Rusko – USA 3:4 (kon.) | Česko – Švédsko 3:4 (0:1 po s.n.)
Rusko
3:4 (0:0, 0:1, 3:3)
USA
Čtvrtek 09.02.2017, 15:00 • DRFG Arena, Brno • Turnaj pěti (U17)

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Už za necelou hodinu a půl ovšem nastoupí ke svému druhému utkání na turnaji Češi, kteří si zahrají od 18:30 se Švédy. (17:08:08)

Rusům se sice povedlo dvakrát vrátit do duelu, když snížili z 0:3 na 2:3 a z 2:4 na 3:4, vyrovnávací branku už ovšem nezaznamenali, a ze svého premiérového duelu na turnaji nezískávají ani bod. Naproti tomu Američané po včerejší těsně porážce se Švédy získávají první tři body do tabulky.
    Nejlepším hráčem Ruska vyhlášen Vladislav Kotkov, nejlepším hráčem USA Spencer Stastney.

59:56
    Rusům nevyšla rozehrávka, což rezultovalo v zakázané uvolnění, a sborná tak přišla o šanci na srovnání.

59:40
    Trenér Ruska si vzala oddechový čas.
    59:40 DENISENKO - 3:4

59:40
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové sice zaznamenávají kontaktní branku, ale už je zřejmě pozdě. Chovanov našel v mezikruží GRIGORIJE DENISENKA, který z dobré pozice prostřelil Ullana. Asistence: Aleksandr Chovanov.

58:58
    Američané mohli vystavit razítko na svou výhru. Při přečíslení dva na jednoho předložil Wahlstrom puk před bránu Grudenovi, jenž nepřekonal ležícího Miftachova, který vytasil fantastický zákrok.

58:49
    Ofsajd USA. Vhazování ve středním pásmu, což hokejistům ze země hvězd a pruhů naprosto vyhovuje.

58:30
    Američané kontrolují stav duelu a nepouští soupeře na dostřel Ullana.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Zmůžou se Rusové k závěrečnému tlaku?

57:48
    Následně Rtišev znovu zavezl puk do útočné třetiny a snažil se zadovkou najít někoho ze svých spoluhráčů před Ullanem, což se mu vůbec nepovedlo.

57:24
    Rtišev se prosmýkl do útočné třetiny a vypálil z levého kruhu, ovšem puk z jeho hole zamířil mimo bránu.

57:00
    Američané neponechávají nic náhodě ani za tohoto stavu a tlačí se dopředu.

56:33
    Autor první branky Ruska dostal zajímavou přihrávku do mezikruží, ovšem zakončení mu vůbec nevyšlo.
    55:15 GILES - 2:4

55:15
    USA právě vstřelilo branku!
    Američané pravděpodobně rozhodují o své výhře. Obrana sborné zapomněla na PATRICKA GILESE, jenž svůj samostatný únik ze strany přetavil v branku, když poslal puk nad lapačku Miftachova. Asistence: Joel Farabee, Jack Wise.

54:47
    Jsou to Američané, kteří v tuto chvíli operují v útočném pásmu a drží kotouč daleko od svého brankáře.

53:46
    Miller pálil od modré čáry, Miftachov na jeho pokus viděl a bez problémů vyrazil puk.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 46. Kotkov (Žuravljov), 47. Žuravljov (Kaliničenko, Denisenko), 60. Denisenko (Chovanov) – 33. Jenkins (DeBoer), 42. Walhstrom (Samuelsson), 43. Gruden (Wahlstrom), 56. Giles (Farabee, Wise)

Rusko: Miftachov (Isajev) – Žiljakov, Žuravljov, Malyšev, Kaliničenko, Sinicyn – Koreškov, Žabrejev, Drobin, Chovanov (C), Denisenko, Platonov, Solopanov, Rtišev, Starikov, Kotkov, Sokolov, Šafejev.
    USA: Ullan (Karki) – King, Stastney, Samuelsson, Emberson, Miller, Mackinnon, Wilde, Krygier – Deboer, Goldowski, Jenkins, Giles, Wise, Gruden, Wahlstrom, Janicke, Pivonka (C), Middendorf, Weiss, Farabee.

Rozhodčí: Hejduk – Polák, Rampír