Sparta – Chomutov 3:2 (po pr.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Piráti Chomutov
Neděle 05.02.2017, 15:00 • O2 arena • Tipsport extraliga • 45. kolo

Loučím se s vámi a na počtenou! (17:39:01)

Střely na bránu po prodloužení: 29:33.

Prodloužení byla patrně nejlepší předvedená hra Sparty v dnešním utkání. Hlídala si svého soupeře a rozvážně přemýšlela o následcích svého jednání. Nakonec rozhodl trestným střílením Lukáš Pech poté, co gólman Laco úmyslně vychýlil branku ze správné pozice.

64:41 Lukáš PECH - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

64:41
    Sparta právě vstřelila branku!
    Mohla to být pouze předehra nájezdů, nicméně LUKÁŠ PECH to zavrhl a překonal Laca střelou nad pravý beton, čímž rozhoduje o vítězství Sparty. Bez asistence.

64:41
    Gernát vypálil z blízkosti z pravé strany, Laco zasáhl, ale úmyslně vyrazil bránu a následuje trestné střílení. Pojede Pech.

64:26
    V brejkové situaci mohl rozhodnou Růžička. Zachytil kotouč ve středním pásmu, ale v souboji jeden na jednoho proti Pöpperlemu neuspěl.

63:35
    Po akci Sparty se dopředu vydal jeden z hostujících hráčů, nicméně Pöpperle odhodlaně vyjel vstříc kotouči a vyhodil ho ze třetiny.

62:50
    Kumstát mohl ukončit zápas, jenže střela z první nevyšla úplně podle představ a netrefil volný prostor v bráně.

62:05
    Kotouče se ale znovu ujali domácí a snaží se vybojovat tlak před chomutovskou bránou.

61:40
    Nyní se snaží tvořit Chomutov v útočném pásmu.

60:59
    Hlinka si pohrával s kotoučem, odstavil bránícího hráče čistě tělem, objel bránu, poslal puk před bránu, kam si sjel Řepík, jenže Laco si situaci pohlídal.

60:16
    Hlinka hledal před bránou Buchteleho, ten jeho přihrávku nenašel.

60:01

Hostům se podařilo ve třetí třetině vyrovnat po trefách Jakuba Sklenáře a Michala Vondrky, a tak následuje pětiminutové prodloužení tři na tři.

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem): 5:13 (24:32).

Prodloužení začne v 17:26.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Martina Nová

Branky a nahrávky: 15. P. Vrána (J. Hlinka), 36. Ihnačák (Pech, Mikuš), 65. Pech (TS) – 46. Sklenář (Kaše), 49. Vondrka (Huml)

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Gernát, Kalina, Švrček, Nedomlel, Eminger, Piskáček – Řepík, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Smejkal, Klimek, Forman – Ihnačák, Pech, Kumstát (A) – Uher, Cingel, Buchtele.
    Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Mrázek, Rutta, Skinner, Valach, Kudělka – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Račuk, Kaše, Hlava.

Rozhodčí: Šír, Horák – Jelínek, Lhotský

Diváci: 6 370