sk Čtvrtek 09.02.2017, 16:00Turnaj čtyř (U17)
    Prinášame vám súťaž o tričko Onlajny.eu!

Najlepší hráči zápasu:
    Slovensko: Alex František Kupka
    Dánsko: Christoffer Åkesson (17:59:11)

Záverečná tretina rozhodla o tom, že Slovensko svoj prvý zápas na turnaji s rovesníkmi Dánska prehralo 1:3. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a želáme vám príjemný zvyšok večera.

59:10
    Začala sa posledná minúta riadnej hracej doby tohto zápasu. Slovensko bude zakladať útočnú akciu z vlastnej obrannej tretiny.

58:56
    Na ľadovej ploche sa stále nič nemení. Puk majú v moci Dáni a Slovensko kvôli tomu ani nemôže pomýšľať nad odvolaním brankára.

58:19
    Našim chlapcom bojovnosť uprieť rozhodne nemžeme, ale Dánsko sa výborne bráni a puk drží iba v strednom pásme.

58:00
    Hlásateľ oznámil, že do konca riadnej hracej doby ostávajú už iba dve minúty. Slovensko sa stále tlačí do útoku.

57:20
    Slováci sa z pravej strany nahrnuli priamo pred Jansena. Ten najskôr vyrazil strelu a potom čelil aj dorážkam, ale vo všetkých zákrokoch výborne uspel.

56:19
    Na modrej čiare si puk pýtal Rudy, ale jeho spoluhráči oň za bránkou prišli a žiadnu prihrávku sme napokon nevideli. Dánis a pozorne bránia.

55:50
    Na ľadovej ploche sa stále nič nemení. V tretej tretine sa veľa korčuľuje, po dvoch góloch ale získali kontrolu nad zápasom Dáni a Slovensko sa nevie nadlhšie udržať v pásme súpera.

55:15
    Slovensko sa muselo opäť stiahnuť do svojej obrany, kde bude nasledovať vhadzovanie po pravici Lackoviča.

54:46
    Slovensko prešlo do útoku a ešte bojuje. Patlevič chcel strieľať od modrej čiary, no na dvakrát bol jeho pokus zblokovaný.

54:00
    Začína sa posledná šesťminútovka riadnej hracej doby.
    53:42 Christoffer ÅKESSON - 1:3

53:42
    Dánsko dalo gól!
    CHRISTOFFER ÅKESSON si počkal na kolmicu na modrej čiare, dostal sa do samostatného úniku a zoči-voči Lackovičovi sa nemýlil. Asistencia: Oliver Kjær.

52:06
    Puk teraz vyletel mimo hracej plochy a rozhodcovia si od časomeračov musia vziať nový. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

51:41
    Napokon sme sa ale museli aj brániť! Dánsko to skúsilo nenápadným nahodením, po ktorom musel zasahovať Lackovič. Stále sledujeme rýchly hokej s viacerými zaončeniami.

51:21
    Dáni vytlačili puk zo svojej obrannej tretiny do tej našej. Slovensko bude musieť zakladať novú útočnú akciu.

50:53
    Slováci sa napokon usadili v útoku abola z toho nebezpečná situácia! Straka vystrelil z otočky a na jeho pokus sa pokúšal ešte nadviazať Čederle, ale ani jeden zoči-voči Jansenovi neuspel.

50:07
    Frič zachytil puk v strednom pásme, ale popri mantineli ho iba nahodil do útoku. Slováci boli na ľade pridlho a museli odísť striedať.

49:23
    Hráči zašliapli puk pri mantineli v obrannom pásme Slovenska. Hra sa preto musí prerušiť a nasledovať bude vhadzovanie.

49:02
    Aj napriek tomu sa ale stále musíme brániť. Dáni sú po druhom góle veľmi aktívni a obliehajú Lackovičovu bránku.

48:41
    Ferényi je už späť na ľadovej ploche a naši chlapci si môžu vydýchnuť. Od tejto chvíle hráme v pätici.

48:02
    Našim mladíkom sa darí súpera vytláčať aspoň k mantinelom. Slovensko sa bude aj naďalej brániť.

47:40
    Dáni sú stále nasťahovaní v pásme a pokúšajú sa niečo vymyslieť. Slovensko je naozaj pod tlakom, ale zatiaľ odoláva.

46:55
    Slovenskos a stiahlo pred svoju bránku a obetavo čelí presilovkovému náporu súpera.

46:41
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Nicolas Ferényi – 2 min., faul kolenom).

