New Jersey – Buffalo 2:1 (kon.) | Philadelphia – St. Louis 0:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 6:5 (po pr.)
New York Islanders
6:5 (2:2, 1:2, 2:1 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Úterý 07.02.2017, 01:10 • Barclays Center, New York • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Barclay Center v New Yorku sledovalo 11 828 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (03:51:42)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Roman Polák 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:46

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Brock Nelson (NYI) 2+1
    2. Ryan Strome (NYI) 1+1
    3. Morgan Rielly (TOR) 0+2

Dnešní strhující utkání je u konce a bonusový bod za výhru v prodloužení si připisují domácí Ostrované. Ti se v zápase prosadili jako první, ale posléze se dostali i do dvoubrankového manka a museli dotahovat. To se povedlo, nicméně v 58. minutě skórovalo opět Toronto, které tak nakročilo za vítězstvím. Aspoň prodloužení však domácí zachránili v powerplay a poté už v čase 62:42 rozhodl Brock Nelson, jenž se stal hrdinou zápasu.

Střely na bránu

New York Islanders – 34 (13, 8, 12, 1)
    Toronto Maple Leafs – 32 (11, 11, 9, 1)

62:42 Brock NELSON - 6:5

62:42
    Islanders právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! James van Riemsdyk sice mohl vystihnout rozehrávku domácích a neměl daleko k zisku kotouče, ale ten nakonec propadl k BROCKU NELSONOVI, jenž si to rychle namířil do útočného pásma. Následná blesková střela z pravého kruhu pak Andersenovi nedala šanci! Asistence: Josh Bailey, Calvin de Haan.

61:57
    V pásmu Islanders se pro změnu finální klička nepovedla jednomu z hostů, který těžil po Matthewsové akci.

61:33
    Jason Chimera se krásně uvolnil dvěma manévry, ale poté už nedokázal přihrát na lépe postaveného spoluhráče.

60:56
    Něco zajímavého v útočném pásmu teď chtěli vymyslet i domácí hokejisté. Pozorně bránící Toronto si ale poradilo.

60:27
    Do první velké šance se v nastavené hrací době dostalo Toronto! Puk šel podél mantinelu až k Riellymu, který ale přečíslení nevyřešil ideálně a trefil jen Greisse.

60:01

Ani třetí třetina nepřinesla rozhodnutí a jde se tedy do prodloužení. Hosté sice v této dvacetiminutovce dokázali odpovědět na vyrovnávací branku Joshe Baileyho a zdálo se, že po trefě Williama Nylandera z 58. minuty si dojdou pro vítězství. Proti byl ale Andrew Ladd, který v powerplay šikovně tečoval nahození od modré čáry a poslal zápas do pětiminutového prodloužení!

Střely na bránu po 3. třetině

New York Islanders – 33 (13, 8, 12)
    Toronto Maple Leafs – 31 (11, 11, 9)

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53
    Toronto hru rychle dostalo až do pásma soupeře, ale Matthews u mantinelu neměl dost prostoru na pořádné zakončení.

59:30
    Půl minuty před koncem třetí třetiny se ještě vhazuje v pásmu Javorových listů. Uvidíme, zda si domácí vypracují ještě jednu gólovou příležitost.
    58:31 Andrew LADD - 5:5

58:31
    Tohle je opravdu parádní utkání. Kotouč se po buly dostal na modrou čáru, kde se Leddy neunáhlil a ještě puk posunul na Baileyho. Domácí forvard se odhodlal k rychlému nástřelu a dobře postavený ANDREW LADD touš tečoval mimo Andersenův dosah. Asistence: Josh Bailey, Nick Leddy.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 2. R. Strome (B. Nelson, Boychuk), 19. N. Kuljomin (Cizikas, Prince), 34. B. Nelson (R. Strome, Lee), 54. Jo. Bailey (Lee, Seidenberg), 59. Ladd (Jo. Bailey, Leddy), 63. B. Nelson (Jo. Bailey, de Haan) – 14. Sošnikov (N. Zajcev, Rielly), 15. Matthews (Rielly), 26. Marner (Bozak, Hunwick), 30. Hyman (N. Zajcev), 58. W. Nylander (C. Carrick, Kadri)

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Boychuk, de Haan, Seidenberg, Hickey, Pelech – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey (A) – Beauvillier, B. Nelson, R. Strome – Ladd (A), Quine, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Prince.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, R. Polák, Hunwick – Hyman, Matthews, Co. Brown – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, W. Nylander – M. Martin, Ben Smith, Sošnikov.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Tom Kowal – Darren Gibbs, Tony Sericolo

Diváci: 11 828