Sparta – Chomutov 3:2 (po pr.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 5:4 (2:1 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Litvínov 3:1 (kon.) | Olomouc – Plzeň 3:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:0 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Piráti Chomutov
Neděle 05.02.2017, 15:00 • O2 arena • Tipsport extraliga • 45. kolo

64:41
    Gernát vypálil z blízkosti z pravé strany, Laco zasáhl, ale úmyslně vyrazil bránu a následuje trestné střílení. Pojede Pech.

57:59
    Hosté budou mít šanci rozhodnout zápas. Kumstát za bránou sekl brankáře Laca, který se snažil rozehrát, a domácí útočník dostává dvě minuty.

49:32
    Po zákroku Poletí vysokou holí se chtěl do chomutovského hráče opřít obránce Nedomlel, na pěsti nakonec nedošlo. Zůstává tak pouze u vyloučení Poletína, bude se hrát čtyři na čtyři.

49:05
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Juraj Mikuš – 2 min., držení protihráče).

38:52
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Brett Flemming – 2 min., vysoká hůl).

33:49
    Zleva zkusil střelu Pech, ta se odrazil před bránu Chomutova, kde se pokoušeli domácí ještě dorážet. Vtom si Huml dopomohl nedovoleným bráněním a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

25:53
    Po souboji u mantinelu ve třetině hostů skončil na ledové ploše ležet Vondrka, kterého k ledu poslal Gernát. Sparťanský bek dostává dvě minuty za hrubost.

14:40
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek – 2 min., vysoká hůl).

11:23
    Netrvalo dlouho a Chomutov si zahraje opět v početní výhodě. Na trestnou lavici usedá Pech za držení hole.

08:51
    Přesilovou hru si vyzkouší také Chomutov, dvě minuty dostává za podražení Eminger.

00:29
    Přestože jako první se kotouče ujali sparťané, záhy se do útočné třetiny probojovali Piráti. Jejich snažení bylo narušeno faulem Humla, který dostává dvě minuty za podražení.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 15. P. Vrána (J. Hlinka), 36. Ihnačák (Pech, Mikuš), 65. Pech (TS) – 46. Sklenář (Kaše), 49. Vondrka (Huml)

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Gernát, Kalina, Švrček, Nedomlel, Eminger, Piskáček – Řepík, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Smejkal, Klimek, Forman – Ihnačák, Pech, Kumstát (A) – Uher, Cingel, Buchtele.
    Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Mrázek, Rutta, Skinner, Valach, Kudělka – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Račuk, Kaše, Hlava.

Rozhodčí: Šír, Horák – Jelínek, Lhotský

Diváci: 6 370