44:37
    Straka si nakorčuľoval priamo pred bránku Jansena, ale tam sa výborne presunula aj dánska defenzíva. Naši súperi sa bránia naozaj výborne.

44:00
    Slovensko sa pokúsi druhýkrát v zápase vyrovnať. Naši hráči po buly získali puk a pokúšajú sa usadiť v pásme.
    43:15 Mikkel BERTELSEN - 1:2

43:15
    Dáni sa opäť ujímajú vedenia. Po ďalšom rýchlom prenesení hry to ranou z ľavého kruhu skúsil MIKKEL BERTELSEN a bol úspešný. Bez asistencií.

43:04
    Sledujeme naozaj najaktívnejší hokej z celého zápasu. Hra sa prelieva z jednej strany na druhú a mužstvá strieľajú z každej možnej pozície.

42:58
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Aj Slováci sa teraz natlačili pred bránku súpera, ale aj dánsky brankár si dal pozor.

42:38
    Na opačnej polovici bolo rušno po tom, čo sa celá päťka Dánov natlačila pred Lackoviča. Tretia tretina prináša konečne viac zakončení.

41:17
    Do skvelej pozície sa napokon dostal Mojžiš, ktorý bekhendom zakončoval z ľavého kruhu na vhadzovanie. Jansen odolal.

40:57
    Dáni puk vyhodili z pásma a prestriedali, ale kus čiernej gumy si na hokejky opäť vezmú iba Slováci.

40:25
    Slovensko sa ihneď po druhej zmene strán pustilo do útočenia. Od modrej čiary strieľal Muráň, ale dánsky brankár puk vytesnil.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina sa skončila víťazstvom Slovenska. Naši chapci využili jednu z dvojice presiloviek, ktoré mali k dispozícii a vyrovnali na 1:1. Pred záverečnou časťou duelu je tak ešte všetko otvorené.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:44
    Slovenský gólman si dokázal pokryť pravú žrď a puk schoval pod svojím telom. Hra sa prerušuje a ešte budeme musieť čeliť vhadzovaniu.

39:00
    Začína sa posledná minúta tejto tretiny. Dáni sú pri puku a vytvárajú si pomerne nepríjemný tlak na Lackovičovu bránku.

38:20
    Bertelsen mohol poslať Dánsko späť do vedenia! S pukom totiť prešiel až priamo pred Lackoviča, kde si to hodil na bekhend, no betón nášho gólmana napokon neprestrelil.

37:57
    Dánske oslabenie je minulosťou. Naši súperi sa ubránili bez akýchkoľvek výraznejších problémov.

37:41
    A Dánsko puk opäť vyhadzuje cez všetky čiary. Musíme uznať, že naši súperi sa v početnej nevýhode tentokrát bránia veľmi dobre.

37:01
    Slováci sa síce do pásma vrátili, ale je to bez strely. Naši chlapci si neodkážu vybojovať palebnú pozíciu.

36:30
    Dánsko sa výborne bráni a puk posielal ďaleko od svojej bránky.

35:57
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Magnus Koch – 2 min., napadnutie).

35:08
    Dáni však puk dostali za svoju bránku a odtiaľ ho budú chcieť vyhodiť čo najďalej. Slovensko sa tak opäť nevie dostať do lepšej pozície.

35:00
    Začína sa posledná päťminútovka druhej tretiny. Slovensko pridalo na ofenzívnej aktivite a súpera teraz nepríjemne tlačí.

34:17
    Slovensko sa dostalo do prečíslenia dvoch proti jednému! Hráč na ľavej strane zvolil namiesto prihrávky strelu, tá však skončila iba u Jansena.

33:50
    Dánsko už útočí proti pútici našich chlapcov, no aj tak ostáva nasťahované v útočnom pásme. Stále nám však chýbajú výraznejšie zakončenia.

33:32
    Slováci sa napokon bez výraznejších komplikácií ubránili a od tejto chvíle môžu pokračovať v plnom počte.

32:20
    Dánsko sa do pásma vrátilo, no sátle sa nevie dostať do lepšej streleckej pozície. Lackovič môže ostať pokojný.

32:17
    Slovensku sa napokon puk podarilo vyhodiť do bezpečia a naši chlapci môžu pohodlne prestriedať. Zatiaľ sa bránime veľmi dobre.

32:00
    Slovensko sa pohodlne bráni a súpera do zakončenia nepúšťa. Dáni však aj napriek tomu držia pásmo.

31:32
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Nicolas Ferényi – 2 min., krosček).

