Č. Budějovice – K. Vary 2:1 (po pr.)
HC Motor České Budějovice
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 09.02.2017, 16:30 • Budvar aréna • Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Příjemné čtvrteční odpoledne, moje jméno je Marek Baloun a vítám Vás u utkání 15. kola skupiny A nadstavbové části extraligy staršího dorostu.

Na první ledové ploše Budvar arény dnes domácí HC Motor České Budějovice přivítají západočeský celek HC Energie Karlovy Vary.

Jihočeši ani přes vítězství na domácí půdě z desátého kola, kdy porazili Jihlavu 2:1, nedokázali zlomit smůlu, která je provází už od prosince a opět mají za sebou sérii čtyř utkání bez jediného získaného bodu. Dvě utkání před koncem tak Motoru patří poslední místo ve skupině bez velké naděje na získání alespoň místa předposledního.

Posledních pět utkání:

10. sobota 21.1. HC České Budějovice HC Dukla Jihlava 2:1
    12. čtvrtek 26.1. HC Oceláři Třinec HC České Budějovice 6:3
    11. pátek 27.1. PSG Zlín HC České Budějovice 6:1
    13. čtvrtek 2.2. HC Sparta Praha HC České Budějovice 2:1
    14. pátek 3.2. HC Škoda Plzeň HC České Budějovice 5:3

Aktuálně třetí tým skupiny čeká v nadstavbové části úplně poslední zápas a pomalu se tedy připravuje na playoff. I tak ale nepolevuje a bojuje o každý cenný bod, který by ještě vylepšil jeho pozici pro nastávající boje. V posledních dvou utkání, které byly na jeho půdě, nejdříve deklasoval Zlín 6:1 a poté těsným výsledkem porazil i Třinec. V případě dobrého výsledku i zde v Budvar aréně by tak mohl získat ještě o příčku lepší pozici do třetí části extraligy.

11. pá 27.1.2017 Kometa Brno Karlovy Vary 6:3
    12. so 28.1.2017 Jihlava Karlovy Vary 2:3
    16. út 31.1.2017 Liberec Karlovy Vary 2:1sn
    13, čt 2.2.2017 Karlovy Vary Zlín 6:1
    14. pá 3.2.2017 Karlovy Vary Oceláři Třinec 2:1

O pozicích obou týmů v tabulce jsme si už řekli, situace ovšem není neměnná. Karlovy Vary by v případě tříbodové výhry mohly přeskočit druhou Kometu. Pokud by ale Energie prohrála má za sebou hned tři týmy, které jí můžou bodově přeskočit.

To Motor má jistotu, že se pro něj dnes nic nezmění. I pokud by totiž vyhrál za tři body, aby se dotáhl na předposlední Zlín, musel by za tři bodovat i v jeho posledním zápase. Jako poslední celek tabulky navíc nemůže ani sestoupit dolů.

HC Motor České Budějovice: Svoboda (Ovsjannikov) – Stárek, Doktor, Rákosník, Dosek (C), Škola, Mirochnikov – Silný, Matys, Rolínek – Slávik, Krcho, Vaculík – Čížek, Řezáč, Egert – Toman (A), Kouba, Novák – Kašper

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Beran) – Cankov, Zavřel, Štaif (A), Přibyl, Kořán, Brabec, Kala – Holub, Hudečka, Habr – Maydl, Bečka (C), Šťastný – Tlačil, Halberštát, Hotěk – Petrov

Rozhodčí: Volf – Kreuzer, Polonyi.

Rozhodčí si už volá oba týmy na úvodní buly.

00:01

00:22
    Karlovy Vary začaly zápas rychle, zatímco Motor tvrdě.

02:00
    Hra se zatím odehrává převážně kolem středního pásma s občasným výpadem na branku.

02:40
    Boje se přesunuly do pásma Motoru, gólman domácích ale zasahovat nemusel.

03:31
    Dlouhé nahození jednoho z karlovarských beků musel Svoboda usměrňovat betonem.

04:45
    Hokej Karlových Varů je pro Motor zatím celkem obtížná a hraje se převážně na třetině domácích.

06:25
    Pavel Novák se z kruhů napřáhl a Kašpar musel zasáhnout lapačkou.

07:09
    První větší šance Karlových Varů. Energie se dostala do přečíslení tři na jednoho, ale v osudové chvíli poslední hráč netrefil prázdnou klec.

08:30
    Vojtěch Krcho se zmocnil nepřesné přihrávky Energie, byl ale příliš unaven a kotouč pouze předal dál.

10:04
    Martin Kašper to zkusil z ostrého úhlu, trefil ale jen vnější síťku.

11:05
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Michal Hotěk – 2 min., podražení).

12:04
    Motor kombinuje a snaží se i střílet, ale chybí mu štěstí.

13:05

14:00
    Sebastián Slávik byl velmi blízko první branky, jeho zadovka ale trefila obránce.

14:42
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jan Tlačil – 2 min., podražení).

15:51
    Motor opět skvěle kombinuje, Kašpar ale všechno pokryl.

16:15
    Martin Kašper po kombinaci celé pětky vystřelil, Kašpar se ale stačil od jedné tyčky na druhou a puk zachytil.

16:42

17:10
    Motoru ujel puk a Energie se dostala do úniku. Při přečíslení dva na brankáře ale puk skončil jen na vnější straně Svobodovy klece.

20:00
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Vojtěch Krcho – 2 min., sekání).

20:00

První třetina je za námi a kromě několika velkých šancí a dvou přesilovek domácích jsme bohužel žádný gól neviděli. Karlovy Vary vstoupily do utkání aktivně a tvrdě, Motor se ale přizpůsobil.

Další třetina začne přibližně v 17:12.

