ocitl před Závorkou, přes něhož ani napodruhé nedostal puk.

23:10
    Domácí ještě mohli upevnit vedení. Mallet ovšem svůj samostatný brejk v gól nepřetavil.
    22:36 Kamil BRABENEC - 2:0

22:36
    Tak to jsou věci. Domácí se prosazují ve vlastním oslabení a jdou do trháku! Skvělou práci v oslabení odvedl Káňa, který vybojoval za bránou puk, natáhl na sebe zadáky Karlových Varů, kteří úplně pozapomněli na KAMILA BRABENCE, jenž zblízka bekhendem prostřelil Závorku. Čtyřicetiletý forvard, který se po šesti letech vrátil do Brna ze slovenské ligy, tak sklízí zasloužené ovace DRFG Areny. Asistence: Jan Káňa.

21:25
    První přesilovka Karlových Varů. A z pohledu domácího týmu hodně zbytečná. Hynek Zohorna zbytečně po Závorkově zákroku sekl karlovarského brankáře.

18:29
    Michal Gulaši obdržel za zmíněný zákrok 2+10 minuty za naražení zezadu. Konec přesilovky Komety.

18:16
    Druhá početní převaha pro Kometu. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Jakub Flek, jenž udeřil do tváře Kamila Brabence.
    15:23 Jan HRUŠKA - 1:0

15:23
    Modrobílí bleskurychle přesilovou hru využili. Dělovka Štencela od modré čáry Závorkovi vypadla a z následné skrumáže doklepl puk za záda brankáře hostí JAN HRUŠKA. Asistence. Jan Štencel, Peter Trška.

15:13
    První přesilovku utkání si zahraje Kometa. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Tomáš Dujsík.

08:50
    Oba hráči obdrželi od rozhodčího trest 2+2 minuty a k tomu desetiminutový osobní trest.

08:50
    Tak to jsou věci. U střídačky se do sebe pustili Kvapil s Mullanem a brněnský forvard, který je spíše znám pro své ofenzivní schopnosti, nakonec poslal zámořského forvarda na led.

06:56
    Kotouč se podle výroku videorozhodčího za brankovou čárou neocitl, a tak rozhodčí rozpažil. Pokračuje se za nerozhodného stavu.

06:56
    Stloukal vypálil z pravého kruhu, kotouč vypadl Vejmelkovi, ovšem teď je otázka, zda se dostal za čáru, či nikoliv. Celou situaci zkoumá videorozhodčí.

05:09
    Vondráček se dostal do mezikruží, odkud z velmi dobré pozice neprostřelil Závorku, vynikající zákrok hostujícího brankáře.

01:42
    Němec uvolnil Hrušku, který dostal na pravé straně spoustu času i prostoru, brněnský forvard, který se před nedávném vrátil z Finska, ovšem zblízka Závorku nepřekonal.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 16. Hruška (Štencel, Trška), 23. Brabenec (J. Káňa), 62. Hruška – 43. Stloukal (Flek), 54. Vachovec (Gorčík, Skuhravý)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik (A), Malec, Trška, Zábranský – J. Káňa, Čermák (C), Haščák – M. Kvapil, Brabenec, H. Zohorna – Hruška, V. Němec, Mallet – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Honzík) – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Mullane, Stloukal, V. Tomeček – O. Beránek, Gríger, Flek.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Barvíř, Blumel