31:07
    Ferényi si vykorčuľoval spoza dánskej bránky a skúsil to zakončením, ale súperov gólman bol opäť raz pozorný.

30:00
    Začína sa druhá polovica zápasu. Puk majú na hokejkách Slováci, ktorí budú chcieť založiť novú útočnú akciu.

28:10
    Jeden zo Slovákov napokon vypálil hneď po prechode do pásma, na čo Jansen zareagoval pohotovým a úspešným zákrokom a hru prerušil.

27:55
    Nevidíme žiadne zakončenie na jednej či druhej strane. Tempo neupadlo, ale defenzívy si dávajú veľký pozor.

27:18
    Oba celky striedajú počas hry. Slovensko bude rozohrávať spoza svojej bránky.

26:50
    Slovensko sa teraz muselo stiahnuť do svojej obrannej tretiny, ale žiadnemu zakončeniu súpera nečelí.

26:00
    Dáni hrajú medzičasom v plnom počte. Slovensko využilo hneď svoju prvú presilovku v zápase a duel sa začína v podstate od začiatku.
    25:30 Alex František Kupka - 1:1

25:30
    Slovensko dalo gól!
    Je vyrovnané! Po tvrdej strele od modrej čiary prišiel teč, s ktorým si dánsky gólman Jansen nedokázal poradiť. Gól strelil v presilovke ALEX FRANTIŠEK KUPKA. Asistencie: Erik Muráň, Juraj Rudy.

Slovensko sa v úvode presilovky drží v útočnom pásme a sériou prihrávok sa pokúša vypracovať si dobrú streleckú pozíciu.

24:35
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Mikkel Pedersen – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

23:48
    Slovákom sa napokon puk podarilo vyhodiť a Dánsko sa pri pokuse o návrat do tretiny dopustilo iba zakázaného uvoľnenia.

23:10
    Dáni ostávajú usadení v útočnom pásme, no nevedia nebezpečnejšie vystreliť. Slovensko sa výborne bráni.

22:48
    Dánsko sa presunulo do útoku, kde sme boli svedkami neprehľadnej situácie pred bránkou a pokusov o dorážky. Lackovič nič neriskoval a hru radšej prerušil.

22:10
    Dáni vyhodili puk, ale našim chlapcom to vôbec nevadilo. Čederle si ho prevzal a popri pravom mantineli sa dostal až do zakončenia. Gôlman Jansen hru v zmätku pre istotu prerušil.

21:37
    Slovensko stále ostáva v útočnom pásme a pokračuje vo svojej ofenzívnej aktivite. Dánsko sa po prvej zmene strán zatiaľ iba bráni.

20:48
    Muráň to skúsil strelou od útočnej modrej čiary. Gôlman Jansen puk iba vyrazil pred seba, kde po ňom siahal jeden zo Slovákov, ale v rýchlosti z toho strela nebola.

20:05
    Slovensko hrá v plnom počte a presúva sa do útoku.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Slovensko prehralo prvú tretinu súboja s Dánskom najtesnejším možným rozdielom. Naši chlapci museli čeliť dvom oslabeniam, počas ktorých predviedli obetavý výkon a súpera do väčšej šance nepustili, ale inkasovali v plnom počte. Po góle však pridali na aktivite a presunuli sa do ofenzívy, kde si vypracovali hneď niekoľko sľubných šancí, no nedokázali ich využiť a do šatní odchádzajú za stavu 0:1.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:17
    Puk sa nám napokon podarilo vyhodiť cez všetky čiary. Dáni budú musieť začínať spoza svojej bránky.

19:01
    Začína sa posledná minúta tejto tretiny. Slovensko sa stále bráni so svojimi korčuliarmi a obetavo vytláča súpera zo streleckých pozícií.

18:30
    Dáni sa v presilovke usadili vo svojom útočnom pásme a pokúšajú sa prekvapiť aj druhýkrát. Slovensko sa pozorne bráni.

18:05
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Jakub Nespala – 2 min., podrazenie).

16:08
    Dáni puk opäť dostali z vlastnej obrannej tretiny až do útoku, ale tam si nevedia vypracovať streleckú príležitosť. Slovensko sa bráni naozaj zodpovedne.

15:42
    Matej Komloš to skúsil vynikajúcou strelou z ľavého kruhu, ale tú dánsky brankár vyrazil iba na ochrannú sieť.

15:00
    Začína sa posledná päťminútovka tejto tretiny. Hra sa teraz málo prerušuje a jej tempo sa zvyšuje.