20:01

21:03
    Motor začal oslabení hluboko v třetině Energie a ani v jeho pásmu ho nepouští ke slovu.

22:00

23:10
    Patrik Škola se od modré napřáhl ke střele, trefil ale jen Kašparův beton.

23:47
    Energie se na chvíli usadila v třetině domácích, ale nevystřelila.

25:05
    Budějovice byly milimetry od prvního gólu, když se navalily na Kašpara, gólman ale zapřel beton a puk za sebe nepustil.

26:41
    Jeden z karlovarských hráčů se dostal do úniku na samotného Svobodu, Svoboda se ale ani nehnul a hráč tak přepadl přes jeho záda a místo puku skončil v brance on sám.

28:10
    Jan Tlačil se dostal díky dlouhé přihrávce do úniku, puk mu ale ujel a Svoboda se západočeskému forwardovi postavil do cesty.

31:51
    Budějovice hrály dlouho v pásmu Varů, ty ale zakládají svojí hru na brejcích, což jim zatím vychází.

32:50
    Jan Tlačil se dostal do úniku a snažil se vymíchat Svobodu, ten ale zůstal jako skála a v potřebné chvíli nastavil beton.

32:50
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Pavel Novák – 2 min., podražení).

33:42
    Motor se celou minutu úpěnlivě bránil a nakonec se mu i díky zákrokům Svobody podařilo vyhnat Energii z třetiny.

34:25
    Motor se vydal na zteč do útočné třetiny, ale Energie si sebrala puk a nebýt pádu jednoho z hráčů, byla by z toho gólová příležitost.

34:39
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A Vary otevírají skóre hry! Jan Tlačil se v rohu kluziště vymanil ze sevření bránícího hráče a poslal puk před bránu, kde už stál připravený JAN BEČKA, který z voleje napálil levou šibenici. Asistence: Tlačil.

38:05
    Hra se nyní několik minut stěhovala po celé délce kluziště, než se Varům podařilo usídlit se v útočné třetině a vystřelit. Svoboda ale o střele věděl a vytasil se s bravurním zákrokem lapačkou.

39:30
    Budějovice stále nemůžou uklidnit hru.

39:46
    Nakonec se jim ale podařilo prohnat se obranou a Kašpar musel daleko z klece, aby zastavil puk dřív, než se dostane na hokejky domácích.

40:00

Druhá třetina dlouho vypadala, že také skončí bez branky, nakonec ale Energie může jít do kabin šťastnější díky přesné trefě kapitána Bečky.

Další třetina začne přibližně v 17:56.

40:01

41:00
    Karlovy Vary nepřestávají tlačit na branku Motoru.

41:57
    Aleš Řezáč se dostal do brejku, trefil ale jen Kašparovo hokejku, od které se puk odrazil do ochranné sítě.

42:19
    Patrik Škola se opět od modré napřáhl k dělovce, puk ale letěl mimo tři tyče.

43:48
    Lukáš Matys byl kousek od vyrovnávací branky, branku ale netrefil.

44:01
    Vojtěch Krcho byl zahákován a dostane možnost trestného střílení!

44:01
    Budějovický velikán hledal mezeru mezi Kašperovo betony, ten ale jeho úmysly přesně vystihl, zaklekl na led a mezeru uzavřel.

45:15
    Zdá se, že Motor se opět trápí s agresivní hrou Západočechů, kteří jsou častěji u puku a v útočné třetině.

47:57
    Hra se pořád drží stejného scénáře – Karlovy Vary tlačí na Svobodu a Motor se úpěnlivě brání.

49:57
    Martin Kašper se opět dostal k puku a mířil přesně do růžku, Jakub Kašpar ale byl se svou rukavicí rychlejší.

50:34
    Před Kašparovo brankou vznikla skrumáž, kterou ale gólman Západočechů udržel před hranicí brankové čáry.

53:00
    Motor má problémy dostat se ze své třetiny, jakmile je tam zatlačen.

54:11
    Martin Kašper byl vyslán dlouhým pasem sám na brankáře, při střele ale trefil obránce.

55:30
    Energie už tolik netlačí do branky, přesto se jim ale příliš snadno daří procházet do útočné třetiny.

56:07
    Před Kašparem se usadila trojice žlutých dresů, při finální střele ale puk skončil jen pod gólmanem.

56:42
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor konečně srovnává! Stanislav Dosek našel volného RADKA ROLÍNKA, který do puku jen tak na zkoušku plácl a Kašparovi u tyče torchu nešťastně puk propadl za čáru. Asistence: Dosek.

58:50
    V závěru třetiny se nakonec Motor usadil v útočné třetině a ostřeluje Kašpara.

59:21
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Motoru se nakonec podařilo šťastně srovnat a my tu tak uvidíme prodloužení.

60:01

60:10
    Matěj Toman to zkusil přímo z buly a nebyl gólu daleko, Kašparův beton byl ale pevně na zemi.

60:50
    Vary se usadily v útočné třetině, Svoboda ale zatím dává pozor.

61:44
    Teď naopak Motor přešel do útočného pásma, nepodařilo se mu ale ani jednou vystřelit.

63:10
    A Motor ukončuje zápas! RADEK ROLÍNEK se od modré napřáhl, vypálil dělovku a přesně trefil prostor nad Kašparovo ramenem. Asistence: Matys, Dosek.

Je tedy rozohodnuto! Motor, bť s velkým štěstím, nakonec uhrál prodloužení a získává alespoň dva cenné body. Karlovým Varům teď bude záležet na výsledcích třech týmů pod ním, které ho můžou přeskočit. Z Budvar arény přeji příjemný zbytek dne. (18:36:28)

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 57. Rolínek (Dosek), 64. Rolínek (Matys, Dosek) – 35. Bečka (Tlačil)

Rozhodčí: Volf – Kreuzer, Polonyi