14:50
    Slovensko ešte chce ostať v útočnom pásme a skúša to forčekingom, ale Dáni striedajú a puk si nechcú nechať vziať.

14:15
    Slováci si na hokejky zobrali puk odrazený od mantinelu za vlastnou bránkou a v trojici bleskovo prešli do útoku. Ihneď po prechode modrou čiarou pálil Ďurina, no dánsky brankár jeho pokus vyrazil.

13:58
    Hra sa opäť presunula pred slovenskú bránku, ktorá bola pri jednom zo súbojov posunutá a rozhodcovia musia prerušovať.

12:59
    Kupka si nakorčuľoval priamo pred dánsku bránku, ale puk sa tam napokon neodrazil a ďalšie zakončenie Slovenska neprišlo. Pozitívom je však zvyšujúca sa aktivita našich mladíkov.

12:13
    Teraz si už dánsky gólman na puk siahol. Na ľavej strane totiž akciu rozbehol Frič, ktorý z ťažkej pozície bekhendom hľadal Maniačka. Druhý menovaný puk zrejme tečoval, no iba do betónov brankára nášho súpera.

11:58
    Priamo pred dánsku bránku sa teraz na niekoľko sekúnd dostal VIktor Ďurina, ale nedostal prihrávku a zakončovať nemohol.

11:17
    Slovensku sa však stále nedarí preniknúť k lepšej palebnej pozícii. Mladí Dáni sa vynikajúco bránia a k ničomu nás nepúšťajú.

10:50
    Druhá polovica úvodnej tretiny sa teda pre Slovensko vôbec nezačala pozitívne. Naši chlapci si už prevzali puk a budú chcieť vyrovnať.
    10:06 Kristian BERLIN - 0:1

10:06
    Naši súperi sa ujímajú vedenia. Veľkú prácu spravil Nistrup, ktorý mal za bránkou dostatok priestoru aj času na prihrávku do najnebezpečnejšieho priestoru, odkiaľ sa pohodlne presadil KRISTIAN BERLIN. Asistencia: William Nistrup.

08:50
    Puk sme dokázali dostať preč od našej bránky a odišli sme striedať. Výborný forčeking počas toho predviedol Čederle.

08:33
    Dáni mohli otvoriť skóre tohto zápasu! Naši súperi sa dostali pred gólmana v dvojici, výsledkom čoho bola prihrávka k ľavej žrdi, kam si nakorčuľoval Bertelsen. Ten to ihneď skúsil bekhendom, no našťastie pre Slovensko úspešný nebol.

07:46
    Dánsko drží puk vo svojej obrannej tretine a pokúša sa rozohrať, ale vysoký forčeking našich hráčom v červených dresoch výrazne znepríjemňuje situáciu.

06:53
    Ligas je späť na ľadovej ploche a môžeme pokračovať v plnom počte. Slovensko sa dokázalo ubrániť bez akýchkoľvek výrazných komplikácií.

06:50
    Dáni sa pri pokuse o rýchly návrat do útoku dopustili iba zakázaného uvoľnenia.

06:37
    Napokon strela predsa len prišla. Od modrej čiary to bez prípravy skúsil Cubars, no jeho tečovaný pokus nášho brankára naprekvapil a puk sme opäť rýchlo vyhodili.

05:47
    Dáni sa teraz síce do pásma vrátili, ale nevedia si vypracovať streleckú príležitosť. Slovensko sa vynikajúco bráni a vytláča súpera z pozícii vhodných na zakončenie.

05:10
    Slovensko začalo v úvode poetnej nevýhode vynikajúco a puk vyhodilo cez všetky čiary.

04:53
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Branislav Ligas – 2 min., držanie).

04:47
    Dáni sa dlho brániť nemuseli a puk už vytlačili preč zo svojej defenzívnej tretiny.

04:12
    Naši chlapci sa dokázali presunúť do útoku a videli sme prvú strelu na dánsku bránku! Postaral sa o ňu Chatrnúch od modrej čiary, pričom jeho pokus bol ešte tečovaný, no dánskeho gólmana aj tak neprekonal.

03:40
    Sovensko upokojuje hru a bude rozohrávať spoza svojej bránky.

02:50
    Dáni vyhrali buly a ihneď sa vrátili do útoku. Opäť to skúsili strelou od modrej čiary, ale zakončovateľ Møller bránku nášho tímu tesne minul.

02:28
    Hra je prerušená pre ofsajd Slovenska.

02:07
    Dánsky gólman vykorčuľoval za svoju bránku a pomôže spoluhráčom s rozohrávkou puku, ktorý na zadný mantinel nahodili naši mladíci.

01:33
    Naši mladíci teraz podržali stredné pásmo a súpera do útoku nepustili. Na ľadovej ploche je to zatiaľ bez akýchkoľvek výraznejších šancí na jednej či druhej strane.

00:48
    Slováci dokázali puk vytlačiť zo svojej obrnanej tretiny do útoku, ale tam sa ho už zmocniť nevedia.

00:20
    Prvé buly zápasu vyhrali mládežníci Dánska, ktorí sa ihneď pustili do útočenia. Od modrej čiary to strelecky skúsil Magnus Koch, ale trafil iba pozorného gólmana Slovenska.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Nominácia Slovenska:

Hráči: Viktor Ďurina, Nicolas Ferényi, Michal Gábriš, David Maniaček (HK Dukla Trenčín), Sebastián Čeľderle, Erik Muráň (MHKM Skalica), Adam BaRAN, Matej Komloš (HK Trnava), Jakub Lackovič, Simeon Pjaták (MsHKM Žilina), Samuel Mojžiš (HK Ružinov´99 Bratislava), Alex František Kupka (HC Slovan Bratislava – mládež), Patrik Frič (HK Slovan Gelnica/P.H.K. Prešov), Ľubomír Patlevič (HC Košice), Filip Senko (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Branislav Ligas (MHC Martin), Lukáš Lačný (HK Mládež Michalovce), Jakub Martiška (HK Iskra Partizánske/HK Dukla Trenčín), Damián Zúbek (HK Havrani Piešťany/HK Trnava), Jakub Nespala (HK ŠKP Poprad), Michal Chatrnúch (MŠK Púchov), Juraj Rudy (HC Dynamo Pardubice, ČR)

Náhradníci (na telefonické zavolanie): Patrik Lietava, Jakub Uram (HK Ružinov´99 Bratislava), Marián Koza, Matej Šalka (HC Slovan Bratislava), Filip Krajčí, Adam Markuš (HC Košice), Viktor Kolesár (HK ŠKP Poprad), Jozef Vlk (HK Trnava), Karol Vrbka (HKM Zvolen), Andrej Straka (MsHKM Žilina)

Realizačný tím: Roman Sýkora (manažér), Róbert Rehák (tréner), Martin Hrnčár (asistent trénera), Jozef Urdák (tréner brankárov), MUDr. Jaroslav Hanulák (lekár), Juraj Stopka (masér)

Program Slovenska na turnaji:
    9. februára (16.00) Slovensko – Dánsko
    10. februára (18.30) Nemecko – Slovensko
    11. februára (17.30) Nemecko – Dánsko

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní Turnaja štyroch krajín hráčov do 17 rokov. Ten sa odohrá v nemeckom Füssene a chýbať na ňom opäť nebude ani Slovensko.

Náš výber do 17 rokov sa dostal do zaujímavej kolízie dvoch turnajov. Naši mladíci sa totiž už od pondelka 13. februára predstavia v Turecku na Európskom olympijskom festivale mládeže, takže hlavný tréner Viliam Čacho musel vyskladať v podstate dva výbery. Jeden dnes štartuje v Nemecku, druhý sa od pondelka predstaví v už spomínanom Turecku.

Vedením reprezentačného celku v Nemecku je poverený asistent kouča Čacha Róbert Rehák, ktorý sa tak oficiálne dostáva do pozície hlavného trénera. Asistovať mu pre zmenu budú Martin Hrnčár a tréner brankárov Jozef Urdák, ktorí pôsobia v reprezentačnom tíme do 20 rokov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 26. Kupka (Muráň, Rudy) – 11. Berlin (Nistrup), 44. Bertelsen, 54. Åkesson (Kjær)

Slovensko: Lackovič (Gábriš) – Rudy, Muráň, Chatrnúch, Ligas, Martiška, Patlevič, Senko, Lačný, Nespala, Kupka, Komloš, Straka, Čederle, Mojžiš, Ďurina, Ferényi, Maniaček, Frič, Baran, Zúbek (podľa čísel)
    Dánsko: Jansen (Kölln) – Olesen, Møller, Dichow, Koch, Petersen, Benjaminsen, Jelert, Bertelsen, Bredvig, Nistrup, Åkesson, Bønløkke, Jacobsen, Bach, Kjær, Berlin, Sørensen, Pedersen, Cubars, Simonsen (podľa čísel)

Rozhodčí: Fischer – Schneider, Wagner